Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawowe pyt. i odpowiedzi dla chętnych do zaw. sł. woj.
Opublikował Wiadomość
biler22 
4
MASZERUJ ALBO GIŃ



Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 196
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno... Czy mogę jednocześnie zgłosić się na kwalifikacje do ŻW oraz JW z Wojsk Lądowych?
 
 
Tenznany55 
1


Dołączył: 10 Sie 2018
Posty: 1
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Witam, chciałbym zostać zawodowym żołnierzem, jestes po licencjacie z Administracji i dostałem sie na ostatni rok magistra z Bezpieczeństwa narodowego, mógłby mi ktos przyblizyc jak wygladalaby ta droga?
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sob 11 Sie, 2018   

Tenznany55, na początku drogi to musisz przyswoić sobie zasady pisowni polskiej (gramatyka, ortografia) bo nie przystoi człowiekowi (być może kandydatowi na żołnierza zawodowego) kończącemu studia wyższe tak bardzo niepoprawnie pisać w języku ojczystym. Jak już to zrobisz, ukończysz studia i obronisz pracę magisterską to daj znać. Wtedy będziemy wiedzieli o czym rozmawiamy. Powodzenia.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Tenznany55 napisał/a:
Witam, chciałbym zostać zawodowym żołnierzem, jestes po licencjacie z Administracji i dostałem sie na ostatni rok magistra z Bezpieczeństwa narodowego, mógłby mi ktos przyblizyc jak wygladalaby ta droga?


Po ukończonym mgr idź na szkołę oficerską. :cool:
 
 
Lucasiuss 
1


Dołączył: 10 Cze 2018
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu śledzę tutejsze rozmowy i w miarę możliwości rozpoznaję się w aktualnościach związanych ze służbą.

Ale do rzeczy.

Planuję wstąpić w szeregi Wojska. Do służby przygotowawczej zamierzam wstąpić w przyszłym roku (pierwsze turnusy).
Mam ukończone studia pierwszego stopnia (administracja).
Byłem w moim WKU uzyskać nieco informacji, aczkolwiek tutaj również zadam kilka pytań.
Aktualnie odbywam kurs prawo jazdy kat. C.

Powiedzcie mi proszę, czy w moim przypadku lepiej starać się o służbę przygotowawczą dla szeregowych, czy podoficerów? Przyznam szczerze, z tego co widzę to po szkółce dla podoficerów ciężko będzie znaleźć etat. Być może jestem w błędzie.

Jeśli o sprawność fizyczną chodzi, to raczej nie mogę narzekać. Regularnie ćwiczę i jestem w całkiem dobrej formie.
Docelowo chciałbym wylądować w 6 brygadzie Powietrznodesantowej Kraków.

1. Na co zwrócić uwagę w przygotowaniu pod względem fizycznym?
2. Czy celować w służbę przygotowawczą dla szeregowych?
3. Będę miał prawo jazdy kat. C. Czy warto zrobić również C+E?
4. Jak wygląda obecnie kwestia NSR a zawodowa służba? Czy trzeba "podpisać" zgodę na NSR? Czy nie jest to koniecznością?
5. Posiadam niewielkiego żylaka, jednakże w tym roku po wakacjach idę na prywatny zabieg, po którym nie będzie nawet śladu żylaka. Czy to jakkolwiek dyskwalifikuje?

Liczę na rzeczowe odpowiedzi, za które z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Łukasz
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

1. Na co zwrócić uwagę w przygotowaniu pod względem fizycznym?

Kondycja. Biegaj i jeszcze raz biegaj, a po bieganiu: brzuszki i podciągnięcia na drążku. Jak bez problemu zrobisz 10-13 razy podciągnięć to będzie bardzo dobrze. Brzuszki w ciagu 2 minut 50-60 brzuszków i także będzie bardzo dobrze.

2. Czy celować w służbę przygotowawczą dla szeregowych?

Strata twego czasu i nerwów. Idź na kurs podoficerski. Szeregowi = prawdopodobnie brak emerytury.

3. Będę miał prawo jazdy kat. C. Czy warto zrobić również C+E?

Warto :cool:

4. Jak wygląda obecnie kwestia NSR a zawodowa służba? Czy trzeba "podpisać" zgodę na NSR? Czy nie jest to koniecznością?

Zależy od jednostki, ale niektóre wymagają odbycia chociaż jednego ćwiczenia rotacyjnego. Będą w NSR bez problemu możesz szukać sobie etatu w całej Polsce.


5. Posiadam niewielkiego żylaka, jednakże w tym roku po wakacjach idę na prywatny zabieg, po którym nie będzie nawet śladu żylaka. Czy to jakkolwiek dyskwalifikuje?

