Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Royal Air Force
Opublikował Wiadomość
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   Royal Air Force

Witam,

Mam pytanko, czy może orientuje się ktoś z was w strukturze brytyjskiego Royal Air Force (RAF) ?

Pracuję obecnie nad ich strukturą i tak "pokręconej" struktury dawno nie widziałem, a w zasadzie braku spójności pewnych elementów.

Zasadniczym "związkiem taktycznym" w RAF jest Grupa (Group), wg mnie jest ona porównywalna do naszego szczebla Skrzydła, chociaż na upartego można by ją wziąć za szczebel Korpusu z uwagi na wielkość. No i teraz tak, w grupach są Bazy RAF oraz eskadry (Squadron), ale nie jest dla mnie jasne, czy eskadry są bezpośrednio podporządkowane dowództwom Grup czy są strukturalnie podporządkowane bazom RAF ? Na oficjalnej stronie RAF jest to dosyć enigmatycznie ujęte, wikipedia sugeruje że oba typy jednostek są podporządkowane dowództwom Grup.

Kolejna zagwozdka to Pułk RAF (RAF Regiment), który skupia jednostki lądowe RAF zajmujące się ochroną fizyczną baz i eskadr, jednak dla mnie jest to także dziwne, bo podają że RAF Regiment ma własne eskadry, zgrupowane w skrzydłach (Wing), ale w tych skrzydłach jednocześnie są też jednostki RAF Police (żandarmerii RAF) oraz RAuxAF (siły ochotnicze RAF). Krótko mówiąc podporządkowanie jednostek jest niejasne.

Nie jestem też pewien podporządkowania jednostek radiolokacyjnych, gdyż w 2018 roku sformowano 11 Grupę która ma za zadanie skupiać jednostki właśnie radiolokacyjne, walki cybernetycznej itd., i np. baza RAF Boulmer (która jest nomen omen jednym z głównym ośrodków analizy danych radiolokacyjnych itd.) w wikipedii jest jako baza podporządkowana 11 Grupie, ale na wikipedii w strukturze 1 Grupy również jest wymieniona RAF Boulmer, to samo na oficjalnej stronie RAF Boulmer jest wymieniona w 1 i 11 Grupie.

Mi się osobiście wydaje że skoro sformowano 11 Grupę celem oddzielenia tych zadań, to RAF Boulmer i jednostki radiotechniczne, radiolokacyjne podlegają pod nią.

Jak by ktoś tym tematem się interesował to proszę o info.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   

Jeśli chodzi o RAF Regiment to owe Skrzydła i Eskadry to jednostki lądowe. Tylko nazewnictwo mają "lotnicze". Podobnie pomocnicza służba RAF jest zorganizowana w "Squadron's".
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   

Tak wiem, tam praktycznie wszystko jest "squadron" :D To też kolejna głupota ich nazewnictwa, bo nawet malutkie jednostki kadetów w wieku 12-17 lat szkolących się w ramach Air Training Corps, też jest w eskadrach :) Mimo że taka "eskadra" może mieć np. 30 ludzi.

Co do RAF Regiment to narazie tak mam zarysowaną ich strukturę:

RAF Regiment - RAF Honington
-RAF Force Protection Force HQ - RAF Honington
--2 Force Protection Wing - RAF Leeming
---1 Tactical Police Squadron - RAF Honington
---34 Squadron RAF Regiment - RAF Leeming
---609 Squadron RAuxAF - RAF Leeming
--3 Force Protection Wing - RAF Marham
---6 RAF Police Squadron - RAF Marham
---15 Squadron RAF Regiment - RAF Honington
---2620 Squadron RAuxAF - RAF Marham
--4 Force Protection Wing - RAF Brize Norton
---7 RAF Police Squadron - RAF Brize Norton
---2 Squadron RAF Regiment - RAF Brize Norton
---2624 Squadron RAuxAF - RAF Brize Norton
--5 Force Protection Wing - RAF Lossiemouth
---4 RAF Police Squadron - RAF Lossiemouth
---51 Squadron RAF Regiment - RAF Lossiemouth
---603 Squadron RAuxAF - RAF Lossiemouth
---2622 Squadron RAuxAF - RAF Lossiemouth
--7 Force Protection Wing - RAF Coningsby
---63 Squadron RAF Regiment - RAF Northolt
---2623 Squadron RAuxAF - RAF Honington
--8 Force Protection Wing - RAF Waddington
---5 RAF Police Squadron - RAF Waddington
---1 Squadron RAF Regiment - RAF Honington
---2503 Squadron RAuxAF - RAF Waddington
--20 Wing RAF Regiment - RAF Honington

