Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie grzebią w odprawach i należnościach!!!!!
Opublikował Wiadomość
Stiwen 
4


Dołączył: 18 Maj 2019
Posty: 217
Skąd: Z Woja
Wysłany: Sob 22 Cze, 2019   

Też to na palarni słyszałem, ale ma być 4.70.
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Sob 22 Cze, 2019   

Sprzątaczka która ma znajomą która pracuje w MON mówiła że słyszała rozmowę że mają zabrać odprawy dla oficerów starszych i dlatego też gen. Kraszewski odchodzi...
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
artur7314 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 210
Skąd: mazowsze
Wysłany: Nie 23 Cze, 2019   

ostatni post bezcenny :!: :zly4:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 23 Cze, 2019   

To była ironia...
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Czw 27 Cze, 2019   

thikim napisał/a:
Sam nie wiem. Ile to w ostatnich latach żołnierzom zabrano że niemal rok w roku przerażeni wypisują tutaj takie rzeczy jakby celem każdego rządu było: odbierać żołnierzom.
Ja tak patrzę na ostatnie lata i od 2013 roku - to niemal rok w rok coś żołnierzom dawano.

Kolega trafił w samo sedno sprawy.
To się nazywa cykl koniunkturalny. Jest siedem lat tłustych i siedem lat chudych.
Nadchodzą zapewne i te chude.

A generalnie głównym celem każdego rządu jest dalsze utrzymanie się przy rządzeniu.

Co do dawania .... no tak .... bo wyobraź sobie, że przez te lata przeciętne wynagrodzenie w całej gospodarce narodowej właśnie w z r a s t a ł o. (w BDL w GUS można robić sobie takie tabelki, że ho,ho)
A teraz pytanie oczywiście oczywiste ... co by było gdyby w monie takie przeciętne wynagrodzenie nie wzrastało?
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 27 Cze, 2019   

To byśmy mieli lata 2007-2012, 2013-2014?
Mogłem się o rok czy dwa pomylić. Wtedy nie wzrastało.
Przeżyliśmy - chociaż nie wszyscy.
Owszem teoretycznie idzie kryzys. Ale póki co Polska znakomicie znosi spowolnienie. Jak w Niemczech zaczęło zwalniać - to u nas mimo wielu panikarskich artykułów - poszło dalej w górę.
Ponieważ w Polsce jest nieustanny kryzys to nikt tu nawet nie zauważa spowolnienia na świecie :lol:
Zauważ że w przyszłym roku budżet MON procentowo rośnie i to dużo więcej niż najczarniejsze scenariusze spadku PKB przewidują.
Zauważ że w perspektywie 5 lat budżet MON ma wzrosnąć do 2,5 %. Z 2 %.
Czyli to jest 25 % wzrostu. Żeby MON odczuł rzeczywiście spadek to PKB musiałoby spaść o te mniej więcej 25 %. Niewyobrażalne.
Sam sobie znajdź jak międzynarodowe agencje oceniają wzrost naszego PKB w następnych latach.
 
 
gieniomar 
4
gieniomar



Pomógł: 4 razy
Wiek: 57
Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 227
Skąd: Ustka/Gdynia
Wysłany: Czw 27 Cze, 2019   

wieczne500 napisał/a:
Tu jest wszystko klamka zapadła: https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-ministrow/prace-legislacyjne-rm-i/prace-legislacyjne-rady/wykaz-prac-legislacyjny/r765893409971,Projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-Agencji-Mienia-Wojskowego-oraz-ustawy-o-zakwat.html


I to jest właśnie sianie fermentu. Trzeba najpierw przeczytać czego dotyczy projekt zmian, a nie kierować się jedynie tytułem. :gent:
_________________
Sindbad Yachtsman
 
 
pchorek89 
4


Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 196
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 29 Cze, 2019   

i znowu dużo wakatów się pojawi ;)
 
 
gregorcr 
5


Wiek: 48
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 325
Skąd: pomorze
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019   

pchorek89z jakiego powodu te wakaty?
_________________
gregor
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019   

Co pewien czas młodsi służbą nie mogąc już ze starymi wytrzymać wietrzą MON poprzez plotki - czego to nie zabiorą.
Znam nawet jednego takiego co rzucił parę lat temu kwity z terminem odejścia na miesiąc przed pełną - takie miał pełne gacie że odbierają.
Potem chciał wrócić na pracownika wojska.
Jeśli:
- nie macie konkretnego pomysłu na biznes w cywilu
- nie macie pełnej
- nie macie przełożonych sadystów
to nie rzucajcie kwitami. Bo emerytura dla człowieka w wieku 35-50 lat - zawsze jest za niska.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019   

thikim napisał/a:
Znam nawet jednego takiego co rzucił parę lat temu kwity z terminem odejścia na miesiąc przed pełną - takie miał pełne gacie że odbierają.

A ja znam gościa, który zrobił tak teraz. Żeby było śmieszniej, to odchodzi do cywila z dniem 31.12. i pozbawia się niektórych należności za przyszły rok.
Taka panika.
 
 
gregorcr 
5


Wiek: 48
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 325
Skąd: pomorze
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019   

Pieniędzy nigdy nie jest za wiele. Chodzi o tą nieszczęsna odprawę mieszkaniową. Mało kto jest w stanie odłożyc od ok. 200tys zł w górę. Słyszałem kiedyś o pomyśle żeby wypłacać odprawę mieskaniową od min. 15 lat słuzby. I to rozwiązanie było by najlepsze dla spokoju duszy. Masz min 15 i chcesz wziąć tyle ile na daną chwilę ci sie należy? No problem. Bierzesz i masz z głowy i WAM też ma cie z bani.
_________________
gregor
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019   

gregorcr napisał/a:
Słyszałem kiedyś o pomyśle żeby wypłacać odprawę mieskaniową od min. 15 lat słuzby.
A jak jest teraz ?

Cytat:
Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na zgłaszane pytania i obawy dotyczące wypłaty odpraw mieszkaniowych oraz świadczeń mieszkaniowych informujemy, że nie są procedowane zmiany Ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dotyczące wymienionych świadczeń finansowych lub innych uprawnień mieszkaniowych żołnierzy zawodowych.

Departament Zakwaterowania AMW
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 01 Lip, 2019   

-=Alex=-, koledze gregorcr, chodzi o możliwość wzięcia odprawy, w trakcie pełnienia służby, bez konieczności odejścia na emeryturę.
 
 
Gregor100 
3


Wiek: 47
Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 111
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 01 Lip, 2019   

Na dłuższą metę byla by to oszczędność dla AMW nie musieli by płacić za brak kwatery i wiadomo jak by ktoś zdecydował że bierze po 15 latach służby dostanie mniej kasy niż by wziąść po 30 latach samo 15 lat za brak kwatery np Poznań daje docelowo ok 150000 tyś oszczędności przez 15 lat .No ale to za trudne dla decydentow aby przeliczyć pomyśleć ruszyć głową
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group