Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraiński konflikt - cz.III
Opublikował Wiadomość
bigscentofawoman 
Banita
bigscentofawoman



Wiek: 62
Dołączyła: 09 Sie 2015
Posty: 715
Skąd: Myszykiszki
Wysłany: Czw 29 Lis, 2018   

Te 3-okręty na te państwo jakim byłą Gruzja 2008, w czasie 5-dniowej wojny o Osetię Ołd. to i tak za Dużo.
Cytat:
flota Gruzji (2008) bazuje w bazach w Poti, Batumi.
Na jej uzbrojeniu znajdują się: rakietowe kutry ( dwie sztuki (typ: La Combattante II 1971(4xExocet.) i ex.UA 206MR (2xSS-N-2), ścigacz artyleryjski (dwie sztuki), małe desantowe statki (dwie sztuki), strażnicze i patrolowe kutry (do 20 sztuk).

za Link

Wiki jak wiki , ale sporo prawdy w tym jest Link
czy ciekawie Link

Link_czołgi sierpień 2008 Gruzja
_________________
Przyszłam wcześniej, gdyż nie miałam co robić.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2018   

michqq napisał/a:


Rosja bez żadnego wahania stosuje okręty desantowe do siłowego rozwiązywania konfliktów na Morzu Czarnym, poczytaj o kampanii w Gruzji w 2008mym


Nie widzę desantu na Mariupol tak jakby ( chyba) sobie tego życzyli wszyscy ci, którzy Krainie U życzą jak najgorzej ( zgaduję)...

Natomiast wiem że obiwiązuje umowa z 2003 o któej wspomniałem wyżej.

A uczniowie ryją jakieś takie amatorskie korytka. Są zdjęcia, można guglnąć.
Dla artylerii ciężkiej to chyba jednak wzięliby sobie do kopania kogoś kto ma o tym pojęcie...

A mamy rok 2018 koniec listopada.
 
 
bigscentofawoman 
Banita
bigscentofawoman



Wiek: 62
Dołączyła: 09 Sie 2015
Posty: 715
Skąd: Myszykiszki
Wysłany: Czw 29 Lis, 2018   

Niestety ryją okopy , jako druga linia obrony od strony morza Link_filmik jak (Маріупол ) ryje okopy
_________________
Przyszłam wcześniej, gdyż nie miałam co robić.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 29 Lis, 2018   

Konflikt na Ukrainie chyba idzie ku końcowi ....

"Mesjasz" przemówił.

https://www.tvp.info/4018...konam-wladimira

Cytat:
Wałęsa chce się spotkać z Putinem w sprawie Ukrainy. „Na pewno przekonam Władimira”
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 29 Lis, 2018   

Miejsce ataku Rosjan:



PS. Mocno w tym wątku udziela się agentura na nasz kraj.
:gent:
 
 
Grześ102 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pon 03 Gru, 2018   

I temat ucichł....
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 03 Gru, 2018   

gathern napisał/a:
Konflikt na Ukrainie chyba idzie ku końcowi ....

"Mesjasz" przemówił.

I wtedy ja mu mówię: Władimir a może byś tak zechciał zasłużyć na pokojową nagrodę Nobla jak ja zasłużyłem?
 
 
deacon fr3y 
5
wieczny student


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 937
Skąd: Góry Świętokrzyskie
Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Bolęsa locuta, causa finita.
_________________
Byłe niebydło zorientowało się, że jest poślednim sortem. Kwik wzbił się pod niebiosa!
 
 
aniou 
2


Dołączył: 17 Wrz 2016
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Papla napisał/a:
A ja sobie tak czekam, patrze, i nadziwic sie nie moge, ze nawet ci najwieksi piewcy Ukradliny, ci co z-mlekiem-matki-rusofobie wyssali zamiast rzucac wszelkimi inwektywami na Wlodka Wlodkowicza P., agresora, tyrana i bylego kgbowca tez siedza cicho.
Czyzby nawet oni zauwazyli jak grubymi nicmi jest to wszystko szyte?


Pisząc w swoim imieniu - ja "siedzę tu cicho" właśnie za sprawą takich komentarzy. Nie ma co kryć - ani mi za pisanie o napaści Rosji na Ukrainę nie płacą ani nie wyrażam tym swoich fobii, więc stoję na z góry przegranej pozycji.
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 779
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Wto 11 Gru, 2018   

michqq napisał/a:
Oni na Ukrainie mają, pod koniec marca, wybory prezydenckie.

Prasa donosi że Poroszenko wprowadził stan wyjątkowy na jeden miesiąc, bo tylko na tyle mu ostatecznie parlemant pozwolił, i to pod warunkiem iż obieca że to "nie wpłynie na kampanie wyborczą".

Bo wnioskował o kilkumiesięczny stan wojenny, tak aby te wybory prezydenckie móc prowadzić w warunkach stanu wojennego.