Natomiast nie wiem jak traktować te Police Sqn w pułku, bo one w wikipedii nie są podane jako oddziały pułku.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   

Cytat:
Tak wiem, tam praktycznie wszystko jest "squadron"


W niektórych przypadkach warto się zastanowić czy squadron nie powinno się tłumaczyć na "szwadron". Szwadron i squadron mają wspólny źródłosłów, tam gdzie squadron jest bliższy kompanii niż czegokolwiekinnego, jest pododdziałem regimentu/batalionu i dowodzi nim kapitan lub conajwyżej major, to może najzgrabniej byłoby przetłumaczyć go na "szwadron"?
:cool:

Cytat:
nie wiem jak traktować te Police Sqn w pułku, bo one w wikipedii nie są podane jako oddziały pułku.


Właśnie.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

No ale ze strony RAF wynika że Police Sqn wchodzą w skład tych Force Protection Wing, a te skrzydła z kolejny wchodzą w skład Force Protection HQ która wchodzi w skład Pułku RAF.

No i sama idea że jeden pułk ma podporządkowane sobie tyle oddziałów wielkości szwadronu/eskadry to też niezły kosmos.

U nas skrzydło to szczebel ZT, a tam pułk ma skrzydła pod sobą :-o

W ogóle nazewnictwo brytyjskie jednostek jest nieźle pokręcone.

Np. eskadry lotnicze, część ma numerację arabską np. 1 Squadron RAF, a część rzymską np. II Squadron RAF.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

gathern napisał/a:
No i sama idea że jeden pułk ma podporządkowane sobie tyle oddziałów wielkości szwadronu/eskadry to też niezły kosmos.

Ten "pułk" to pewnie też tradycja. Kiedyś męczyłem się by rozgryźć strukturę Royal Tank Regiment (który był tak naprawdę korpusem) i składał się z batalionów , które były pułkami ;)

Cytat:
Np. eskadry lotnicze, część ma numerację arabską np. 1 Squadron RAF, a część rzymską np. II Squadron RAF.

Żeby było śmieszniej prawdopodobnie ta numeracja rzymska jest półlegalna. Tzn eskadry o długiej tradycji mogą jej używać, ale numeracja arabska tez jest prawidłowa. Ot brytyjskie tradycje, nawet Brytyjczycy mają problem z tym. Były okresy kiedy Air Ministry zabraniał jednostkom używania rzymskich liczb w nazwach, a te ignorowały go. :cool:
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2019   

To co piszesz to też się na to natknąłem, a wczoraj znalazłem że w latach gdzie formowano pierwszy raz pierwsze eskadry to pisownia numeru porządkowego eskadry w zasadzie zależała od widzimisię dowódcy formującego eskadrę, i stąd niektórzy zastosowali numery arabskie, a niektórzy rzymskie i takie numery przetrwały do dziś.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 549
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2019   

Jesteś administratorem tego serwisu ze stopki? Wysłałem ci kiedyś materiały uzupełniające.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pią 26 Kwi, 2019   

Na jaki temat ?
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 549
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

Oznaki pamiątkowej i lokalizacji jednostki toaw.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2019   

Co od oznaki to ona nie jest oficjalnie zatwierdzona decyzją MON, dlatego nie ma jej w tabeli barwy. Ale dziękuję za podesłanie, mimo że ja ten wzór widziałem.

Obecnie dopiero się zastanawiam czy stworzyć coś w rodzaju tabeli oznak rozpoznawczych "nieoficjalnych", bo twórczość w tej kwestii jest spora w SZ RP i to we wszystkich RSZ.

Co do dyslokacji WOT to chyba wszystko jest tam prawidłowo (jeśli nie jest coś to proszę o podpowiedź gdzie mam błąd).

