Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo jazdy po latach.
Opublikował Wiadomość
bananwrc 
1


Dołączył: 10 Wrz 2019
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2019   Prawo jazdy po latach.

Witam. Mam ostatnio problem, w sumie od jakiegos czasu. Bylem w wojsku 11 lat temu. W czasie sluzby wojskowej zrobilem prawo jazdy kat. C. Kiedy wychodzilem do cywila kazali wyslac prawo jazdy do jednoski w ktorej robiłem prawo jazdy. Jakies kilka lat temu przypomnialo mi sie ze przeciez mam do odbioru w wydziale komunikacji nowa kategorie prawa jazdy. Dzwonilem do wydzialu komunikacji w tej sprawie a tam kazali mi dzwonic do jednostki. W jednostce powiedzieli ze nic o tym nie wiedzą. Moze ktos mądrzejszy mi podpowie jak to ugryźć? Pozdrawiam
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2019   

A w międzyczasie nie zmieniałeś miejscowości zamieszkania ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2019   

Powinieneś mieć taki zielony kartonik z napisem "pozwolenie wojskowe".

Zaś ośrodek szkolenia przesyłał właściwe dokumenty do starostwa, gdzie wtedy miałeś papiery kierowcy.
-=Alex=- napisał/a:
A w międzyczasie nie zmieniałeś miejscowości zamieszkania ?
Teczka idzie za kierowcą przy każdej zmianie adresu (o ile się zmienia prawko przy tej okazji).
 
 
bananwrc 
1


Dołączył: 10 Wrz 2019
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2019   

-=Alex=- napisał/a:
A w międzyczasie nie zmieniałeś miejscowości zamieszkania ?

Nie zmienialem nic. Caly czas jest tak samo. Jednak wyslalem prawo jazdy wojskowe na adres jednostki.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 549
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 11 Wrz, 2019   

Może wszyte w TAP i dawno leży w Archiwum Wojskowymm?
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4645
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pią 13 Wrz, 2019   

Ja bym poszedł śladem egzaminu. Komisja i egzaminator musiał być z WORD. Jednostka jest zlokalizowana w jakimś województwie. Opisać kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach zdawano egzamin na C. Wystąpić do WORD o potwierdzenie faktu zdania takiego egzaminu. Potem wniosek do starostwa o duplikat prawa jazdy.
Druga droga to starostwo na terenie którego jest JW. Ktoś to prawo jazdy wydał. Mogło wydać starostwo właściwe terytorialnie dla JW bo mogło być uznane że zaszło "zameldowanie tymczasowe na okres powyżej 3-miesięcy" wszak służba trochę trwała.
Nieformalnie (potrzebny kumpel policjant albo urzędnik w starostwie) można zobaczyć co jest w CEPiK.
Czwarta droga WKU jeżeli masz przydział i jesteś rezerwistą. Oni mogą mieć coś w teczce.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Wrz, 2019   

Gecko napisał/a:
Ja bym poszedł śladem egzaminu. Komisja i egzaminator musiał być z WORD. Jednostka jest zlokalizowana w jakimś województwie. Opisać kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach zdawano egzamin na C. Wystąpić do WORD o potwierdzenie faktu zdania takiego egzaminu. Potem wniosek do starostwa o duplikat prawa jazdy.
W dokumentacji z WORDu nie będzie badań lekarskich i psychologicznych, więc ewentualnie trzeba by je było zrobić.

Gecko napisał/a:
Druga droga to starostwo na terenie którego jest JW. Ktoś to prawo jazdy wydał. Mogło wydać starostwo właściwe terytorialnie dla JW bo mogło być uznane że zaszło "zameldowanie tymczasowe na okres powyżej 3-miesięcy" wszak służba trochę trwała.
To prawdopodobnie nie było prawo jazdy, tylko pozwolenie wojskowe dla odbywających służbę zasadniczą, a te wydawał (jeśli mnie pamięć nie myli) komendant ośrodka szkolenia. Potem te dokumenty wysyłano do starostwa, gdzie można było po zakończeniu służby wymienić pozwolenie na prawko. Ja chyba po miesiącu od przeniesienia do rezerwy odebrałem swoje prawko już cywilne, zdając w starostwie wojskowy dokument. Ale taki trop wydaje mi się najlepszy, przy czym najpierw bym skierował prośbę do JW, gdzie było szkolenie, żeby wskazali, kto wydał PW i potem do tego organu bym się zwrócił.

Adres był wpisywany wg stałego meldunku (dane dla kursów na Grupie w 2008 roku).

Gecko napisał/a:
Nieformalnie (potrzebny kumpel policjant albo urzędnik w starostwie) można zobaczyć co jest w CEPiK.
Tylko policjant. Urzędnik w starostwie ma podgląd tylko na kierowców, którzy w danym starostwie mają akta kierowy - tak wymyślił to twórca systemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group