Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbrodnia Ponarska
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

maxikasek napisał/a:
Bo Ponary to "robota' Niemców, gdzie Litwini byli podwykonawcami

Raczej nie uznam zamordowania 100 tys. ludzi za podwykonawstwo. W zbrodniach określa się to mianem: współudział. Przy czym morderca jest własnie wykonawcą, ten co go nakłania może być zleceniodawcą.
maxikasek napisał/a:
A jest grupa wyznaniowa taka?

Przykładowo zapytałem licząc na rozwinięcie.
Jak rozumiem decydował język? Parę ostatnich lat historii?
No to ciekawe że 85 % chcieli zlikwidować a ci ich jeszcze kochali. Tzn. te 15 % mogło w sumie kochać.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

thikim napisał/a:
No to ciekawe że 85 % chcieli zlikwidować a ci ich jeszcze kochali. Tzn. te 15 % mogło w sumie kochać.

Z tą miłością to było jak z Ukraińcami. Część była proniemiecka, części tylko chwilowo było po drodze. "rząd" litewski który się ujawnił zaraz po inwazji na ZSRR ale podobnie jak z ukraińskim wkrótce Niemcy aresztowali jego członków i wysłali do KL. Zaś pod koniec wojny w Ponarach rozstrzelano kilkudziesięciu litewskich żołnierzy- po tym jak oddziały litewskie odmówiły przysięgi na wierność Rzeszy.
Zobacz nasze NSZ-ZJ i ich współpracę z Niemcami.

thikim napisał/a:
Raczej nie uznam zamordowania 100 tys. ludzi za podwykonawstwo. W zbrodniach określa się to mianem: współudział. Przy czym morderca jest własnie wykonawcą, ten co go nakłania może być zleceniodawcą.

Masz do tego prawo.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
bigscentofawoman 
Banita
bigscentofawoman



Wiek: 62
Dołączyła: 09 Sie 2015
Posty: 715
Skąd: Myszykiszki
Wysłany: Nie 24 Cze, 2018   

Ponary to taki litewski "odpowiednik" jak znany Babi Jar pod Kijowem.

Swego czasu wydano taką książke , Polaka ,który był świadkiem tego co działo się w Ponarach


Od stycznia 1944 komando 1005 ( do 100 osób,głównie ocalali Żydzi i jeńcy radz. pochodzenia żydowskiego) rozkopywali ową jamę (średnica ok.24m, głęboka na 4-5m) i spalali wydobyte trupy (ciałą pomordowanych) w olbrzymich ogniskach ... potem kości rozbijano na mączke , aby nie było żadnych śladów!
W kwietniu 1944 grupa (ok.40-50 wiedząc ,że po zakończeniu prac zostana rozstrzelani ) z "1005" podjęłą ucieczkę do puszczy Rudnickiej, ocalało ok.12
Link
W 2016 BBC podało info. o znalezieniu tunelu (wykopany rękoma) link
Sa wspomnienia.
Dlatego dzisiaj liczba pomordowanych (głownie Żydów z Wilna i okolic, jeńcy radz., Polacy) jest trudna do oszacowania.
W Wilno i ok. żyło do 24.06.1941 ok. 70 tys.Zydów (liczbę pomordowanych oszacowano w granicach 38-58tys.)

_____________
Podobne liczby dotycza Kowna (Каунас) gdzie w fortach twierdzy do grudnia 1941 " rozwiązano" problem 40 tys. populacji ludności żydowskiej
_________________
Przyszłam wcześniej, gdyż nie miałam co robić.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

maxikasek napisał/a:
Masz do tego prawo.

A mam. A Ty masz jakiś dokument mówiący o podwykonawstwie? :) Inaczej nie tylko ja, ale i żaden sąd by tego za podwykonawstwo nie uznał. To klasyczny współudział.
Podwykonawstwo to zresztą zupełnie inna forma działalności.
http://samorzad.infor.pl/...-definicja.html
Tak że ten tego, termin nie z tego zakresu pojęciowego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group