Chodzi o to że w kwestii WOT ich polityka informacyjna jest bardzo słaba, a przekazy medialne są chaotyczne i często ciężko dokopać to cennych informacji. Dochodzi do tego też że część batalionów WOT była formowana w tymczasowych lokalizacjach, i ciężko jest określić kiedy przeszły do docelowych msd.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Sro 08 Maj, 2019   

Byłem na urlopie i prawie przegapiłem ten wątek. Podam Ci informacje na podstawie "The Royal Force Handbook. The definitive MOD guide". Nie jest to najświeższe wydanie (2006 rok) ale sama struktura i zalezności powinny być dość aktualne (z pewnymi wyjątkami). Np. nie istnieje juz Joint CBRN Regiment ale żołnierze RAF nadal są istotnym elementem wykrywania i identyfikacji broni masowego rażenia. Starałem się to zgrać z tym co znalazłem w brytyjskich czasopismach poświęconych lotnictwu czy informacjom z internetu aby jak najbardziej uaktualnić "The RAF Handbook".

RAF Regiment

Skład jest zróżnicowany i dostosowany do potrzeb. Pułk jest kluczowwym elementem brytyjskich Joint Rapid Reaction Force. W jego skład wchodzą dywizjony (squadrons) i dowództwa skrzydeł (wing headquarters) trzymane ciągle w stanie wysokiej gotowości. Gotowy do transportu powietrznego z jednym dywizjonem zdolnym do skoków na spadochronie Pułk jest bardzo mobilny i gotowy do przerzucenia aby zapewnić bezpieczeństwo ekspedycyjnym siłom powietrznym lub do innych zadań. W skłąd wchodzą dywizjony, które mogą wypełniac samodzielne zadania lub moga być zgrupowane w skrzydła. W skład Pułku wchodzi dywizjon(y) przeciwlotnicze, lądowe oddziały zdolne do działań ofensywnych, Force Protection Wing Headquarters dla zapewnienia dowodzenia i kontroli dla licznych elementów wchodzących w skład wysuniętej bazy operacyjnej. Wsparcie może składać się z Sił Królewskich Pomocniczych Sił Powietrznych (Royal Auxiliary Air Force - RAuxAF) a dokładniej tak z RAusAF Regiment Squadrons oraz z Operational Support Squadrons RAuxAF. Elementy Pułku stanowią znaczną część sił CBRN UK ( wykrywania, identyfikacji i monitorowania zagrożeń wynikających z użycia broni masowego rażenia) oraz Defence CBRN Centre (ciekawostka - od kwietnia tego roku armia przejęła kontrolę od RAF Regiment). Dodatkowo Pułk zapewnia Tactical Air Control Parties (kontrola ruchu powietrznego i naprowadzanie na cel, w sumie bliski odpowiednik wysuniętych obserwatorów), chroni kluczowe obiekty na Cyprze oraz zapewnia siły dla Ground Extraction Force (ewakuacja zestrzelonych załóg z terenów kontrolowanych przez przeciwnika, żołnierze z No. II Squadron). Force Protection Centre jest w bazie RAF Honington a dodatkowo szkolne zespoły z Pułku są obecne w kazdej głównej bazie czy ośrodku szkoleniowym zapewniając ochronę baz lub szkolenie przed wysłaniem poza granice UK.

Force Protection Wing Headquarters

Mobilne w skali taktycznej i zdolne do operowania w warunkach szczątkowej infrastruktury. Jeśli UK będzie planowało wysłąnie Sił Powietrznych gdziekolwiek to te jednostki będa tam w pierwszej kolejności. Mają zapenić dowodzenie i kontrolę wszystkich jednostek, które będą zapewniały działanie ekspedycyjnych sił powietrznych. Na tym szczeblu będzie nastepowała integracja logistyki i ochrony. Przed rozmieszczeniem to te dowództwa dokonują rozpoznania oraz oceniają zagrożenia. To na tym szczeblu ma miejsce integracja i komunikacja z siłami sojuszniczymi oraz, jesli są, z gospodarzami. Rutynowo pod dowództwem kazdego z 6 FPW HQ są RAF Regiment field squadrons i/lub RAuxAF Operational Support Squadron. Do tego, z uwagi na to że te dowództwa z natury mają płynny skład, dodaje się RAF Police, specjalistów od broni masowego rażenia, strażaków, zabezpieczenie medyczne czy nawet pododdziały inzynieryjne armii (Royal Engineer).

