Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Misja
Opublikował Wiadomość
komi 
2


Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 56
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   Misja

Witam, gdzie można zasięgnąć informacji na temat misji zagranicznej. Jakie jednostki obstawiają wyjazd oraz jakich etatów potrzeba.
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Wto 23 Paź, 2018   Re: Misja

komi napisał/a:
Witam, gdzie można zasięgnąć informacji na temat misji zagranicznej.


Mało precyzyjne pytanie - ogólnikowa odpowiedź.
Na poniższej stronie znajdziesz informacje m.in. gdzie obecnie są wystawiane przez RP Polskie Kontyngenty Wojskowe.
http://www.do.wp.mil.pl/info/Misje/

komi napisał/a:
Jakie jednostki obstawiają wyjazd.

Różne. Trzon kontyngentu wystawia wyznaczona JW, a część sił lub tylko wakaty są uzupełniane przez inne JW.

komi napisał/a:
... jakich etatów potrzeba.

Różnych, w zależności od misji.
Najszybciej inormację o wolnych stanowiskach uzyskasz w S1 JW formujacej PKW
W sytuacji, gdy w JW formujacej PKW wypadnie ktoś z głównego składu i nie ma nikogo w zapasie, to wysyłane są informacje do innych JW o wakacie.
Wtedy możesz dowiedzieć się o wakacie u S1 w Twojej JW.
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
komi 
2


Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 56
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 23 Paź, 2018   

Wracając do etatów to chce przykładowe np. wartownik, kierowca... Chodzi o najczęściej zapotrzebowanie na konkretne etaty. Czy są wymagane jakieś konkretne uprawnienia itp.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 23 Paź, 2018   

Nie etaty, tylko stanowiska w etacie. Dowiaduj się u swoich kadrowców, bo takie informacje są rozsyłane po jednostkach.
 
 
komi 
2


Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 56
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 23 Paź, 2018   

Może napisać ktoś kto był albo się orientuje jakie stanowiska w etacie najczęściej występują?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 23 Paź, 2018   

Stanowiska szeregowych.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Sro 24 Paź, 2018   

-=Alex=- napisał/a:
Stanowiska szeregowych.
Wszystko zależy od misji i konkretnego etatu... są takie, gdzie nie ma ani jednego STE: SZER. / ST.SZER.
 
 
Sierżant2018 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 201
Skąd: Z nienacka
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Jako, że moja służba w armii jest już w sumie pewna mam pytanie do zorientowanych:

Posiadam znajomość angielskiego na poziomie B1, ukończony dość elitarny jak na policję kurs dla ekspertów kontyngentów policyjnych. Po tym kursie mogę ubiegać się na wyjazdy na stanowiska "samodzielne" na misjach EU/ONZ. Najprostszy przykład takowego, od którego większość zaczyna - obserwator. Mam nadal ważne poświadczenie bezpieczeństwa NATO/EU.

Zdaję sobie sprawę, że w/w kurs nie ma żadnego znaczenia w wojsku. Chciałbym się dowiedzieć, od czego najlepiej zacząć w armii, żeby móc w przyszłości ubiegać się o możliwość wyjazdu na misje? Słyszałem o angielskim w trybie eksternistycznym, ale nic więcej poza tym hasłem nie wiem. Na kursie materiał i egzaminy mieliśmy z podręcznika używanego podobno przez wojsko, tj Campaign cz. 3.

PS. Zapomniałem dodać - podoficer.
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Zacznij od znajomości. Jak to ogarniesz, to misja sama Cie znajdzie.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
Sierżant2018 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 201
Skąd: Z nienacka
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

To akurat wiem - niczym się to nie różni pomiędzy służbami.
Pytam o te bardziej normalne sposoby, nie każdy misjonarz to plecak.
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Angielski możesz zdawać eksternistycznie, materiały i przykładowe testy znajdziesz tutaj http://wsnjo.wp.mil.pl/pl/index.html Co do misji to dużo zależy od Twojej specjalności wojskowej. Twoja JW na pewno dostaje wykaz wakujących stanowisk w poszczególnych PKW. Sprawdzasz i jeśli uważasz, że na danym stanowisku sobie poradzisz i spełniasz wymagania to się zgłaszasz. O misjach jako obserwator zapomnij, tylko oficerowie. Możesz jeszcze zgłosić się na inspektora TACEVAL ale tutaj chyba B1 z angielskiego to trochę za mało.
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1206
Skąd: MSS
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Silmeor napisał/a:
JW na pewno dostaje wykaz wakujących stanowisk w poszczególnych PKW. Sprawdzasz ....
:lol:
Byłem przekonany, że taki dokument to widział tylko kadrowiec i Dowódca. No ale może jestem w błędzie :roll: skoro każdy może sobie iść i sprawdzić .... :oops1:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Powinni to nawet ogłosić w rozkazie dziennym.
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

W mojej jednostce takie informacje ukazują się w rozkazie. Ostatnio Kosowo, Irak i Rumunia. Dla chętnych wykaz stanowisk i szczególy dostępne w S-1.
Sierżant2018, na pocieszenie napiszę, że jest dużo łatwiej wyjechać niż w Policji.
Znajomości też nie trzeba, jeżeli uzyskasz zgodę swojego dowódcy. Pierwszy rok, dwa, raczej nie licz na to.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Star660 napisał/a:
Byłem przekonany, że taki dokument to widział tylko kadrowiec i Dowódca.
Wakujące stanowiska w PKW są umieszczane w rozkazie dziennym. Służyłem w jednostce i potwierdzam to co napisałeś, że tą informację posiadały wyłącznie wymienione przez Ciebie osoby oraz te które podpisywały rozkaz, a służyłem także w jednostce, że było to odczytywane w czasie apelu.

Sierżant2018,
1. zależy w jakiej jednostce służysz.
2. zależy gdzie chcesz jechać na misję. Atrakcyjne kierunki są obstawione przed "castingiem", a sam "casting" robi się na sztukę dla gawiedzi.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group