Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowie: czas otworzyć oczy
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
  Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018   Zdrowie: czas otworzyć oczy

Co jest najcenniejsze dla nas i naszych bliskich? Zdrowie!!!!
Więc pora na nie spojrzeć głębiej, inaczej.
Będę tutaj przedstawiał Wam arcyciekawe filmy dające wiele do myślenia.
Oto pierwszy z nich dotykający choroby, która dotyka coraz większą ilość osób, także naszych bliskich. Zbliża się do nas.
Proszę uważnie obejrzyjcie.
:gent:

_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 11 Paź, 2018   

Mnie zawsze tylko zastanawiało dlaczego jeśli 300 osób umiera dziennie w Polsce na raka - do tej pory państwo nie robi w zasadzie nic.
Bo część badań można by przeprowadzić przy okazji badań z medycyny pracy.
Ale jak to zwykle państwo świetnie zajmuje się rzeczami niepotrzebnymi bo potrzebnymi ludzie i tak muszą się zająć. Tj. jak zachorują to muszą jakoś do leczenia dotrzeć.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Czw 11 Paź, 2018   

Nie chciałem Stevie w tym temacie dokładać łyżki dziegciu.

Tyle mamy pięknych pouczanek w telewizji - "Nie zwlekaj. Przebadaj się". "Na to"; "Na tamto"; "Na owo".
Ja hipochondrykiem nie jestem. Ale poszedłem do lekarza. I poprosiłem o skierowanie do specjalisty. Skierowanie dostałem.

A tam mi miła Pani wyznaczyła termin za 7 miesięcy.

I tu się rodzi ciekawostka. Gdyż ja płacę od powstania NFZ na jego konto kilkanaście tysięcy złotych rocznie.

A jestem traktowany jak śmieć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 11 Paź, 2018   

napisał/a:
Nie zwlekaj. Przebadaj się

Prywatnie oczywiście :D
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 12 Paź, 2018   

i, dlatego ważne jest, żeby nie dopuścić do choroby i zapobiegać jej. Sposoby są banalnie proste, ale wymagające trochę samodyscypliny. Odrobinę relaksującego sportu, trochę tego co daje nam natura i ....... rozsądek, a efekt jest więcej niż zadowalający. Czego przykładem jestem sam, bo od ponad 10 lat nie choruję.
Bardzo ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z materiałów prezentowanych przez lekarzy ( na YT) takich jak np. dr Hubert Czerniak, dr Jerzy Jaśkowski. Jak zainteresuje was temat, to potem już coraz łatwiej znajdziecie inne ciekawe materiały.
Nie można tu pominąć tego co natura nam dała czyli np. zioła. Tanie, pod reką i skuteczne.
Po południu wstawię kolejny film (chyba , że ktoś mnie ubiegnie i wstawi cz.2, to wtedy postaram się wstawić coś innego) .
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

A oto obiecana 2 część: Plaga 2



:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
k_r_y_s 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 207
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Jeżeli chodzi o pierwszy film to pięknie sobie pogadali i nic z tego nie wynika, niedawno pochowałem mamę która umierała ponad rok na raka płuc z przerzutami i uwierzcie mi że i tak wszyscy chorzy trafią na onkologię. Mógłbym tu referat pisać czego to nie stosowaliśmy i ile to kosztowało, oprócz onkologów pojawili się wokół nas fachowcy różnej maści próbujący leczyć różnymi specyfikami. Co do drugiego filmu zgadzam się że po szczepionkach są powikłania. Mój 3 letni syn rozwijał się idealnie, po podaniu szczepionki skojarzonej 3w1, nagle zapomniał jak się siada, lekarze oczywiście przestraszeni i miesiąc rehabilitacji, na szczęście udało się ale czy coś w organizmie dalej nie będzie się działo tego nikt nam nie zagwarantuje. To jest zawsze dylemat czy szczepić czy nie, my wszyscy byliśmy szczepieni ale nie tyloma szczepionkami które aplikują dzisiaj. Wiemy z żoną jedno, przy kolejnym dziecku połowy szczepionek dziecku nie podamy i mogą nas straszyć paragrafami, mamy nauczkę na własnym przykładzie.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

k_r_y_s, specjalnie dla Ciebie



:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

I 3 część:



:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

k_r_y_s napisał/a:
Mój 3 letni syn rozwijał się idealnie, po podaniu szczepionki skojarzonej 3w1

Mojej córce podali kilka szczepionek na raz. Efekt? W ciągu 48 godzin znalazła się na oddziale alergologii, pierwszy raz w życiu. Tam ją trochę sterydami podrasowano. Wyszła za kilka dni. Stwierdzono że uczulona ale nie wiadomo na co. Czyli kolejny sukces systemu. Na co chora? Nie wiadomo, ale nie na szczepionki :D bo na to nie można zachorować. Jak chorujesz to jesteś oszołom.
A może ktoś to powinien dopisać jako NOP? A gdzie tam. Wszyscy mają to w d... Po co sobie robić robotę.
Jednakowoż powiem tak. Tak z 90 % tych "naturalnych" metod to taka sama medycyna jak i NFZ. Czyli czary mary w znikanie ... kasy ludzi.
Realia są takie że w większości wypadków wystarczy mniej jeść i ruszać się bardziej intensywnie, ale nie wyczynowo - i to zapobiegnie większości chorób. O ile geny nie zechcą inaczej.
Z rakiem sporo by się dało wychwycić w czasie medycyny pracy. Ale czy komuś tak naprawdę zależy na tym żeby Polaków umierało mniej? Retorycznie pytam.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018   

Dogłębne argumenty ws szczepionek.
Naprawdę warto wysłuchac do końca. Argumentacja bardzo mocna.



:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018   

Żeby było jasne: szczepionki są potrzebne.
Ale są dwie ale:
1. Gdzieś się przemysł medyczny pogubił w pogoni za kasą. Leki (nie tylko szczepionki) są podawane na masę. Byle tylko sprzedać więcej, wszystko jedno że badania zrobione na sztukę, wszystko jedno że ignoruje się wyniki nie sprzyjające sprzedaży, wszystko jedno że funduje się lekarzom wyjazdy, konferencje nie patrząc na konflikt interesów.
Dobrym przykładem są antybiotyki gdzie cała medycyna specjalistyczna trąbi że tego za dużo jest wydawane, a lekarze pierwszego kontaktu po prostu dają to jak owies bydłu.
2. Poziom medycyny powszechnej (NFZ, lekarz pierwszego kontaktu) nie urósł aż tak bardzo w XX wieku i nadal jest generalnie poziomem nie wiele tylko większym niż poziom znachora. Lekarz pierwszego kontaktu co on robi? Mierzy temperaturę, zagląda do gardła, opuka, osłucha. Z całym szacunkiem do lekarzy ale żeby wykonać te czynności proste nie trzeba studiów. Czasem babka ze wsi ma lepszą do tego smykałkę. Do tego trzeba dobrego słuchu, wzroku i trochę zdolności manualnych a nie studiów.
To jest trochę tak jakby na studiach zaczęli uczyć operatora łopaty o fizyce kwantowej a i tak pierwszy lepszy chłop ze wsi weźmie łopatę i lepiej nią będzie wywijał. Zresztą ile to się w aptekach słyszy: taki lek? ale to nie jest dla dzieci. Źle lekarz wypisał.
Mamy w pewnym sensie dwie medycyny: specjalistyczną gdzie się używa rezonansu magnetycznego i powszechną gdzie się używa nosa, ucha i oczu. To nie jest to samo.
I teraz mając te dwie rzeczy na uwadze trzeba zauważyć że mamy leki - nie ma obowiązku leczenia się i szczepionki - gdzie jest obowiązek dla dzieci.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   

thikim napisał/a:
Gdzieś się przemysł medyczny pogubił w pogoni za kasą. Leki (nie tylko szczepionki) są podawane na masę.


My właściwie bardzo mało wiemy o interakcjach między lekarstwami.
Badania kliniczne są prowadzone dla pojedynczego lekarstwa, i dla tego pojedynczego lekarstwa wiemy jakie są skutki terapeutyczne a jakie uboczne. (choć nie zawsze skąd te uboczne sie biorą)

W przypadku dwu lekarstw równocześnie badań się nie prowadzi, lub wycinkowe, boż przecież jest ogromna liczba kombinacji. Tak więc przy podaniu dwu lekarstw wiemy że "coś jest nie tak" niejako teoretycznie, rozważając jakie machanizmy wspólnie działają.
(A mechanizmy wywołujące skutki uboczne tez wspólnie działają, ale tu wiemy mniej...)

W przypadku podania trzech lekarstw różnych grup nie wiemy już nic pewnego.

To jest ogromna dziedzina wiedzy która czeka nie tyle na badanie, ale na jakiś POMYSŁ jak to wogóle badać.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
AZet 
2



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 54
Skąd: z drugiej strony lustra
Wysłany: Pon 05 Lis, 2018   

Z racji wieku i lat służby, zacząłem odwiedzać lekarzy w ramach profilaktyki zdrowotnej. Od kąd zacząłem ich odwiedzać czuje się chorszy! :-o
_________________
Ofiara zawsze bierze udział w zbrodni. I to negatywny! - Stanisław Jerzy Lec
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 03 Gru, 2018   

michqq napisał/a:
To jest ogromna dziedzina wiedzy która czeka nie tyle na badanie, ale na jakiś POMYSŁ jak to wogóle badać.

Słuszna uwaga. Ale tak naprawdę to nie wiesz jak zareaguje lekarstwo jak zjesz pomarańczę a jak zareaguje jak zjesz czosnek. W pożywieniu też jest sporo substancji czynnych.

[ Dodano: Pon 03 Gru, 2018 ]
AZet napisał/a:
Z racji wieku i lat służby, zacząłem odwiedzać lekarzy w ramach profilaktyki zdrowotnej. Od kąd zacząłem ich odwiedzać czuje się chorszy!

Strzeż się szpitali ;)
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group