Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cywil......a realia.... 8 FOW w Swinoujściu....
Opublikował Wiadomość
motorek4612
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   Cywil......a realia.... 8 FOW w Swinoujściu....

Czołem.
Przesłużyłem 16 lat i 8 miesięcy w MWRP. dane mi było dosłużyć się stopnia st kpr. w pewnym momencie postanowiłem zdjąć mundur, cos kosztem czegoś, rodzina czy służba. a służba w 12 Dywizjonie nie jest lekka, bo ludzi mało a etatów kilka ciągniesz a zwłaszcza w dziale VI. a wszystko ma być na wczoraj
wiec postanowiłem zdjąć mundur. wszystko ok. ale pożegnanie .ostatnie pożegnanie. mimo ze to ja postanowiłem odejść jako podoficer jako członek załogi, było żenujące- po odebraniu dokumentów u kadrowca , po przyjściu na łajbę ZDO popatrzył i mówi a już jesteś--- to co do widzenia, a gdzie zgodnie z regulaminem zbiórka załogi na rufie, ostatnie podniesienie bandery ----- itp itd..... nic z tych rzeczy-bo odchodzi podoficer -gdyby sprawa dotyczyła oficera było by zupełnie inaczej....
nie tak dawno bo wczoraj zawiozłem kolegę w stopniu mł chorążego. po 24 latach odchodził z powodu choroby nowotworowej, jednak on służył w KPW 8 FOW. myślicie ze jego tez ktoś pożegnał??? tylko dziewczyny w komendy, księgowe i cywilni pracownicy, po 24 latach służby olany jak ja po prawie 17-tu. Powiem wam ze przykro trochę jest że nas tak się traktuje, decyzja o odejściu nie jest łatwa a tym bardziej ze przełożeni maja czas żeby się na to przygotować, bo każdy żołnierz jest ważny niezależnie od korpusu, ale życie i służba to szybko weryfikuje, powiem tak nie warto się starać przełożeni maja swoich faworytów i tylko ich pchają dalej a ty jak nie umiesz lizać dupy bo masz swój honor i trzymasz sie zasad to będziesz gnębiony i poniżany. wiec nie warto.... no chyba ze jesteś oficerem to wówczas inna bajka....
a tak to podpisałeś za psa to szczekaj jak pies ... w pewnych kręgach sie nic nie zmieniło.....

z marynarskim pozdrowieniem . były podoficer 12 dywizjonu w Świnoujściu. a i uważajcie co tu piszecie jesteśmy nadal inwigilowani..... wszystko wiedza gdzie i co piszesz w sieci.,..... CZOŁEM!!!!!!
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Przemawia przez Ciebie jakaś gorycz podszyta nierzadką niechęcią nie-oficerów do oficerów.

Ja napisałem informację do d-cy JW, iż nie życzę sobie oficjalnego pożegnania w Sali Tradycji. Personalni tak "kazali" aby d-ca miał podkładkę na wypadek zarzucenia mu tego, iż niegodnie pożegnał żołnierza.

Dlaczego tak zrobiłem? Gdyż na takie pożegnanie mógłby przyjść ktoś komu niespecjalnie chciałbym podawać rękę.

Ja wiem, wiem - mówią, że w służbie nie ma kolegów. Tymczasem ja pożegnałem się z moimi kolegami i koleżankami na gruncie prywatnym (w restauracji). Wyszło z tego pożegnania małe wesele. Mile je wspominam. I nie ma we mnie żadnej goryczy. Uśmiecham się do dziś jak oglądam filmy z tego pożegnania. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

A do kogo ma mieć żal, jak nie do oficerów? Bosman miał mu urządzić oficjalne pożegnanie??
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Jeśli chciał a tego nie zrobiono - to to jest wina oficerów Marynarki.
Tyle w kontekście mojego poprzedniego postu.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

To nie jest kwestia tego, czy "chciał". Obowiązkiem dowódcy jest pożegnanie odchodzącego żołnierza zgodnie z przepisami. Żadna łaska.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

Pożegnania nie robi się w przypadku pisemnej rezygnacji odchodzącego żołnierza. Tak jest przynajmniej u mnie i jeżeli takowej nie ma, organizuje się pożegnanie każdemu żołnierzowi bez względu na stopień.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019   

beryl73 napisał/a:
To nie jest kwestia tego, czy "chciał". Obowiązkiem dowódcy jest pożegnanie odchodzącego żołnierza zgodnie z przepisami. Żadna łaska.

Toć o tym napisałem. Wczytaj się w mój post.

Edycja:
Na moim, prywatnym pożegnaniu byli Ci, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie. Kaprale, plutonowi, sierżanci, chorążowie, porucznicy i pułkownicy.

Widać nie byłem ...
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
KAREP 
1
E34



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 41
Skąd: pomerania
Wysłany: Wto 06 Sie, 2019   

ja pamiętam, że nawet żołnierze z zetki swój ostatni posiłek jedli z D.O. lub ZDO na mesie oficerskiej (mówię o 823 w 2005roku), chociaż mnie akurat taki zaszczyt nie trafił.
_________________

 
 
Inon 
4


Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 169
Skąd: Spodlady
Wysłany: Wto 06 Sie, 2019   

Odchodziłem jako starszy szeregowy z pewnej jednostki. Uczestniczyłem czynnie w zawodach, zdobywałem medale, puchary, kursy ukończone z wyróżnieniem. Robiłem dla jednostki ile mogłem, po godzinach jak trzeba było, bez ściemniania. Za to wszystko uroczyście dostałem od jakiegoś sierżanta rozkaz personalny o przeniesieniu do rezerwy, świadectwo służby i spojrzenie jakbym mu pół rodziny wytłukł plus dodatek słowny "i kase za dwa urlopy wyciągłeś". Nie było mowy o żegnaniu przez Dowództwo. Żadnego szczebla. Z perspektywy czasu, nawet bym sobie tego w ich przypadku nie życzył.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group