Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Endriu48
Sob 09 Wrz, 2006
Sony ericsson K300i
Opublikował Wiadomość
B@CA 
4
Mąż Babci



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 284
Skąd: Burg an der Strasse
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2005   Sony ericsson K300i

Kupiłem sobie kabelek (irdę) nie wiem co zrobić aby porty podczerwieni przekazywały sobie dane. Czy ktoś z Forumowiczów może mi wytłumaczyć co jest jeszcze do przwidłowego przegrywania danych potrzebne bo szczerze mówiąc nie wiem co robić dalej.
Po zainstalowaniu kabelka i zainstalowaniu programu "Floats mobile agent" pojawia się ikonka, że porty "się widzą" ale nie mogą się połączyć.
Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie :cry: :cry:
_________________
Wojsko składa się z czekania i śpieszenia się.
 
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2005   

Opiszę Ci w jaki sposób "odbyło" się to u mnie.
Wypróbowałem IrDA zarówno "wpinaną" na USB, jak i bezpośrednio w płytę główną. Pozostałem przy drugiej opcji, jako że transmisja danych jest szybsza. Zainstalowany system WinXP. Nie instalowałem żadnych dodatkowych programów do obsługi portu podczerwieni. Telefon jaki posiadam to Siemens ME45 (ustawienia tlf: Menu > Ustawienia > Wymiana danych > IrDA (zaznaczyć) i Faks/Dane > Odb.Faks/Dane (zaznaczyć)).
Po zbliżeniu telefonu do portu podczerwieni na pasku po prawej stronie ekranu pokazuje się ikona z napisem o treści (w "dymku", który zaraz znika): W pobliżu jest inny komputer (tak to mniej - więcej wygląda):



Jednocześnie na pulpicie pojawia się taka ikona:



Jeżeli chcesz przesłać plik na telefon, chwytasz go (plik) myszą i przeciągasz na tą ikonę (pokazaną wyżej).

Tak z kolei wygląda przesyłanie danych:



Na pasku po prawej stronie u dołu ekranu



ikona zmienia się na taką:


Ot i wszystko - mam nadzieję, że w jakiś sposób Ci to pomoże.
(z innym typem tlf - Sony Ericsson T-630 też żadnych problemów nie było)



Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
jaroo
1



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 34
Skąd: KRAKÓW_POLSKA
Wysłany: Sob 05 Lis, 2005   

ja tez posiadam telefon Sony ericsson K300i i nabyłem kabelek z portem podczerwieni. Jest dokładnie tak jak opisał to Roballo.Poprostu musisz zainstalowac system win xp i po kłopocie.pozdrawiam...!!!

:mrgreen:
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Sty, 2006   

witam szanownych forumowiczów,

mam problem, telefon Sony Ericsson K700i: w lapie jest port podczerwieni i w komórce również przy próbie przesłania plików z lapa do komórki rozpoczyna się proces przesyłania, ale po chwili jest przerwany komunikatem: Twoje łącze jest zablokowane lub urządzenie zostało przeniesione poza zasięg

czy ktoś wie, jak temu zaradzić ???

pozdrawiam
 
 
dir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Sty, 2006   

dla tych, którzy spotkali się z problemem podanym przeze mnie powyżej:

menedżer urządzeń > wbudowane urządzenie portu podczerwieni> zakładka "ustawienia urządzenia ze złączem podczerwieni (iRDa).

w tym oknie wyszukać szybkość połączenia, przy której nie będą występowały blokady, u mnie zadziałała : 115200



pozdrawiam
 
 
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Sob 14 Sty, 2006   

Jakim programem mogę otworzyć pliki w formacie THM ?
Taki właśnie wchodzą do K300i i przed zainstalowaniem w telefonie chciałem zobaczyć co to jest.
Pozdr :gent:
_________________
www.irekmo.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group