Tu lista 6 z Wikipedii:

https://en.wikipedia.org/wiki/RAF_Force_Protection_Force_Headquarters

RAF Regiment Field Squadrons

Mobilne jednostki zdolne do przerzutu na skalę strategiczną, gotowe do tego przerzutu w bardzo krótkim czasie i zdolne do operowania w kazdych warunckach pogodowych. W wydaniu ksiażki, którą posiadam wymienione było 6 "regular RAF Regiment field squadrons": 1, II, 15 (w książce był zamiast tego 3), 34, 51 i 63. Dywizjon II jest zdolny do skoków spadochronowych. Te dywizjony tp silnie i dośc cieżko uzbrojone pododdziały wpisujące się w siły specjalne. Zadania od infiltracji, ataków głeboko za linią przeciwnika, zasadzek w przenośnymi wyrzutniami rakietowymi w poblizu lotnisk przeciwnika, skryta obserwacja czy choćby ewakuajca. Dywizjon 63 ma dodatkową nazwę Queen's Colour Squadron, bazuje w RAF Uxbridge i dodatkowo spełnia role reprezentacyjne RAF w Wielkiej Brytani i poza granicami oraz od czasu do czasu pełni straż wokół królewskich obiektów takich jak pałace, Tower czy sam Windsor.

W 2006 roku polowe dywizjony etatowo miały liczyć 171 osób. W skłąd wchodziły eskadry/klucze (flight) w tym 1 dowodzenia (HQ), 1 manewrowa wsparcia (Manoeuvre Support), 3 piechoty (Rifle) i 1 wsparcia (Combat Service Support). Na stanie mieli posiadać 80 Land Roverów Wolf (z mocowaniami dla broni maszynowej/granatników), 17 cieżarówek 4tonowych i 2 o łądowności 8 ton oraz 5 motocykli. Poza indywidulaną bronią 5.56mm etatow posiadali 18 podwieszanych granatników 40mm, 24 L86A2 LSW, 18 5.56mm Minimi, 24 7.62 GPMG czyli ichniejszy FN MAG, po 4 moździerze 81mm i 51 mm, 5 snajperskie karabinki 7.62mm L96 oraz do tego niesprecyzowaną liczbe ppk Javelin. Dodatkowo dochodziły radary MSTAR, celowniki termowizyjne Spyglass, wzmacniacze obrazu Common Weapon Sight oraz Maxi-Kite, ręczne termiczne urządzenia obserwacyjne SOPHIE oraz ręczne dalmierze laserowe, czujniki sejsmiczne i podczerwone CLASSIC (urządzenia ostrzegające przed intruzami) oraz mocowane do hełmów gogle NV czy laserowe podświetlanie dla broni indywidualnej. to na pewno się zmieniło ale daje to pojęcie o tym jakie to są siły.

https://en.wikipedia.org/wiki/RAF_Force_Protection_Force_Headquarters

Auxiliary Field Squadron Wymieniono 3 - 2503, 2620 i 2622. Składają się z ochotników, którzy zgodzili się na ryzyko powołania i wysłania na misję. Etatowo to 129 żołnierzy - skład jak w regularnych dywizjonach ale obcięto eskadrę manewrowego wsparcia. Rocznie musza się szkolić conajmniej 27 dni z regularnymi dywizjonami. Mogą operować jako pełne jednostki lub ich elementy uzupełniają siły regularne.

