Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy największym zagrożeniem dla Polski są Niemcy?
Opublikował Wiadomość
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 24 Lip, 2019   

Watelumajorze napisał/a:
gathern napisał/a:
Socjalista z socjalistą zawsze się dogada :cool:

Przecież nasz obecny Rząd to socjaliści z krwi i kości.


Nie wiem, bo Komisja Europejska wznowiła przeciwko PL procedurę w sprawie praworządności.
To taki sobie, bym powiedział - "sukces"....


To jest element szerszego i długoplanowego działania. Chodzi o "złamanie" państwa. Ja jedynie jestem lekko zszokowany że pozostałe państwa UE nie widzą w tym zagrożenia długoterminowego dla swoich państw !

KE to hipokryci i już nie raz to pokazali, pamiętacie kwestię deficytu we Francji ? Inne państwa za przekroczenie deficytu były karane bez wyjątku, Francji nie ukarano. I wiele wiele innych sytuacji, gdzie przeważnie Niemcy i Francja występowały w roli głównej. W UE są "równi i równiejsi" i jeśli oni sądzą że tak postępując zbudują federację lub jedno państwo pod nazwą UE to powiem wprost - to się nie uda, a napewno nie z państwami które jeszcze mają poczucie że chcą być suwerenne i niepodległe (chociaż tak realnie już straciliśmy niepodległość - bo podlegamy regułom UE już w tak wielu dziedzinach, że nie decydujemy o wielu sprawach - a decydują za nas).
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 24 Lip, 2019   

Watelumajorze napisał/a:
Nie wiem, bo Komisja Europejska wznowiła przeciwko PL procedurę w sprawie praworządności.

A skąd masz taką informację bo szukam i szukam i nie widzę.
Za to widzę coś takiego:
http://wyborcza.pl/7,7539...przyjezdza.html
Cytat:
Nowa szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przyjeżdża do Warszawy

i
https://www.wnp.pl/parlam...lski,40814.html
Cytat:
Ursula von der Leyen została przewodniczącą Komisji Europejskiej m.in. działaniom premiera Mateusza Morawieckiego, w jakimś sensie ma dług wobec Polski; w czwartek podczas rozmów w Warszawie będziemy zabiegać, by nasze interesy były dobrze reprezentowane - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2019   

thikim napisał/a:
Watelumajorze napisał/a:
Nie wiem, bo Komisja Europejska wznowiła przeciwko PL procedurę w sprawie praworządności.

A skąd masz taką informację bo szukam i szukam i nie widzę.


Proszę:
https://wroblewski.dorzeczy.pl/kraj/108454/Komisja-Europejska-rozpoczyna-drugi-etap-procedury-dot-praworzadnosci-w-Polsce.html
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 24 Lip, 2019   

gathern napisał/a:
W UE są "równi i równiejsi

Nie no co Ty, nie żartuj. Przecież Unia dwóch prędkości to dopiero przed nami :lol:
Unia dwóch prędkości to dopiero miała być. I wcale nie była jak Grecja była czołgana przez Niemcy.

Z tym że patrząc na wzrost PKB czyli ekwiwalent rozwoju - to faktycznie jest Unia dwóch prędkości. Polska jest w pierwszej.
Ale już patrząc nominalnie to oczywiście jest inaczej.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Lip, 2019   

I jeszcze ad wizyta Ursuli v.d. Leyen: otóż dyplomatycznie to wygląda u nas faktycznie bardzo dobrze. ale czy ta wizyta będzie miała przełożenie na konkrety? Ano prawdopodobnie NIE.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Sob 27 Lip, 2019   

thikim napisał/a:
prędkości. Polska jest w pierwszej.
Ale już patrząc nominalnie to oczywiście jest inaczej.
Oczywiście że jest 3 miliony wyjechało za chlebem i nie wydać by wracali. Mamy niski wskaźniki demograficzne itd
Kto będzie zap... na twoją emeryturę - co?! Pytam się grzecznie...
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Sob 27 Lip, 2019   

Watelumajorze napisał/a:
czy ta wizyta będzie miała przełożenie na konkrety? Ano prawdopodobnie NIE.


A może właśnie tak.
Timmermans tez człowiek.
Timmermans miał swoje stanowisko i swoje obowiązki - i chciał się na tym stanowisku demonstaracyjnie wykazać żeby zrobić karierę.
Gdy stanowisko objmie ktoś inny podejście może miec inne.
Gdzy Timmermans dostanie inny stołek to może będzie się wyży... wyży... wykazywał w innej dziedzinie.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Hmm.
Napisałeś:
Watelumajorze napisał/a:
Nie wiem, bo Komisja Europejska wznowiła przeciwko PL procedurę w sprawie praworządności.

a potem podałeś ten link:
Cytat:
https://wroblewski.dorzeczy.pl/kraj/108454/Komisja-Europejska-rozpoczyna-drugi-etap-procedury-dot-praworzadnosci-w-Polsce.html

Czy naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy: wznowić a rozpocząć drugi etap? Czy tylko udajesz że nie widzisz?
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sie, 2019   

Czyli nie negujesz tylko czepiasz się słów.
To ja się też czepię.
Czy naprawde nie widzisz różnicy między procedurą a jej kolejnym etapem? Wznowić procedurę vs rozpocząć jej kolejny etap.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 05 Sie, 2019   

No, możesz mi tak zadawać pytanie ale że ja Ciebie tylko cytuję to o słówka chyba sam siebie się czepiasz? :)
Każdego ze słów którego się czepiasz - używałeś albo Ty sam, albo Ty jako pierwszy. Ja tylko cytowałem.
Więc powiedz mi czemu mnie pytasz o słowa których Ty używasz?
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

Z niemieckiego portalu dla Polaków Onet

Cytat:
- Nie jesteśmy zadowoleni z tej sytuacji, ponieważ właśnie tego nie powinniśmy robić jako UE – mówi POLITICO Klaus-Dieter Borchardt, zastępca dyrektora generalnego w departamencie energetyki Komisji Europejskiej. – To nie służy Unii Europejskiej, ponieważ powinniśmy mówić jednym głosem.


niemieckim głosem, zapomniał dodać.

Wysiłki UE są torpedowane przez kraje takie jak Polska
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   

Możesz się ze mna przegadywać przekornie dalej thikim, jeżeli chcesz marnować czas. Twój czas - twoja sprawa.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

Co innego oficjalnie, a co innego po cichu.

Niemcy nieformalnie włączyli nową elektrownię węglową
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

Od marca trwają w elektrowni testy rozruchowe mające na celu podłączenie jej do systemu. Planowane podłączenie miało nastąpić w czerwcu. Uniper , który należy do Finów, ostatnio sprzedał ostatnią niemiecką elektrownię na węgiel brunatny Czechom. Do 2022 zamyka dwie elektrownie na węgiel o mocy 1500 MW (Wilhelmshaven i Gelsenkirchen). Nie widzę rozbieżności między zapowiedziami a realizacją. Datteln ma być zamknięta jako ostatnia el. węglowa. Dlatego została swego czasu wyłączona z projektu ustawy przyjętej przez rząd, tzn zezwolono na jej działanie do 2038 roku.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 19 Maj, 2020   

Cytat:
wyłączona z projektu ustawy
dobre, he, he.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group