Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Nie 27 Sty, 2019
Polska a waluta Euro wg pana Dariusza Grabowskiego
Opublikował Wiadomość
Mars74 
6


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1057
Skąd: Polska południowa
Wysłany: Sro 23 Sty, 2019   

Cytat:
Jeżeli popatrzysz na mapę


Spojrzałem na mapę Polski i masz rację, potem na mapę świata i już jej nie masz. Ale to moja opinia.

Przed 93r ani własna waluta ani liczniejsza armia nic nam nie dawały w zakresie suwerenności, podobnie i teraz są to cechy drugorzędne. Bez większego znaczenia. Jak Amerykanie lub Niemcy postanowią nas odpuścić to po nas.

Osobiście wątpię czy obecnie w ogóle przyjeliby nas do strefy euro. Po co im dodatkowy front sporu.
A, że konwergencja miałaby swoje niemałe koszty, toć to rzecz oczywista.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Sro 23 Sty, 2019   

Cytat:
Właściwszym rozwiązaniem według Ciebie zatem jest:
- karanie krajów słabszych takich jak Polska
- przymykanie oczu na wybryki krajów silniejszych takich jak Niemcy
- ustawianie kursu euro pod kraje silniejsze
- postawienie na szczycie hierarchii unijnej pijaka
- postęp gospodarczy na granicy regresu
- obrażenie USA, tak żeby się z Europy wycofały, dla Niemców i Rosjan wygodna sprawa bo znowu im na ręce nikt patrzeć nie będzie
- stworzenie beznadziejnych warunków gospodarczych - prowadzących jak wyżej już zauważyłem do wzrostu rzędu 0-1 %
- zaproszenie imigrantów na masę żeby ukryć że Europa pod rządzami UE - wymiera - tak, katastrofa demograficzna towarzyszy temu pięknemu projektowi UE, gdyby jednakowoż ich nie zaprosili to jaki by mieli wzrost gospodarczy w UE? ujemny. Tak, piękny rozwój.
- wprowadzenie rządów "komisarzy unijnych" w słabszych państwach.
Tak, rzeczywiście kroczek po kroczku, dochodzimy do eutanazji Europy.
Podsumujmy: ujemny rozwój (bo trzeba odrzucić uchodźczy impuls), ujemna demografia, starzejące się społeczeństwo - dla Ciebie to rozwój - ale to tylko o Tobie świadczy.


Thikim nadal czekam na zacytowanie moich wypowiedzi, gdzie napisałem to co mi zarzucasz. Czy jesteś po prostu kolejnym "kozakiem z netu" co mysli, ze moze pisać co mu ślina do na język przyniesie i proces myslenia nie musi być w to wcale zaangazowany? Cytując Ciebie "to tylko o Tobie świadczy"

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-donald-trump-chce-wyjsc-z-nato-ustawa-izby-reprezentantow/mtkfjm5

Nawet nie jestes w stanie zrozumiec kto pcha USA do wyjścia z NATO. I dlaczego w USA martwią sie tym i chcą mu to utrudnić tak bardzo jak to możliwe. Tak Republikanie jak i Demokraci. I większy wpływ na decyzje prezydenta z zabawna grzywką ma Twiter niz cokolwiek kraje UE zrobią. Macie za to coś wspólnego - nie musicie bazować na prawdzie, wystarczy że macie taką a nie inną opinię i to jest nawet ważniejsze od rzeczywistych argumentów.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 23 Sty, 2019   

Wojciech Łabuć napisał/a:
Thikim nadal czekam na zacytowanie moich wypowiedzi, gdzie napisałem to co mi zarzucasz

Hmm. Wojciech Łabuć, ja zatem czekam na zacytowanie mojej wypowiedzi gdzie napisałem że tak napisałeś.
Umiesz prowadzić dyskusję? Czy sam nie wiesz jakie masz poglądy?
Odniosłem się konkretnie do Twojego cytatu. Jak nie rozumiesz sam co piszesz :) to ja Ci tego też przecież nie dam rady wyjaśnić :D

[ Dodano: Sro 23 Sty, 2019 ]
Wojciech Łabuć napisał/a:
Macie za to coś wspólnego - nie musicie bazować na prawdzie, wystarczy że macie taką a nie inną opinię i to jest nawet ważniejsze od rzeczywistych argumentów.

Podaj chociaż jeden "rzeczywisty argument" a nie czyjąś opinię :) Chociaż jeden. Nie wiesz nawet o czym piszesz. Rzeczywiste argumenty to są w nauce, a to jest polityka - tu rzeczywiste są tylko czyjeś opinie.
Pogląd o merytoryczności polityki charakterystyczny jest dla romantycznych dzieci :) Ale ludzie przecież dorastają i z tego wyrastają. Nie wszyscy.
Polityka to w 80 % umiejętność zarządzania emocjami.
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 23 Sty, 2019   

gathern napisał/a:
Druga sprawa że Euro uderzyło w klasę średnią, która powoli zaczyna w Europie być gatunkiem na wyginięciu (...)