Jednostki specjalistyczne

1) Dawny Joint Chemical Biological Radiological and Nuclear (CBRN) Regiment - był jednostką podporządkowaną centralnie MoD ale w razie potrzeby elementy pułku wejśc miały w skład sił ekspedycyjnych i podporządkowane być Force Protection Wing Headquarters. W razie potrzeby. Od 2011 roku nie sitnieje a jego rolę przejęły 26 i 27 dywizjony RAF i 2623 RAuxAF. W 26 jest spadochronowy Light Role Team czyli dwa 8 osobowe zespoły spadochronowe dowodzone przez sierżantów + 2 oficerów w dowództwie LRT. Zadania to wykrywanie i identyfikacja broni masowego razenia tak w UK jak i poza granicami, wspieranie ekspertów-antyterrorystów od IEDów, itp. oraz wsparcie dla grupy zajmującej się wypadkami nuklearnymi, łącznie z ewakuacją ofiar.

2) Operational Support Squadrons - jednostki złożone z cywilnych ochotników podlegające pod RAuxAF. Normalnie nie podlegają pod RAF Regiment ale w razie potrzeby będą podpadały pod Force Wing Headquarters. Specjalności tych pododdziałów to jednostki dochodzeniowe (wypadki), dowódcy wart, zarządcy schronów przed bronią masowego razenia, kreślarze. Dodatkowo siły te wspierają dywizjony polowe i czy oddziały do walki psychologicznej.

3) Force Protection Centre/Common Core Skill training- Centra Force Protection ma za zadanie wysłać zespoły wyposażone w ekwipunek pozwalający do pobrania próbek biologicznych, chemicznych czy promieniotwórczych w wypadku rozpoznania takiego skażenia przez zespoły rozpoznawcze CBRN oraz do transportu tych próbek do specjalistycznych placówek badawczych. Dodatkowo rolą tych jednostek jest doradzanie placówkom rządowym i przedekspedycyjne wprowadzenie dowódców odnośnie potencjalnych zagrożeń. Dodatko prowdzi rozszerzone szkolenia dla personelu RAF oraz spoza RAF.

4) RAF Combat Recovery - czyli wspomniane wcześniej Ground Extraction Force. Mają być zdolni do operowania w dzień i w nocy w celu ewakuacji załóg czy innych osób/przedmiotów. Przerzucani są zazwyczaj Merlinami. Ground Extraction force to część eskadry E 28 (AC) Dywizjony (E Flight, 28 (AC) Squadron) w bazie RAF Benson jako komponent lotniczy i żołnierze z No. II Squadron.

5) Tactical Air Control Parties Pułk zapewnia jednostki TACPs dla armijnych jednostek zmechanizowanych oraz dla 16 Air Assault Brigade. Każdy zespół to oficer młodszy, podoficer starszy i 2 strzelców. Nie tylko zapewniają podświetlanie celów, itp ale również zarządzają ruchem statków powietrznych o kontrolowanej przez siebie przestrzeni oraz zapewniają komunikację pomiedzy siłami powietrznymi i oddziałami lądowymi.

6) Regiment Training Wing - zapewnia wstepne oraz podyplomowe szkolenia tak dla szeregowych jak i oficerów. W skład wchodzi także niewielki pododdział RAF Regiment Presentation Team.

RAF Reserves - RAuxAF skłąda się z cywili-ochotników, cwiczących głównie podczas weekendów ale nie tylko. W 2003 roku podczas Operacji Telic w iraku 75% personelu RAusAF zostało powołanych na czas od 4 do 6 miesięcy. Wielu pełniło służbę poza granicami Wielkiej Brytanii (choć normalnie służą terytorialnie jak nasz WOT).

Dywizjony RAuxAF (wytłuszczone to wspomniane wczesniej dywizjony o strukturze przyciętego dywizjonu regularnego):

501 County of Gloucester - RAF Brize Norton, głównie Force Protection. W 2003 roku 57 osób z tego dywizjonu słuzyło w różnych sojuszniczych bazach w 8 państwach(!!!). Po zakończeniu ofensywy elementy 501 dywizjony zapewniały ochronę międzynarodowego portu lotniczego w Basrze.

504 County of Nottingham - RAF Cottesmore. Głównie Force Protection- personel szkolony do wart, kontrolerów, komórek wykrywania skażeń, kreślarze, zespoły dochodzenia wypadkowego czy osoby odpowiadające za kierowanie (marshal) samolotami opuszczającymi/holowanymi do schronów. Jakby ktos nie łapał co to jest ten marshaling to tu mała wstawka ;p

https://www.youtube.com/watch?v=1lmDTBN1FDI

600 City of London - RAF Northolt. Ma 4 eskadry - admisnistracyjną, łączności, wywiadu i operacyjną.

603 City of Edinburgh - RAF Edinburgh, głównie Force Protection ale również wsparcie dla RAF i innych sił NATo jesli idzie o koncepcję działań ekspedycyjnych.

