Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: focus
Pią 01 Sty, 2021
Wojska Obrony Terytorialnej
Opublikował Wiadomość
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 17 Lis, 2018   

239099 napisał/a:
Problem polega na tym że ludzie nie są z natury obiektywni...


A Ty :?: :tongue10:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Sob 17 Lis, 2018   

A czy ja mówię, ze jestem?
Staram się - a przynajmniej unikam tematów gdzie "na pewno" nie byłby obiektywny...
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 17 Lis, 2018   

239099 napisał/a:
A czy ja mówię, ze jestem?


A czy ja twierdzę, że jesteś?
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 17 Lis, 2018   

PDT napisał/a:
Nie wszyscy.

Nie napisałem, że wszyscy. :gent:
W każdym razie, Antek niczym mnie nie zaskoczył, jak i cała "drużyna dobrej zmiany".Od początku wiedziałem, że będzie się działo i niekoniecznie dobrze. :( Nie bez powodu walcząca o władzę "dobra zmiana"schowała go, na moment, za plecami Gowina.
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Sob 17 Lis, 2018   

Można mieć różne poglądy i sympatie, ale nie można zaprzeczać faktom Tytan w dresie, . A one są takie, że teraz jest coraz więcej żołnierzy i coraz lepiej są opłacani. Za poprzedniej ekipy rządzącej jednostki wojskowe likwidowano. a tereny po nich oddawano dewloperom lub gminom. Teraz je odzyskujemy i w tej materii jest to na pewno dobra zmiana.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 17 Lis, 2018   

Coraz więcej żołnierzy??? Nie wiesz o czym piszesz. Armia zawodowa się zwija w zatrważającym tempie.

Oprócz podwyżki, nie jestem benificjentem "dobrej zmiany". Załapałem się również na inne podwyżki. Żywności i paliwa.

A dochodzi jeszcze to:
WILK711 napisał/a:
Z tym zaopatrzeniem logistycznym to faktycznie jest cienko, nawet mundurów i butów zaczyna brakować w magazynach (niektórych rozmiarów). Ktoś chyba nad tym słabo panuje.

Butów brakuje w każdym rozmiarze.
Nie ma pieniędzy na remonty i zakupy. Wszystko do OT, bez ograniczeń.
Tak źle, to już dawno nie było i to są te fakty.

[ Dodano: Sob 17 Lis, 2018 ]
Odnosząc się do Twoich słow, w sporym uproszczeniu. Bedę zarabiał lepiej, ale chodzę w dziurawych butach (akurat dosłownie) i spranym mundurze. Dorzucę jeszcze fakt, że poruszamy się po drogach szrotami, zagrażającymi bezpieczeństwu wszyskich użytkowników dróg. To jest ten progres w podnoszeniu zdolności bojowej?
A żołnierzy, poza "żołnierzami" TSW, nie przybywa, a wręcz ich liczba lawinowo maleje.

[ Dodano: Sob 17 Lis, 2018 ]
Sprostowanie. Powyżej odnosłem się do postu, który został skasowany zanim opublikowałem odpowiwdź, a edytować już nie moge.

[ Dodano: Sob 17 Lis, 2018 ]
Post skasował klm.
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Sob 17 Lis, 2018   

Tytan w dresie napisał/a:
Coraz więcej żołnierzy??? Nie wiesz o czym piszesz. Armia zawodowa się zwija w zatrważającym tempie.


Nieprawda. Stan osobowy Sił Zbrojnych zwiększa się. Powoli ale jednak.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 17 Lis, 2018   

Owszem, podbijane przez TSW. Nie bedę pisał na forum jakie są obecne braki kadrowe. A są bardzo duże. Chcesz pogadać o konkretach, to na PW. Ale najpierw musimy się lepiej poznać.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 17 Lis, 2018   

Tytan w dresie napisał/a:
Nie bedę pisał na forum jakie są obecne braki kadrowe. A są bardzo duże.

