Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Emerytura i kilka niejasności
Opublikował Wiadomość
Adix 
2
WO


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 85
Wysłany: Pią 15 Mar, 2019   

Cześć, mam pytanie w temacie. Wnioskuję, iż przepisy mówię że
wszystkie odprawy (tj odprawa i 12 pensji) przysługują w nowej stawce dopiero wtedy kiedy jest się na tym wyższym etacie ponad rok. Z tąd moje pytanie czy do tego roku zalicza się też (6 miesięczny) okres wypowiedzenia?? :?: Czy może ktoś się do tego ustosunkować merytorycznie? Z góry bardzo dziękuję :gent:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 15 Mar, 2019   

Ważna jest data złożenia wypowiedzenia przez żołnierza zawodowego stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej. Aby otrzymać należności "w nowych stawkach", wypowiedzenie należy złożyć po 12 miesiącach od dnia objęcia przez żołnierza wyższego stanowiska lub stanowiska z wyższym U.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Adix 
2
WO


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 85
Wysłany: Pią 15 Mar, 2019   

Ok rozumiem. Dziękuję za odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam :gent:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 15 Mar, 2019   

Dlaczego istotna jest data złożenia ? Ponieważ
Cytat:
§ 9.
2. Wypowiedzenie przez żołnierza uważa się za dokonane, jeżeli zostało ono złożone za potwierdzeniem odbioru w kancelarii jednostki wojskowej lub wysłane przesyłką poleconą na adres jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni zawodową służbę wojskową.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
eco 
2



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 54
Skąd: południe
Wysłany: Sob 16 Mar, 2019   

Przeczytałem i najbardziej rozbawił mnie ten fragment:
"(...)organ odwoławczy podniósł, że nie jest w jego ocenie, dopuszczalne przyjmowanie jako podstawy wymiaru wymienionych świadczeń, uposażenia oraz dodatków w kwotach, jakie nigdy żołnierzowi zawodowemu nigdy nie zostały wypłacone."
Masakra. To jest kpina. Przecież te kwoty są niższe od tych które przysługiwałyby temu żołnierzowi gdyby nie awansował.
Tak jak pisał wcześniej ppp, - kara za awans.
Dla mnie to jest zwykłe skur..syństwo i tyle.
Niestety po tej lekturze resztki moich nadziei zgasły...

"W tym miejscu wyjaśnienia wymaga, co w niniejszej sprawie należy rozumieć pod pojęciem "uposażenie należne żołnierzowi na poprzednio zajmowanym stanowisku służbowym". W ocenie sądu jest to uposażenie, które przysługiwało żołnierzowi na poprzednio zajmowanym stanowisku, w dacie zajmowania tego stanowiska..."
- i tyle w temacie.
ppp, na pocieszenie dodam tylko, że zostaliśmy wy..chani przez MON ostatni raz ;)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 17 Mar, 2019   

eco napisał/a:
Tak jak pisał wcześniej ppp, - kara za awans.
W niektórych przypadkach nawet nie za awans, a za literkę przy U.
eco napisał/a:
Dla mnie to jest zwykłe skur..syństwo i tyle.
Dla mnie także, mimo że mnie to nie dotyczy.

Wystarczyłoby, aby ten art. 97a byłby jasno napisany, a wielu ludzi uniknęłoby "oszukania", począwszy od okresu jaki należy "odsłużyć", na należnościach skończywszy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
ppp 
2


Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 52
Skąd: pl
Wysłany: Nie 17 Mar, 2019   

eco może tak jak pisałeś należy napisać też skargę do Rzecznika Praw Obywatelskim, żeby zainteresować go taką krzywdzącą interpretacją przepisów. My przecież nie chcemy nic więcej , jak tylko tyle ile by nam się należało, gdybyśmy nie awansowali, a nie byli karani za awans. Myślę napisać takie pismo, jak Ty i jeszcze ktoś napisze, to możne przyniesie jakiś skutek.
Ja spróbuje powalczyć w sądzie, na razie przeciwko WBE, bo oni dali mi pierwsi decyzję z którą się nie zgadzam, JW jeszcze nie anulowała mi wcześniejszej decyzji. Od decyzji JW odwołam się na razie do wyższego przełożonego, a na odwołanie do sądu to poczekam na wynik sprawy z WBE.
 
 
Jamboree 
3


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 111
Skąd: ....
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Pytanko bo nie znalazłem na forum (było kiedyś ale o przejazdach na 37% itp).
Otrzymałem legitymację emeryta z zapisem:

"Zaliczony do I grupy inwalidztwa; Orzeczeniem WKL nr XXXXX z dnia XXXXX"

Jakkolwiek takim się nie czuję, wręcz przeciwnie, ale do rzeczy:
Czy ten zapis daje mi uprawnienia do korzystania z ulgi PKP:

78% "Inwalidzi wojenni i wojskowi zaliczeni do I grupy inwalidów albo uznanych za całkowicie niezdolnych do pracy i niezdolnych do samodzielnej egzystencji (choćby bez związku z działaniami wojennymi lub służbą wojskową)"

i tym samym dla małżonki jako mojej opiekunki:

95% "Przewodnicy następujących osób:
- Inwalidów wojennych i wojskowych zaliczonych do I grupy inwalidów albo uznanych za całkowicie niezdolnych do pracy i niezdolnych do samodzielnej egzystencji (choćby bez związku z działaniami wojennymi lub służbą wojskową)"
_________________
Krzyknęli:Hop, hop !!! Po chwili ciszy jeszcze raz: Hoop, hoop !!!.... a echo miało ich w :pupa:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Jamboree napisał/a:
Czy ten zapis daje mi uprawnienia do korzystania z ulgi PKP:

Nie daje, gdyż dotyczy on inwalidów wojskowych-żołnierzy niezawodowych, którym inwalidztwo orzeczono na podstawie tej ustawy: http://isap.sejm.gov.pl/i...D20172193Lj.pdf
 
 
Jamboree 
3


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 111
Skąd: ....
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

Ok. To po kiego grzyba mi to wpisali i "na co mnie to" a bardziej, co mi to daje?
_________________
Krzyknęli:Hop, hop !!! Po chwili ciszy jeszcze raz: Hoop, hoop !!!.... a echo miało ich w :pupa:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 29 Mar, 2019   

Bo taki jest wzór legitymacji w rozporządzeniu.
A co daje ? Pewnie jakieś zniżki.
Ja z uprawnień emeryta skorzystałem dwa razy. Wejście do ZOO we Wrocławiu i do kina.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Zaraz zaraz. Aby na pewno masz te pola na odwrotnej stronie wypełnione?

Natomiast co do pytania czy ta legitymacja coś daje: odpowiadam - daje.
Dała mi zniżkę na kolejkę górską, zniżkę na płatny szlak turystyczny, zniżkę w Lubomierzu w Muzeum Kargula i Pawlaka.

Tak że to nie jest tak jakoby był to bezwartościowy świstek papieru.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Jamboree 
3


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 111
Skąd: ....
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

i napisał/a:
Zaraz zaraz. Aby na pewno masz te pola na odwrotnej stronie wypełnione?


Tak, ale bez żadnych numerów i dat tylko tak jak podalem dokladnie same "XXXXX"
_________________
Krzyknęli:Hop, hop !!! Po chwili ciszy jeszcze raz: Hoop, hoop !!!.... a echo miało ich w :pupa:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Nie jesteś zatem zaliczony do pierwszej grupy inwalidztwa.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 30 Mar, 2019   

Jamboree, jesteś emerytem czy rencistą ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group