606 Chiltern - RAF Benson, głównie wsparcie śmigłowców. Szkolenie uzupełnień dla wsparcia i wzmocnienia RAF SUPPORT HELICOPTER FORCE - specjalności operacyjna, zaopatrzeniowa, transportowa, cattering, szeroko pojęta inżynieria naziemna i róznego rodzaju specjalności pułkowe.

609 West Riding - RAF Leeming. Podstawowe zadanie to szkolenie i integracja z regularnymi jednostkami jeśli idzie o Force Protection.

612 County of Aberdeen - RAF Leuchars. Składa się z 2 zepsołów (łącznie 79 osób) zapewniających 2 mobilne zespoły chirurgiczne. 25 łóżek w tym 2 intensywnej terapii.

2503 County of Lincoln - RAF Waddington. Zapewnia wsparcie pozwalające na ciągłe operowanie regularnych dywizjonów.

2620 County of Norfolk - RAF King's Lynn. Force Protection

2622 Highland - RAF Lossiemouth. Force Protection, część personelu z regularnego RAF.

2623 East Anglian - RAF Honington. Wykrywanie zagrożeń bronią masowego rażenia... a kiedyś miał Rapiery :x

4626 County of Oxford - RAF Brize Norton. Nazywany tez Movement Squadron. Personel specjalizuje się w bezpiecznym za i wyładunku osób oraz innego cargo. Największy dywizjon w RAuxAF - 300 głów czyli po jakieś 600 nóg i rąk.

4626 County of Wiltshire - RAF Lyneham. Ewakuajca medyczna do placówek poza teatrem działań.

7006 (VR) Inteligence Squadron- RAF High Wycombe. Wywiad.

7010 (VR) Photographic Inerpretation Squadron - RAF Waddington. Analiza i wsparcie dla Joint Air Rerconnaisance Inteligence Centre (JARIC) w RAF Brampton.

7630 (VR) Inteligence Squadron - RAF Waddington, HUMINT.

7644 (VR) Public Relations Squadron - nazwa mówi sama za siebie. RAF Halton

1359 Flight (Hercules Reservist Aircrew) - RAF Lyneham

A teraz to co Ciebie raczej mocno interesowało czyli ichniejsza policja. Były 3 skrzydła (wyjątkowo prosto nazwane 1, 2 i 3). Z podporządkowaniem to sa lekkie jaja. Generalnie na codzień to jest coś jak nasza ŻW i nie podlegają dowódcom baz tylko podlegają pod Provost Marshal'a. Dodatkowo wspierają Force Protection Wing Headquarters i obecnie są wyliczane przy tym a nie przy Skrzydłach policyjnych. A jak było jeszcze bardziej trzeba to byli podporządkowani "lądowej" policji wojskowej. Niby są lotniczymi Żetonami ale ich "władza" obejmuje resztę sił zbrojnych również.

Tu więcej informacji odnosnie specjalizacji jeszcze w ramach 3 skrzydeł. To się raczej nie zmieniło.

http://www.forcespublishi...raf_police.html

P.S. Przepraszam za literówki i inne błedy ale mam za mało czasu na prawidłową korektę bo krótko mówiąc oczy mi się zamykają. Wszystko mam na czerwono podkreślone bo mi korektę na angielski chce robić :gent:
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 08 Maj, 2019   

Dzięki wielkie.

[ Dodano: Wto 11 Cze, 2019 ]
Troszkę czasu zajęło ale już artykuł wisi u mnie na stronie o RAF. Przy okazji pracy z herbami jednostek RAF zauważyłem ciekawostkę.

W czasie II WŚ tylko polskie eskadry miały własne herby nie spełniające standardu herbu RAF, wszyscy inni jak np. Czesi, Norwegowie itd. mieli herby eskadr zgodnie ze standardami herbu RAF !
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group