Ale to samo dzieje się w USA, a w UE w UK. Klasa średnia generalnie zanika na zachodzie i nie ma to nic wspólnego z euro, raczej z globalizacją.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Sro 23 Sty, 2019   

Ile razy trzeba zacytować Twoją wypowiedź Thikim aby dotarło do twojego mózgu, że to Twoja wypowiedź i abyś nie domagał się ponownego jej cytowania? Szanowny kolego tam stwierdzasz jakie są moje opinie na podane przez ciebie tematy. Nie ma żadnych pytań, podajesz mnie z imienia i nazwiska i nawet oceniasz. Jeśli starasz się o nową posadę i chciałbyś być autorem pasków w TVP Info to prezentujesz zbyt niskie standardy. Niemniej podpowiadam, że podpisujesz się pod postami jako Thikim więc posty obok takiego nicka są Twoje. Jeśli ktoś cytuje post użytkownika Thikim to cytuje Twoje posty. Czytając czyjąś wypowiedź wnioski powinno wyciągać się na podstawie przeczytanego tekstu o ile jest w stanie się go zrozumieć. Przypisywanie rzeczy nie zawartych w przeczytanym tekście jest tylko Twoją wizją a nie stanem rzeczywistym. W dodatku wnioski z przeczytanego tekstu wyciąga się łatwiej czytając całość paragrafu.

Na tym kończę moją dyskusję z Tobą jesli idzie o Twoje poglądy według Ciebie. Nie mam zamiaru tworzyć kolejnych ton "flame". Wystarczająco zaśmieciliśmy temat. Piłka jest po Twojej stronie, możesz odnieść się do argumentów rzeczowo lub w swoim typowym stylu bezczelnego chama.
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Czw 24 Sty, 2019   

Napisał kulturalny ignorant.
Nie ma się do czego odnosić. Euro /waluta/, to polityka, nie ekonomia.
Możesz wierzyć dalej w uprzednio wymieniony kapeć lub CO2/może powinienem kursywą/ ....(jedni zrozumieją, inni nie)
Dyskurs prowadzisz sam ze sobą.
Bredząc coś o kulturze wytykasz komuś chamstwo.
Doucz się może trochę z innych książek niż do tej pory. :gent:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 24 Sty, 2019   

Wojciech Łabuć napisał/a:
Szanowny kolego tam stwierdzasz jakie są moje opinie na podane przez ciebie tematy

Ile razy Ci trzeba wyjaśniać że nie rozumiesz co sam piszesz :)
Ale uderzę gdzie indziej tym razem. Rościsz sobie pretensje do argumentów, nie przedstawiając żadnych.
Ja sobie nie roszczę pretensji do argumentów - więc teoretycznie czuję się z nich zwolniony ale i tak zrobię wyjątek dla Ciebie, mimo iż Twoje roszczenia są w rzeczywistości urojeniami a Twoje argumenty - jedynie opiniami.
Masz jednak garść argumentów:
- Wielka Brytania wychodzi z UE, bezrobocie - 4 %, średnia europejska 7,9
deficyt spadł o 25 %
MFW ocenia że gospodarka Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie rośnie powyżej średniej europejskiej.
A teraz opinie: z tych obiektywnych faktów wychodzi że Brexit to będzie katastrofa ale dla UE a nie dla Wielkiej Brytanii.
Żeby było zabawniej to kurs funta rośnie za każdym razem gdy pojawia się opcja twardego Brexitu. A zgadnij co się wtedy dzieje z kursem euro :lol:
Wielka Brytania może straci parę milionów pracowników, może nawet obywateli.
UE straci na pewno dziesiątki milionów obywateli.
Wielka Brytania może straci część terytorium.
UE na pewno straci terytorium Wielkiej Brytanii.
Wielka Brytania może straci trochę pieniędzy z handlu.
UE na pewno traci dużą część wpływów do budżetu.
W tej sytuacji tylko wariat mógłby ubolewać nad nieszczęściem Wielkiej Brytanii - nieszczęście to będzie w UE która straci budżet.
Mimo wszystko, jeśli nie rozumiesz co sam piszesz - tym bardziej nie zrozumiesz co ja napisałem.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 24 Sty, 2019   

thikim napisał/a:
- Wielka Brytania wychodzi z UE, bezrobocie - 4 %, średnia europejska 7,9

I z tego powodu Bank Anglii podnosi stopy procentowe bo boi się wzrostu inflacji. Z drugiej strony inflacja jest zawsze dobra dla każdego rządu- rosną wpływy do budżetu i można pochwalić sie większymi wpływami VAT i mniejszym deficytem :cool:
https://www.parkiet.com/G...j-Brytanii.html
thikim napisał/a:
deficyt spadł o 25 %

w 2015 parlament brytyjski uchwalił ustawę zakazującą deficytu
https://www.polishexpress...e-deficytu-w-uk
Jak widać niezbyt się nią przejmują ;)

thikim napisał/a:
MFW ocenia że gospodarka Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie rośnie powyżej średniej europejskiej.

Ten sam MFW:
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wplyw-brexitu-na-gospodarke-wielkiej-brytanii/tcqj449
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 27 Sty, 2019   

Jak uspokoicie się i zaprzestaniecie osobistych wycieczek, to może otworzę na powrót ten temat.
Zważywszy na niski poziom dyskusji - zamykam.

:klucz:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group