Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to zrobić???
Opublikował Wiadomość
Franio
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   Jak to zrobić???

Witam. Panowie mam oto taki problem. Kiedy włączam kompa, to od razu po załadowaniu wyskakuje okno neostrady aby połączyć się z netem. Kiedy klikam na pomoc w okienku, które pyta się mnie czy chcę się połączyć to wyskakuje taka informacja że jeden z programów domaga się połączenia z netem. I tu jest moje pytanie jak się dowiedzieć który z programów chce się połączyć. Jest to dość irytujące gdyż, kiedy rozłączam się z netem to znowu wyskakuje komunikat aby się połączyć. Syst. Windows XP Prof., Neostrada, program antywir. avast.
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam (Wszystkiego dobrego w Nowym Roku) :gent:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15995
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Zainstaluj sobie program monitorujący połączenia np. Tiny Firewall.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
ural_driver 
5


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: ze spalonego batalionu
Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

A masz włączoną zaporę systemu Windows?
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   

:gent: :gent:

Franio napisał/a:
I tu jest moje pytanie jak się dowiedzieć który z programów chce się połączyć


Koledzy wyżej napisali jak możesz zabezpieczyć kompa. Natomiast ja postaram sie Tobie pomóc wyłączyć program, który Ciebie "wkurza".
Aby to zrobić musisz "zassać" program o nazwie "Hijackthis"

http://www.mmdirect.de/do...ackthis_199.zip

Jak widać jest on spkowany zip-em - rozpakuj
Uruchom program Hijackthis - po uruchomieniu postąp jak na zrzutach, które wstawiam.









Jak wstawisz mi zrzut z zapisanego loga, można dalej działać - postaram się wskazać Tobie programy, które spokojnie będziesz mógł wyłączyć . Program Hijackthis - uruchamiasz w normalnym trybie ( nie w awaryjnym ).

Pozdrawiam Marek :gent:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15995
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   

M@rEK napisał/a:

Koledzy wyżej napisali jak możesz zabezpieczyć kompa...

Mylisz się M@rKu. Tiny to nie tylko typowy firewall, a nawet gdyby, to i tak pokazałby jaki program (proces) chce się połączyć z netem.
Na marginesie proponuję zapoznanie się z właściwościami firewalla o którym wspomniałem i nie sądzę aby Hijackthis pokazał, co chce się pierwsze połączyć z netem.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   

:gent: :gent:

Witaj -=Alex=-

-=Alex=- napisał/a:
Tiny to nie tylko typowy firewall, a nawet gdyby, to i tak pokazałby jaki program (proces) chce się połączyć z netem


Całkowicie się z Tobą zgadzam, ta sprawa nie podlega dyskusji :mrgreen:
Jeżeli zaś chodzi o Hijackthis nie miałem na myśli pokazanie , który program pierwszy się połączył się z netem lecz o wskazanie , które programy należy wyłączyć lub usunąć. One to mogą przeszkadzać. Domyślam się tylko, że jest to jakiś reklamowy dodatek do programu, który został zainstalowany na tym komputerze. Bardzo często wiele Firm do programów demo "dokłada" takie "dodatki" - szpiegujące użytkownika. Może to być również jakiś skrypt "podłapany" z neta.
Wracając do Tiny - nie używam i na bieżąco z nim nie jestem ( chociaż swego czasu - była to jedna z pierwszych wersji ) bawiłem ;) się tym programikiem i mam pozytywne o nim zdanie. Zatem nie było w moim zamyśle przeciwstawienie się w użyciu jego jako blokującego działalność innych programów jak w sytuacji, którą opisał Franio.
Powiem tak - każda metoda jest dobra jeżeli prowadzi do osiągnięcia właściwego celu :mrgreen: A nam o to właśnie chodziło - pomóc w rozwiązaniu problemu. :viktoria:

Pozdrawiam M@rEK :gent:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   

Ojej ...

A najprociej jest niczego nie instalowac tylko odpalic maly programik
(jeden exec ) o nazwie tcpview ze Stajni sysinternals - otworzy sie okno w ktorym bedziesz mial podane dokladnie WSZYSTKIE procesy kotre nawiazuja polaczenia z jakimkolwiek miejscem w sieci. Ten program to wlasciwie skryzzowanie tcpdumpa oczywiscie tylko z wybranymi opcjamii z normalnym interfejse m graficnym , milym oku i wygodnym dla uzytkownika..Wyglada to np tak:



NA screenie widac wyraznie liste procesow oraz przy kkazdym porty ktorych uzywa oraz miejsce z ktorym sie laczy. Pozwala to szybko wylowic interesujacy proces

Pozdrawiam
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15995
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   

M@rEK napisał/a:
Powiem tak - każda metoda jest dobra jeżeli prowadzi do osiągnięcia właściwego celu :mrgreen: A nam o to właśnie chodziło - pomóc w rozwiązaniu problemu. :viktoria: Pozdrawiam M@rEK :gent:

Podpisuję się pod tym obiema rękami. I właśnie o to w tym wszystkim chodzi. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
ural_driver 
5


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: ze spalonego batalionu
Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   

Do usówania Adwaru polecam MicrosoftAntispyware - darmowy dla posiadaczy legalnego Windowsa, posiada możliwośc blokowania programów menustart i uruchamianych razem z sytemem.
 
 
twój stary 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 392
Skąd: Kalisz
Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

JA dzisiaj musiałem robić format wszystkich partycji ponieważ gdy rano odpaliłem windowsa to pokazały mi się takie ikonki jakby mi wszystkie programy pousuwało. Nawet główne ikony programów tak wyglądały. Programów tych nie dawało się uruchomić. Objawy były takie jakby mi rejest diabli wzięli, dziwne że windows się dał odpalić.
Po sformatowaniu partycji systemowej i ponownej instalacji systemu pojawiały mi się okienka w języku angielskim że mam błędy w rejestrze i błedy w systemie i żebym wszedł na jakieś strony i pobrał z nich programy, które pomogą naprawić system :lanie:
Ja jednak "naprawiłem" go w jedyny chyba najlepszy sposób.
Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów wie co to mogło być ?
Mam pewne podejrzenia ale chciałbym również dowiedzieć się czegoś od Was.
 
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

twój stary
Nie używałeś przypadkiem jakiś programików do czyszczenia rejestru?? Jest tego dużo i potrafią sprawnie roz...walić system.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
twój stary 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 392
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 02 Sty, 2006   

Używałem jednego programu Reg Cleaner ale usuwałem tylko te wpisy co do których byłem pewny że są nieaktualne i system normalnie pracował.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group