Wydaje mi sie że eskalacja na Morzu Azowskim związana być może po prostu z wyborami prezydenckimi. Tam się trochę inaczej prowadzi polityke niż u nas.
:gent:


Pytanie, czy potrzebował akurat tego incydentu żeby wprowadzić stan wojenny? Od kilku lat trwa (z przerwami) wymiana ognia, część terytorium Ukrainy jest okupowana przez Rosję, Ukraina ma utrudniony ruch morski do swoich portów na morzu Azowskim, zbrojenie Krymu trwa w najlepsze, a przy wschodniej granicy Rosja koncentruje duże siły... Poza tym, jak sam napisałeś, tam trochę inaczej prowadzi się politykę- gdyby chciał wygrać wybory to głosy by tak były policzone, że i tak by wygrał. Wg mnie ten incydent nie był sprowokowany przez Ukrainę.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

anjou napisał/a:
Nie ma co kryć - ani mi za pisanie o napaści Rosji na Ukrainę nie płacą...


Papla napisał/a:
Wolalbys zeby placili?


:oops1: :)

No i trzeba było tak od razu mówić!!!
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

https://www.cyberdefence2...iRmLDY.facebook

Wg tego to jednak Rosjanie są winni:

Cytat:
Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa twierdzą, iż wykryli rosyjskie cyberataki wymierzone w ukraińskie wojsko oraz rząd. Incydenty miały miejsce zarówno przed, jak i w trakcie operacji na Morzu Azowskim.

Powiązani z Moskwą hakerzy rozpoczęli skoordynowane działania wymierzone w Kijów jeszcze przed bezpośrednim atakiem rosyjskiej marynarki na ukraińskie statki. Według Stealthcare, grupy wywiadowczej ds. zagrożenia cybernetycznego, cyberataki miały na celu przede wszystkim kradzież informacji istotnych dla zaplanowania całej operacji. Jeśli tezy postawione przez specjalistów są prawdziwe, to znaczy, że całkowitą odpowiedzialność za zapoczątkowanie kryzysu ponosi Rosja.


Ach co biedni i niewinni Rosjanie.
:gent:
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2018   

Przeczytałem ten artykuł. Zabawny.
Jacyś anonimowi "specjaliści"
jacyś hakerzy "powiązani z Moskwą". Z którą stacją metra konkretnie - Metro-Bieliajewo? :cool:
A może to sołncewska mafia?
Ale zostawmy złośliwości, już sie przywołuję do porządku.
Zaangażowani bojownicy prawdy, którzy puszczali w świat wiadomości o utalentowanych postradzieckich hakerach i ich ponadprzeciętnych możliwościach spowodowali, że zagraniczne firmy podobnież zaczęły składać u ruskich IT więcej zamówień na ruskie oprogramowania zabezpieczające. Wasyli Browko z Roztechu twierdzi, że per saldo wyszli na tym doskonale. Rocznie w miliardach dolców. Teraz przypuszczalnie koło 8-9 mld. Wg Russoft w 2016 miało to być 7,5 mld.

Ja osobiście jestem zdania, że ukraińska MW jest w zmowie z ruskimi IT, którzy im zapłacili za tę akcję azowską niby to zrobioną"od czapy" by ostatecznie wszystkie podejrzenia skierować na młodych zdolnych ruskich IT a tym samym nakręcać dalej sprzedaż. Ha!
 
 
deacon fr3y 
5
wieczny student


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 937
Skąd: Góry Świętokrzyskie
Wysłany: Sob 15 Gru, 2018   

Po aferze Kaspersky'ego? Bez jaj, towarzyszu.
_________________
Byłe niebydło zorientowało się, że jest poślednim sortem. Kwik wzbił się pod niebiosa!
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 18 Gru, 2018   

Oj. Pech to pech:.
https://tech.wp.pl/dwaj-rosyjscy-marynarze-skazani-dokonali-ogromnych-uszkodzen-lotniskowca-6328895183378561a?fbclid=IwAR2XQK_EJ75PCLmSh1C5QNlR6m1gkOw73v96uj1CKYys67sfbjMsqP_jPWM


Cytat:
Rosyjskie media informują o skazaniu dwóch żołnierzy, służących na jedynym lotniskowcu Federacji Rosyjskiej "Admirał Kuzniecow". Dokonali ogromnych uszkodzeń okrętu, poprzez rozkradanie komponentów systemów elektronicznych. Czeka ich sroga kara.

Ale jak się okazuje, to nie jedyny problem rosyjskiego lotniskowca. Jak poinformowała "Murmański Dziennik", dwóch marynarzy służących na okręcie ukradło kilkaset komponentów maszyny. Według publikacji, wiosną ubiegłego roku, brygadzista Arslan Akhmaisov i marynarz Philip Filin, wymontowali 393 komponenty elektroniki, składające się z metali szlachetnych. Sprzedali je za łączną sumę 1,2 miliona rubli, czyli około 67,8 tys. złotych.


:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group