Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
F-35 i Polska
Opublikował Wiadomość
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

ph5,5 napisał/a:
sugerujesz że technicy kłamią? :-))))))

Koloryzują. :-) Poza tym pozostaje jeszcze kwestia tego co powiedział technik, a co zrozumiał laik. "Rozbebeszony samolot" stojący w hangarze nie oznacza od razu kanibala.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

...ale też nie oznacza egzemplarza"lotnego" :cool:

Zwolennikom kupowania sprzętu latającego i rakietowego gdzie indziej niż w USA przypominam, żę zostałoby to uznane za "niedostateczne wykładanie środków na obronność" ze strony naszego najważniejszego z sojuszników.
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Watelumajorze ale znasz się trochę na lotnictwie? Wiesz co to są obsługi okresowe, przeglądy, przeglądy silnika, prace 50/100/200 itd? Bo jak nie to Twoje komentarze mają znikomą wartość merytoryczną.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Napisałem tylko to co napisałem. I należy rozumieć to dosłownie.

Moje komentarze nie są w niczym gorsze od polityki MON-u. Poza tym tych moich "komentarzy" tutaj jest całych 1 ( słownie: JEDEN).
 
 
Milimetr 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 286
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Panowie... Oburzaliście się kiedyś na pewnego ministra że z trybuny sejmowej podawał informację nt. ilości sprawnych czołgów...
Myślę, że forum nie jest miejscem do dywagacji o ilości sprawnych F-16 w Polsce.
 
 
oskarm 
9



Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 4774
Skąd: 3miasto
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Sa kraje, w ktorych takie dane sa podawane i generalnie to sluzy poprawie ich faktycznej sprawnosci np: przez tlumaczenie podatnikowi, dlaczego trzeba zwiekszyc finansowanie zamist burowac zlobki czy pokazac "najpolszej z polszych firm by sie przylozyla do wywiazywania sie z umow, bo zla fama pojdzie w swiat itd.
_________________
One of the serious problems in planning the fight against American doctrine, is that the Americans do not read their manuals, nor do they feel any obligation to follow their doctrine...

"W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty." Tadeusz Konwicki

"Une guerre de religions, c'est quand deux peuples s'entretuent pour savoir qui a le meilleur ami imaginaire"
 
 
Art40 
5


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Milimetr napisał/a:
Panowie... Oburzaliście się kiedyś na pewnego ministra że z trybuny sejmowej podawał informację nt. ilości sprawnych czołgów...
Myślę, że forum nie jest miejscem do dywagacji o ilości sprawnych F-16 w Polsce.


Za to może jest miejscem do dywagacji o LICZBIE sprawnych F-16.

Przepraszam za OT, ale już nie mogę patrzeć na te "ilości" zamiast "liczby"...
Czołgi i samoloty są policzalne, chyba, że może być sprawnych np. 3,5 F-16...
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

W wojsku czołgi mogą być niepoliczalne

Tak w ramach półserio:
W żargonie grup zawodowych niektóre rzeczowniki policzalne przybierać mogą formę niepoliczalną.
Przykładem jest rzeczownik "ryba" który w języku zawodowych rybaków przyjmuje formę niepoliczalną i to jeszcze w liczbie pojedynczej:

"Jest ryba".

"Dużo ryby żeśmy nie złowili".

Co do terminów wojskowych, to niepoliczalne jest "uzbrojenie" albo "oporządzenie"...
Ja tam nie mam nic do Was Wojskowych, jak chcecie czołgi i samoloty traktować niepoliczalnie, jar rybacy rybę, to sobie traktujcie.
"Więcej żołnierza rzucili na Front Wschodni?"
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ph5,5 
3


Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: gorzów wielkopolski
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Lotów nie będzie, jastrząb się zepsuł
- Nie się zepsuł, tylko agregat się zepsuł.
- Jak agregat jest zepsute, to cały jastrząb jest ................
- Bolek, przestań szerzyć defetyzm. Ile jastrząb ma agregatów?
- Cztery.
- Ile jest zepsutych?
- Jeden.
- To ile jest dobrych?
- Trzy.
- To nie można powiedzieć, że trzy są dobre?!
- Przecież to to samo.
- Ale jak brzmi! TRZY DOBRE."
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

ph5,5, a ja zadam jeszcze raz pytanie. Ile mamy efów niesprawnych. Nie "chłodnym okiem licząc" tylko wiem, albo nie wiem i tak sobie piszę (bo gdzieś słyszałem).
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
ph5,5 
3


Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: gorzów wielkopolski
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

beryl73 napisał/a:
ph5,5, a ja zadam jeszcze raz pytanie. Ile mamy efów niesprawnych. Nie "chłodnym okiem licząc" tylko wiem, albo nie wiem i tak sobie piszę (bo gdzieś słyszałem).

