Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma korpusu podoficerskiego - konstruktywnie.
Opublikował Wiadomość
Bełcik 
5
A może się uda?



Pomógł: 13 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 847
Skąd: Z Miasta
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

maciejko, masz rację ale jest to pokłosie poprzedniego systemu gdzie na U4 występowało wąskie gardło, trzeba by sprawdzić ile czasu Ci plutonowi służyli w stopniach kpr. i st.kpr. Zauważ że takie oddelegowanie sprawia że tak naprawdę blokują dwa stanowiska swoje i to na które są oddelegowani. Jeżeli Oni sprawdzają się na stanowisku na które są oddelegowani mimo mizernej wysługi w stopniu plut. oznacza że system jest zły.
_________________
Porządek może mieć każdy, tylko geniusz panuje nad chaosem.
Błędów nie robi ten kto nic nie robi.
 
 
miki1997
3


Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 111
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Jak to wszystko będzie trwało w takim tempie to najbardziej wartościowych i doświadczonych podoficerów pozbędziemy się nie doczekawszy reformy. Wystarczy spojżeć ilu już dzisiaj opuszcza szeregi wojska by wiedzieć jaką mamy skalę problemu.
 
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Silmeor napisał/a:
W mojej JW braki na stanowiskach podoficerskich (U-2/3/4 szczególnie) sięgają 40% ukompletowania. I to mimo tego, że wielu szeregowych w jednostce ma ukończoną szkołę podoficerską. Niestety nie mogą być postawieni na pierwszy etat podoficerski gdyż etat ten musi być w specjalności w jakiej ukończyli szkołę.

Pogratulować kadrowcom takiego podejścia. A na jakie stanowisko, i w jakiej SW dostali zaświadczenia a potem zgody z DK MON ? A dlaczego w trakcie trwania kursu w SP Dowódca nie wystąpił z wnioskiem do Komendanta o zmianę SW ?
Warto by było te pytania zadać w Twojej JW.

maciejko napisał/a:
Największe braki są w 5,6,7.

Zgadza się.

miki1997 napisał/a:
Jak to wszystko będzie trwało w takim tempie to najbardziej wartościowych i doświadczonych podoficerów pozbędziemy się nie doczekawszy reformy. Wystarczy spojżeć ilu już dzisiaj opuszcza szeregi wojska by wiedzieć jaką mamy skalę problemu.


A ja z kolei słyszałem, że właśnie reforma może spowodować masowe odejścia. Gdzie leży prawda ? No i co ci podoficerowie tacy strachliwi ? Żołnierz powinien być odważny a nie dostawać rozwolnienia po każdej plotce usłyszanej na palarni.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11522
Skąd: -)
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   

looker napisał/a:
No i co ci podoficerowie tacy strachliwi ? Żołnierz powinien być odważny


Ale oni sie boją pomysłów własnych przełożonych - a taki rodzaj strachu jest, we wszystkich wojskach świata - co najmniej zrozumiały.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

Wątek dotyczący kursów wydzieliłem jako osobny temat: http://www.nfow.pl/viewtopic.php?p=867225#867225

Szwejk
 
 
Kamil777 
1


Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 30 Lip, 2018   

Coś ucichlo o zmianach dla podoficerow
 
 
bartik 
1


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: WP
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2018   

Prawdopodobnie planuje się wprowadzenie SPD na szczeblu bat/dyw, czy ktoś wie cokolwiek w tym temacie?
 
 
Spicymir 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 124
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2018   

Tak, jest to planowane.
_________________
Pomyśl, zanim coś napiszesz.
 
 
artur7314 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 210
Skąd: mazowsze
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2018   

To znaczy, że co w każdym batalionie będzie etatowo SPD (nawet w skadrowanym) i jak jest 3 bataliony + 1 skadrowany to będzie 4 SPD , a nad nimi + 1 SPD na szczeblu dywizji :?: To co Ci Panowie będą robili, będą mieli takie same zakresy obowiązków, a ich umiejscowienie w sztabie na równi z oficerem wychowawczym. Chyba coś nie TAK do końca :?:
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2018   

Kolego, SPD na szczeblu batalionu to bardzo dobry pomysł, bo licz, że taki SPD trzyma pieczę nad około 500-600 ludzi. Nie mam natomiast pojęcia po kiego wała tak jak dzisiaj jest SPD na szczeblu Brygady. Ten gość dzisiaj ma "pod sobą" nierzadko około 2500-3000 osób (pdf. i szer.) To jest na takiego jegomościa po prostu za dużo i moim zdaniem to SPD na szczeblu brygady powinien być nieetatowy, lub w ogóle z niego zrezygnować.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
artur7314 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 210
Skąd: mazowsze
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2018   

Oczywiście rozumiem to doskonale tylko się zastanawiam jak w moim pytaniu, bo u mnie tak jest 3 bataliony + 1 skadrowany = 4 SPD. :?:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2018   

artur7314, a na skadrowanym po co SPD?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
artur7314 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 210
Skąd: mazowsze
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

wszystkie niejasności rozwiązane - dziękuję
 
 
drago26 
1



Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 46
Skąd: Bździszewo Dolne
Wysłany: Pon 08 Paź, 2018   

Moja propozycja odnośnie reformy korpusu podoficerskiego jest raczej natury kosmetycznej, niż rewolucyjnej. Jeden z pomysłów był już chyba opisywany, drugi chyba jeszcze nie.
Pomysły te mają na celu uspokojenie nastrojów wśród podoficerów starszych, obawiających się powtórki z reformy Pana J. oraz dowartościowania niektórych kolegów na stanowiskach SPD. Reasumując wszyscy powinni być zadowoleni.
1. Widełki zostawić bez zmian, a kolegom SPD dodać piątą gwiazdkę. Jest to zdaje się najłatwiejsze rozwiązanie.
2. Stopień starszego chorążego sztabowego w aktualnej formie powinien przysługiwać tylko SPD, a w widełkach podoficerów starszych zastąpić go chorążym sztabowym - tzw. trzy gwiazdkowy chorąży. Ten pomysł jest już chyba trochę spóźniony gdyż ostatnie zniesienia limitów awansowych spowodowały spory wzrost kolegów z maksymalnym chorążym na pagonie ;) . Myślę, że starsi chorążowie nie obraziliby się na tak kosmetyczną zmianę przy awansowaniu. Ja bym się nie obraził :cool:
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018   

Pomysł co do zasady dość ciekawy... Ale chyba już spóźniony...

I jeszcze jedno: na żadnym etapie nie chodzi wg mnie o "dowartościowanie niektórych kolegów SPD" a raczej o budowanie prestiżu stanowiska po to aby umożliwić zajmującym je pdf właściwe wykonywanie swoich obowiązków oraz zapewnić możliwość wyznaczenia na nie najlepszych kandydatów.
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale jeżeli jest to/ma być najbardziej prestiżowe stanowisko, na którym chcemy mieć najlepszych to jakim cudem znaleźć na nie chętnego do wyznaczenia na drugi koniec kraju spośród PDF. ST. jeśli ten dziś jest np. szefem kompanii, ma to samo "U", otrzymuje symboliczny ale jednak, dodatek finansowy i codziennie po pracy wraca do domu, do rodziny a nie do internatu ?
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group