Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Sob 02 Lut, 2019
Podwyżki, podwyżki, podwyżki
Opublikował Wiadomość
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Kilka proponowanych kwot
U0 - 300 zł
U4 420 z
U7 490
U10 590 zł
U11 680 zł
U13B 760 zł
U14C 890
U15 C 910
U20 1040
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

foxi, jeśli to prawdziwe kwoty to znowu ci co mają dużo dostaną więcej, a ci co mało dostaną mało. Ech, jak to się mawia: Trzeba było inwestować w znajomości. ;)
 
 
chorąży 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 244
Skąd: pomorze
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

foxi, wystarczy wejść na "juszczyka" i tam wszystkie kwoty w zależności od U i wysługi przy wskaźniku 3,63 można wygenerować. Jaki sens jest w rozpisywaniu poszczególnych kwot na forum?

Wiadomo że przy wzroście wskaźnika to Ci co mają dużo to będą mieli jeszcze więcej. To nie jest podwyżka kwotowa że każdemu tyle samo.
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Tytan w dresie napisał/a:
Zdradzę Ci "tajemnicę wojskową". U nas zapomnij o zwrotach kosztów. Chyba, że jak przyjdzie uszczelka do Stara, po pół roku od zamówienia, to ją sprzedasz koledze, który zaczął właśnie czekać na swoje zamówienie. :lol:

No cóż, ja jakiś czas temu się tak władowałem. Z jednej strony złożyłem oficjalne zamówienie, z drugiej strony po prostu poszedłem do sklepu po potrzebną rzecz z założeniem, że jak przyjdzie mi ta właściwa to swój egzemplarz zabiorę i będę miał w domu. No i po dwóch dniach dostałem odpowiedź, że danej rzeczy nie ma na "liście refundowanych" i miłego dnia.

bond napisał/a:
W wielu firmach tak jest. A im większa tym czas oczekiwania dłuższy. Aby nie być gołosłownym, startowałem w przetargu na naprawę dwóch wózków, w firmie którą wszyscy Polacy kojarzą z prądu. Przetarg trwał tak długo że jeden z nich został naprawiony "sposobem gospodarczym" bo był potrzebny.... Do drugiego wysłałem mechanika ;)

Znam przykład jednego megakorpo, które na drugi dzień po założeniu ticketa realizowało co trzeba. Włącznie z fanaberiami w rodzaju: "HoloLens potrzebne na już". Z drugiej strony pracowałem w korpo, gdzie jak stażysta złożył wniosek o dostęp do firmowego VPN to przetrybienie go zajęło 11 miesięcy.
 
 
piotr_piotrek 
Banita


Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

U Pana Juszczyka dziwna zmiana w przeliczniku na 3.63.... wczoraj wyliczało ładną kwotę z której każdy był zadowolony a dziś wychodzi ze ta kwota jest już 150-200 zł mniejsza w zaleznosci od stopnia tym większa kwota zostaje ucięta ;/
Jak to możliwe, że przy podniesieniu wskaźnika o 0,43 podwyżka wychodzi o ~30-50 zł wyższa niż ostatnio?! Chyba coś namieszał i moim zdaniem nie warto się już tymi wyliczeniami sugerować. :x :x :nie2: :nie2:
 
 
Ptica 
6
SNFoW



Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 1203
Skąd: Kujawskie plemie
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Jak na pierwszy post na forum, to pukanko w główkę sobie pozostaw. :zly2:
_________________
Lepsze jutro było wczoraj...i nigdy nie wróci :(
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Nie podoba mi się dzielenie podwyżkowej puli według doraźnego widzimisię MON. Bo to raz faworyzuje się (bądź dyskryminuje) tych z części dolnej, innym razem ze środkowej, a jeszcze innym z najwyższej części tabeli uposażeniowej, zaś uzasadnienie takiego akurat rozdziału puli zazwyczaj brzmi: "bo tak będzie sprawiedliwiej". Nieprawda, nie będzie sprawiedliwiej, gdyż uznaniowo to można ustalać wysokość nagrody uznaniowej, a nie obligatoryjnego uposażenia! Dlatego uważam, że zasady przeprowadzania podwyżek powinny być sztywne. Moim zdaniem należałoby określić raz "na zawsze", ale mądrze, współczynniki wysokości uposażeń dla poszczególnych grup uposażenia względem grupy "0", np.: U0 : U1 : U2 ... : U20 = 1 : 1,1 : 1,2 ... : 5 i według tak ustalonych proporcji dokonywać kolejnych podwyżek uposażenia, czyli sposobem procentowym. Taki system uważam za najbardziej sprawiedliwy. Poza tym, każdy żołnierz wiedziałby gdzie jego miejsce w hierarchii płacowej, a to pozwoliłoby jeżeli nie uniknąć, to przynajmniej złagodzić każdorazową gorączkę okołopodwyżkową, u niektórych aż poziom maligny osiągającą.
Ostatnio zmieniony przez Szwejk Sro 17 Paź, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

To Was trochę zaskoczę :cool:

Podwyżka ma objąć w znacznym stopniu korpus szeregowych. Ma to być pod kątem tego, żeby ludzie chcieli przyjść do wojska, w ramach i to nowej dywizji i tych 10 000 żołnierzy, co to wojsko potrzebuje. Przyznam, że sprytny zabieg, bo jak szeregowy dostanie netto 3500 zł samego uposażenia, to już się robi ciekawie. Nawet słyszałem o chwycie reklamowym w ramach tego posunięcia "Pensja od 3500 zł. NA RĘKĘ".
Ciekawe co na to reszta.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
Grześ102 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Rzecznik Prasowy Syfu napisał/a:
To Was trochę zaskoczę :cool:

Podwyżka ma objąć w znacznym stopniu korpus szeregowych. Ma to być pod kątem tego, żeby ludzie chcieli przyjść do wojska, w ramach i to nowej dywizji i tych 10 000 żołnierzy, co to wojsko potrzebuje. Przyznam, że sprytny zabieg, bo jak szeregowy dostanie netto 3500 zł samego uposażenia, to już się robi ciekawie. Nawet słyszałem o chwycie reklamowym w ramach tego posunięcia "Pensja od 3500 zł. NA RĘKĘ".
Ciekawe co na to reszta.



3500 netto? skąd takie info? jakieś potwierdzone?
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Pisze tylko, że dobrze brzmi. Nie znam kwoty netto jaką szer. ma dostać w ramach tych połączonych operacji.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
Grześ102 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

AAAA ok nie skumalem :efendi2:
 
 
chorąży 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 244
Skąd: pomorze
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

piotr_piotrek, ja w obliczeniach "juszczyka" nie widzę błędów. Jest tak jak było i jak ma być na 3,63.
 
 
zino 
4


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 234
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Rzecznik Prasowy Syfu napisał/a:
To Was trochę zaskoczę :cool:

Podwyżka ma objąć w znacznym stopniu korpus szeregowych. Ciekawe co na to reszta.

Jestem za :gent:
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Tak 300 brutto.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Cytat:

piotr_piotrek, ja w obliczeniach "juszczyka" nie widzę błędów. Jest tak jak było i jak ma być na 3,63.

Błędy rzeczywiście są na stronie. Ale pewnie autor poprawi.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group