Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zawiadomienie o zakończeniu postepowania
Opublikował Wiadomość
toms1 
1


Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 2
Skąd: TG
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018   zawiadomienie o zakończeniu postepowania

Witam. Na forum jestem świeży.

Otrzymałem pismo zawiadomienie z SKW o "zakończeniu postępowania sprawdzajacego"
Na podstawie art. 31 ust.1 pkt 3 ust.z dnia 5 sierpnia 2010 o ochronie informacji niejawnych:
"umarzam postepowanie sprawdzające w zakresie dostępu do infromacji niejawnych organizacji (...) o klauzuli NATO CONFIDENTIAL" [...]

Postępowanie sprawawdzające tj. ankieta wypełniałem już jakiś czas temu (kilka msc temu), nigdy nie zostałem powołany do SKW na wysłuchanie, i teraz w powyższym piśmie jest rowniez informacja: " W dniu X.X.2018 wpłyneło pismo od Dowódcy JW o umorzenie, na podstawie - (wymieniona wyżej) prowadzące wobec mojej osoby.

Zgodnie bowiem z przepisem art.31 ust 1 pkt 3 ustawy o ochronie informacji niejawnych,umorzenie postępowania sprawdzajacego następuje w przypadku odstąpienia przez kierownika jednostki organizacyjnej od zamiaru obsadzenia osoby sprawdzanej na stanowisku lub zlecenia jej prac, związany z dostępem do informacji niejawnych.

I informacje dot. przysługującego mi odwołania.

Kompletnie nie mam pojęcia jak odbierać te i pismo więc, moje pytanie brzmi:
Jak mam w ogóle rozumieć te pismo i sytuacje ?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018   

Miałeś zostać obsadzony na stanowisku albo miałeś wykonywać prace gdzie wymagane jest "NATO CONFIDENTIAL" i kierownik jednostki organizacyjnej zrezygnował z tego.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
toms1 
1


Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 2
Skąd: TG
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018   

czy to oznacza coś w stylu "pakuj mandżur"?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018   

To znaczy tylko tyle że sprawdzania nie dokończono i juz dokańczać nie będą, i tak już te sprawy zostawią, bo zniknął był powód dla którego sprawdzać rozpoczęto.
Tyle.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018   

toms1, a na tym stanowisku, które zajmujesz, spełniasz wymagania dostępu do informacji niejawnych ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Sob 08 Gru, 2018   

W każdej jw jest opracowywany dokument, w którym jest informacja o tym jakie poświadczenie bezpieczeństwa jest wymagane na danym stanowisku. Nie chodzi tylko o określenie klauzuli, lecz również czy ma to być poświadczenie krajowe, czy również inne, np. UE/NATO.

Z zaistniałej sytuacji wnioskuję, że Szef Sekcji/Pionu OIN się "zagalopował" i niepotrzebnie określił, że wymagane na Twoim stanowisku jest poświadczenie NATO. Jeżeli nie jesteś planowany do wyjazdu w struktury NATO lub na misję w ramach paktu NATO - to takowe poświadczenie jest Ci całkowicie zbędne.
Ktoś to wyprostował i dlatego "umorzono postepowanie sprawdzające w zakresie dostępu do infromacji niejawnych organizacji (...) o klauzuli NATO CONFIDENTIAL".

Jeżeli natomiast umorzono również postępowanie o krajowe poświadczenie, to albo zmieniono z Ci stanowisko na takie, na którym nie jest wymagane poświadczenie PF, być może obniżono klauzulę wymaganego poświadczenia na Twoim stanowisku do zastrzeżone, lub Twoje stanowisko zostało wykreślone z etatu.

[ Dodano: Sob 08 Gru, 2018 ]
Jeżeli natomiast jesteś żołnierzem rezerwy, to przyczyny mogą być jak wyżej lub kogoś kto opracowywał Zapotrzebowanie na uzupełnienie potrzeb mobilizacyjnych... popełnił błąd, który potem skorygował.
Stąd możliwe zamieszanie.
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group