Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Taśma pytań
Opublikował Wiadomość
Lapiro 
1


Dołączył: 26 Sie 2018
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   Taśma pytań

Pytań mam kilka. Ściśle związanych z wojskiem. Moim celem jest zostać zawodowym żołnierzem. Nie mniej jednak, pracuje wciąż nad formą fizyczną. Temat wojska jak i cała otoczka interesują mnie od gówniarza. Pracuje w robocie, której nie cierpie. Na nocki by móc trenować (sztuki walki). Stwierdziłem, że skoro na zawodowego jeszcze chwila. Pójdę do Obrony Terytorialnej. Stąd następujące pytania.

1' Na 16 dni szkolenia Obrony Terytorialnej jade w Październiku. Wracam i od razu składam papiery na zawodowego. Jest to możliwe? Bo wiem, że z NSR do Obrony nie przejdziesz dopóki kontrakt jest ważny. Kumplowi w Obronie zaproponowali zawodostwo, więc przejście to chyba nie kłopot. Był w niej koło 3 miesięcy.

2' Zarówno na zawodowego jak i do Obrony w wymaganiach wyświetla się, niekarany. Tyle, że na liście dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku do WOT. Pisze tylko dokument tożsamości i świadectwo szkolne. Rozumiem, że w takim razie nie muszę się bawić z Rejestrem Karnym?


3' Czy są jakieś stałe terminy naborów? Zazwyczaj czytam artykuły i jest. "Ruszyły nabory" etc. Data, styczeń, kwiecień .... Obojętne jest, kiedy złożę wniosek na zawodowego? Na przykład Listopad?

W razie, gdyby przypomniało mi się coś jeszcze będę pisał :cool:
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Nie 26 Sie, 2018   Re: Taśma pytań

1' Na 16 dni szkolenia Obrony Terytorialnej jade w Październiku. Wracam i od razu składam papiery na zawodowego. Jest to możliwe? Bo wiem, że z NSR do Obrony nie przejdziesz dopóki kontrakt jest ważny. Kumplowi w Obronie zaproponowali zawodostwo, więc przejście to chyba nie kłopot. Był w niej koło 3 miesięcy.

W trakcie trwania kontraktu z NSR możesz w każdej chwili przejść na zawodowego. W zależności w jakim korpusie, będziesz służył. W OT słyszałem, że musisz trochę odsłużyć żeby przejść na zawodowego.

2' Zarówno na zawodowego jak i do Obrony w wymaganiach wyświetla się, niekarany. Tyle, że na liście dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku do WOT. Pisze tylko dokument tożsamości i świadectwo szkolne. Rozumiem, że w takim razie nie muszę się bawić z Rejestrem Karnym?

Raczej musisz okazać taki dokument. Raczej żadnemu przestępcy wojsko nie da do rąk broń.


3' Czy są jakieś stałe terminy naborów? Zazwyczaj czytam artykuły i jest. "Ruszyły nabory" etc. Data, styczeń, kwiecień .... Obojętne jest, kiedy złożę wniosek na zawodowego? Na przykład Listopad?


To zależy w jakich dniach/ miesiącach jednostka wojskowa prowadzi nabory.
 
 
Lapiro 
1


Dołączył: 26 Sie 2018
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   

Znalazłem. Na stronie MON pisze, że w czasie oczekiwania personel WKU sprawdzi czy jesteś osobą niekaraną za przestępstwa umyślne. Dzięki za odpowiedzi, ale tak czy siak dopytam się w jednostce :viktoria:
 
 
PLE 
1


Wiek: 33
Dołączył: 12 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Lut, 2019   

Witam, to jest mój pierwszy post i nie chciałem specjalnie zakładać odrębnego temamu dotyczącego mojego pytani. Otóż za jakiś czas kończę służbę w legii cudzoziemskiej i chciałbym dostać się po powrocie do naszej armii, i pytam czy warto przyznawać się do odbytej tutaj służby czy lepiej to zataić. Dodam że nie posiadam pozwolenia na służbę w obcej armii oraz z pewnych względów nie mam odbytej służby przygotowawczej. Z góry dziękuję za wszelką pomoc
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Wto 12 Lut, 2019   

PLE, pytasz się serio? czy to tylko efekt uboczny picia porannej kawy????
 
 
PLE 
1


Wiek: 33
Dołączył: 12 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Lut, 2019   

A tak mnie na żarty wzięło o poranku...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group