A tylu strażników granicznych, "kanarów" ze służby więziennej i "chorowitych policjantów" tak zazdrości żołnierzom warunków służby ( nic nie robić tylko w koszarach na wojnę czekać). Na co czekają niech przychodzą. Ci ostatni to mając pierwszy stopień podoficerski od razu wskoczą na sierżantów (w wojsku pdf to ok. 10 lat musi do tego stopnia służyć) :gent:

Ale skuteczniejszą metodą do osiągnięcia celu jest obecnie wykorzystać żołnierzy (ponarzekać w mediach co to oni nie mają) i cyk na L4.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018   

Tytan w dresie napisał/a:
Myślę, że beryl73 i paru innych userów. :cool:


A ja myślę, że Tobie lewacka propaganda sieczkę zrobiła i żadne racjonalne argumenty do Ciebie nie docierają.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
warmiak 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 300
Skąd: rezerwa
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018   

beryl73, wyluzuj już z tą lewacką propagandą... Normalnie kartofle zaczynają gnić w piwnicy po tego typu Twoich racjonalnych argumentach...
_________________
"Ranę zadałeś - ranę otrzymasz" Ajschylos
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018   

beryl73 napisał/a:
A ja myślę, że Tobie lewacka propaganda sieczkę zrobiła i żadne racjonalne argumenty do Ciebie nie docierają.

Żadne tu nie padły. Jedynie inwektywy w stylu Pawłowicz i całej "dobrej zmiany".

Piszę o konkretnych zaniechaniach ,szkodliwych i głupich decyzjach Antka, a Ty puszczasz pisowskiego bąka, jak powyżej. Bez żadnej refleksji.
Propagandy nie oglądam i nie czytam, bo na początku śmieszyła, a później brzydziła.. U mnie w domu nie mam TVP.

Antek rozpieprzył armię i WOT sytuacji nie naprawi. Więcej. Budowanie WOT kosztem istniejącej armii, jest sabotażem.
Tacy byliście zachwyceni Antkiem i co? Co takiego pozytywnego wniósł do wojska?? Wydłużył służbę szeregowym? Minister stulecia normalnie. Geniusz!

warmiak :gent: .
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018   

Armia pada podobnie jak padała już w okolicy 2008. Silna gospodarka powoduje że budżetówka staje się mniej atrakcyjna dla młodych ze względu na wysokość zarobków.
Niskie bezrobocie dotyczy nie tylko chętnych do pracy cywilnej ale i pracy w budżetówce.
Dzięki mocniejszym podwyżkom w ostatnich latach jeszcze trochę wojsko się trzyma, ale raczej nie za długo.
Jak ktoś tego nie rozumie to albo mało rozumie w ogóle albo tu prowadzi walkę polityczną.

[ Dodano: Nie 18 Lis, 2018 ]
239099 napisał/a:
Staram się - a przynajmniej unikam tematów gdzie "na pewno" nie byłby obiektywny...

To po co się tu wypowiadasz? :) Nie jesteś obiektywny.
Ja też nie jestem i dlatego nie unikam tematów w których mogę być nieobiektywny. Przynajmniej szczerze to piszę.
Twoje zaś wyznanie: "unikam tematów..." jest tak samo szczere jak krokodyle łzy.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018   

Praca może i jest, ale w większości za najniższą dopuszczalną stawkę. Rynek cywilny nie jest wilelką konkurencją dla wojska. Nawet teraz, przed podwyżkami. Za pieniądze które zarabia młody szeregowy, trzeba w cywilu nieźle zap.....
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018   

Tytan w dresie napisał/a:
Praca może i jest, ale w większości za najniższą dopuszczalną stawkę. Rynek cywilny nie jest wilelką konkurencją dla wojska. Nawet teraz, przed podwyżkami. Za pieniądze które zarabia młody szeregowy, trzeba w cywilu nieźle zap.....


Może w "zielonych garnizonach" albo na ścianie wschodniej, ale w dużych miastach zarobki w wojsku nie są konkurencyjne, niestety średnio ogarnięty student jest w stanie miesięcznie dorobić 3 tys. netto. A jak się dobrze zakręci to i 5 tys. wyciągnie.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group