Nie czuje się uprawniony do podawania tak szczegółowych informacji, spróbuj u rzecznika SP lub ministra. I mnie więcej nie wk....... bo patrzycie spod dekla czołgu.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

ph5,5 napisał/a:
chłodnym okiem licząc to mamy już kilka F-16 w stadium kanibalizmu części, - całkowite nieloty, reszta lata wykorzystując "pożyczanie" agregatów od mniej lotnych egzemplarzy, szacunkowo 5-6 nielotów i połowa z reszty ze sprawnymi agregatami, to ile wychodzi???? około jednej sprawnej eskadry na trzy..... realia.....


Spokojnie. Przecież to Ty napisałeś. Nie podniecaj się za bardzo. Albo wiesz, albo się Tobie wydaje (a na to właśnie wychodzi).
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

oskarm napisał/a:
To sa ceny z silnikami!
Lecz nie tymi które w toku eksploatacji trzeba kupić w przyszłości...

oskarm napisał/a:
Flota F-16 bedzie coraz bardziej malec a F-35 rosla. F-16 tak samo potrzebuje tych agregatow itd.
Tak, to kiedy flota ekploatowanych F-35 zrówna się flotą eksploatowanych F-16

Obawiam że przyjdzie wówczas czas na poszukiwania następcy dla najstarszych F-16 w SP....

ph5,5 napisał/a:
chłodnym okiem licząc to mamy już kilka F-16 w stadium kanibalizmu części, - całkowite nieloty, reszta lata wykorzystując "pożyczanie" agregatów od mniej lotnych egzemplarzy, szacunkowo
5-6 nielotów i połowa z reszty ze sprawnymi agregatami, to ile wychodzi???? około jednej sprawnej eskadry na trzy..... realia..... Zamiast kosmicznie drogich i jak to bywa będących w sferze marzeń F35 może kupić chińskie J20 i J31, przynajmniej części będzie więcej i będą tańsze :-)

A to wina maszyn czy może kijowego systemu zabezpieczenia wsparcia technicznego...
Czy brak kasy na części, czy może ktoś podpisał umowę w której kontraktowo musimy czekać np. 100 dni od złożenia zapotrzebowania na daną śrubkę?

Albo po prostu między faktycznym stwierdzeniem usterki przez mechanika do złożenia rzeczywistego zlecenie do odbioru faktycznie realizującego owe wsparcie jest zbyt długi i przewlekły łańcuszek "pośredniczący" w obrocie kwitów i topieniu czasu...

Bardziej zbliżone do stanu faktycznego są min takie zestawienia...
Akurat tutaj przy jednolitym systemie zabezpieczenia można wysnuwać wnioski o samej maszynie

https://naforum.zapodaj.net/7f55d5c25cb5.jpg.html
Wygląda to nie najgorzej...
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
ph5,5 
3


Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: gorzów wielkopolski
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Zakup F-35 byłby irracjonalny z punktu widzenia dzisiejszych możliwości budżetowych, trzeba nam minimum 50 F16 i to w wersji najnowszej (V) i dozbrajanie, modernizowanie stanu obecnego!!!!!. nie wiem jakie myśli się mogą jeszcze urodzić w chorych głowach..... może lotniskowiec dokupimy!?
 
 
oskarm 
9



Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 4774
Skąd: 3miasto
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

ph5,5, możesz sypnąć jakimiś konkretami?
_________________
One of the serious problems in planning the fight against American doctrine, is that the Americans do not read their manuals, nor do they feel any obligation to follow their doctrine...

"W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty." Tadeusz Konwicki

"Une guerre de religions, c'est quand deux peuples s'entretuent pour savoir qui a le meilleur ami imaginaire"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group