Jeżeli po tej operacji będziesz zdrowy jak ryba to nie dyskwalifikuje. [/b]
 
 
Lucasiuss 
1


Dołączył: 10 Cze 2018
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Dzięki Bracie za odpowiedzi.
Co do podciągania i brzuszków to nie ma problemu. Muszę popracować nad kondycją jedynie.
A jeśli mowa o kursie podoficerskim. Czy po jego odbyciu nie będzie problemów ze znalezieniem pracy w wojsku? Dużo czytałem i dużo ludzi straszy właśnie, że nie chcą podoficerów z cywila i takie tam... I mam teraz zagwozdkę.
Żylak - ten który posiadam w żaden sposób mi nie doskwiera, jedynie estetycznie koli w oko;) Jest w ogóle konieczność ingerowania w to?
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Co do żylaków to zobacz w ustawie.

"Do § 79 pkt 1 i 2. Osoby bez obrzęków kończyny, bez zmian troficznych, bez zakrzepicy i rok od
operacji żylaków należy kwalifikować jako zdolne (wymagana konsultacja chirurgiczna, USG naczyńżylnych kończyn). "

http://bip.mon.gov.pl/f/p.../02/poz.163.pdf


Jeżeli jesteś konkretną osobą i to co nauczysz się na szkółce będziesz mieć w małym palcu to bez problemu. Pamiętaj żeby znać regulamin chociaż podstawowe informacje.

Chyba, że chcesz na bank mieć szansę to pójdź na szeregowego tylko będziesz mieć potem drogę przez mekkę aby awansować. :viktoria:

PS Dodam także, że wojsko to nie zabawa i będąc czy to szeregowym czy pdf, będziesz mieć obowiązki :cool: Jako pdf trochę więcej, bo będziesz odpowiadać za ludzi. Jezęli nigdzie w cywilu nie pracowałeś to możesz mieć faktycznie ciężko sie dostać jako pdf.
 
 
Lucasiuss 
1


Dołączył: 10 Cze 2018
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Cytat:
PS Dodam także, że wojsko to nie zabawa i będąc czy to szeregowym czy pdf, będziesz mieć obowiązki :cool: Jako pdf trochę więcej, bo będziesz odpowiadać za ludzi. Jezęli nigdzie w cywilu nie pracowałeś to możesz mieć faktycznie ciężko sie dostać jako pdf.


Pracowałem już w wieku 14 lat pomagając w warsztacie:). Przez cały ten czas również pracowałem (praca fizyczna). Aktualnie pracuję także w mundurze (ale w to się nie zagłębiajmy), zatem wiem co to obowiązek, punktualność i jakby nie było, znam "podwaliny" SŁUŻBY.

Miałem na myśli, że idąc z cywila do PDF, nie mam doświadczenia stricte wojskowego:)
 
 
Szaju
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2018   

Witam.

Na wstępie jest mi bardzo miło że mogłem dołączyć do forum. A teraz kilka pytań ode mnie 😉

1. Jestem juz po testach psychologicznych do wojska. 26 wrzesnia jadę na Służbę Przygotowawcza do Centrum szkolenia wojsk inżynieryjnych i chemicznych we Wrocławiu. Jak wyglądają tam zajęcia? Czy jest ciężko i co ze sobą zabrać?

2. Posiadam wykształcenie średnie techniczne wraz ze zdaną maturą. Jakie mam szansę aby w przyszłości zostać podoficerem i czy warto robić studia? Jeśli tak to cxy Bezpieczeństwo Narodowe będzie odpowiednie?

3. Posiadam uprawnienia na wózek widłowy oraz prawo jazdy kat. C i C+E dlatego też WKU posłało mnie właśnie tam. Czy jest duża szansa że po ukończeniu szkolenia nie będę mieć problemu ze znalezieniem wakatu w jednostce np. Na stanowisku kierowcy?

4. Na jakie realne zarobki mógłbym liczyć w pierwszych latach służby?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 😉
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018   

Zdecydowanie odradzam studia pod tytułem: Bezpieczeństwo Narodowe.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
Ostatnio zmieniony przez beryl73 Sro 29 Sie, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018   

1. Do 17. Weekendy wolne.

2. Bez znaczenia. Szanse marne. Bezpieczników narodowych i markjetingowców jest póki co więcej niż dużo. Tak ciężki to kierunek.

3. Problemu nie będzie.

4. Ok 3000 zł.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
Szaju
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2018   

Ciężko jest na Służbie Przygotowawczej?
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018   

Dodam jeszcze: wybierz studia, które mają jakąś niezerową szansę przydać się w cywilu. A póki co nawet pchnięcie mlekiem zapowiada się lepiej niż BN.
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018   

Szaju, dość ciężko, ale w porównaniu ze stara poczciwą ZSW to przedszkole ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group