Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antena do routera
Opublikował Wiadomość
Marek Nyga 
Banita


Dołączył: 01 Sty 2019
Posty: 11
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019   Antena do routera

Witam

Mam router Huawej E5785 z LTE ale u mnie nie wyrabia ze ściąganiem sygnału. Wie ktoś może jaką wspomóc go anteną, żeby jak najlepiej działał ?

Pozdrawiam

Marek Nyga
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019   

Dobór anteny zależy od wielu czynników, m.in. od odległości do nadajnika, mocy nadajnika, polaryzacji sygnału i częstotliwości (3G, 4G).
Zobacz tutaj. Napisz do nich lub zadzwoń.
http://big5.pl/dobor-anten/
A poniżej link do nadajników, tzw. BTS.
http://btsearch.pl/
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 10 Sty, 2019   

Ja kolego niedawno robiłem projekt połączenia LTE z zewnętrznymi antenami i podpowiem Ci kilka wskazówek.

Najpierw zorientuj się gdzie masz BTSy w okolicy, następnie aplikacją np. LTE Watch sprawdź w swojej lokalizacji sygnał ze wszystkich BTSów. Trochę lipa że nie masz anten już to byś skierował sobie po BTSach, ale możesz przynajmniej orientacyjnie sprawdzić.

Teraz anteny.

Ja mam dosyć mocne anteny bo są o zysku 16 dBi, czyli no jedne z mocniejszych, a to dlatego że mój projekt robię w trudnym terenie. I w zasadzie mało BTSów. Ja do BTSa do którego się łącze mam ok. 4 km i po drodze las.

Anteny no mam gdzieś na wysokości ok. 3 m.

Tu foto:


To jest tymczasowe zawieszenie na czas testów, docelowo dam ładniejszy uchwyt.

Generalnie bez anten modem LTE miał 1 kreskę zasięgu, po dodaniu anten jest 4-5 kresek.

Anteny należy skierować dokładnie na BTSa, dokładnie położenie GPS jest dostępne na :
https://mapabts.pl/?center=51.133986%2C16.884196&zoom=12&area=51.133986%2C16.884196

No i teraz klucz, jakich anten użyłem.

Ja użyłem anten:
https://www.cybertech.com...00-umts900.html

Mam dwie sztuk zamontowane w odpowiednich polaryzacjach.

Ponieważ ja będę łączył się na paśmie LTE 800, to mam antenę przystosowaną pod to pasmo. Więc wybierz taką dostosowaną do pasma na którym chcesz pracować, druga sprawa to końcówki kabli, wybierz takie żeby pasowały do modemu LTE.

Kabel wybrałem najdłuższy, czyli 10 m, i to jest maksymalna długość, bo na kablu jest niewielka utrata zysku dBi.

Ponieważ u mnie nie mam w zasadzie na wsi innej opcji, Neostrada to dno bo upload jest do bani, musiałem taki projekt wykonać, oczywiście limitem prędkości dla mnie jest sam limit prędkości LTE 800, to wyniki jakie osiągnąłem to ok. 15/15 Mbps czyli upload/download.

Przykładowo Neostrada 20 Mbps, to "realnie" 1/13 Mbps upload/download. Po prostu stare miedziane kable + długość kabla do lokalnej centrali powodują takie wyniki.

Jak byś miał jakieś pytania to wal.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group