Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poświadczenie Bezpieczeństwa POUFNE a zatarty wyrok
Opublikował Wiadomość
MSK 
1


Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Z przestrzeni
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   Poświadczenie Bezpieczeństwa POUFNE a zatarty wyrok

Witam :gent:

Panowie i Panie potrzebuje pomocy!
Sprawa ma się następująco:
Czy otrzymam dopuszczenie do informacji niejawnych o klauzuli "poufne" jeśli nie figuruje juz w KRK(zatarte wyroki) ale widnieje w rejestrach policyjnych np:KSIP ,KCIK itp.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

Tak, SKW z tego co wiem nie ma dostępu do tych rejestrów. Oficjalnie twoja kartoteka jest czysta. KRK jest podstawą (zapytanie), a nie że coś tam kiedyś.... :efendi2:
_________________
....
 
 
mati001 
1


Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 32
Skąd: Opole
Wysłany: Pon 04 Lis, 2019   

MSK, Mógł bys powiedziec czy udało Ci sie użyskać dostęp do poufnego ? Pozdrawiam
_________________
Mati001
 
 
inco1985 
2


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 04 Lis, 2019   

Mam tą samą sytuację co MSK i otrzymałem w tym roku dostęp do poufnego, ale wezwali mnie na rozmowę (normalnie nie wzywają) więc coś musieli wiedzieć na mój temat, więc nie ukrywałem nic i przedstawiłem prawdę.
 
 
mati001 
1


Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 32
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

inco1985, A Czyli w Ankiecie ABO coś wspomniałeś o tym , że miałeś coś tam kiedyś... ? Bo jesli będę musiał wypełnić a skazanie jest zatarte to co mam wpisać ??? Dziekuję za pomoc .
_________________
Mati001
 
 
inco1985 
2


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

Z tego co pamiętam do Poufnego pytania dotyczą tylko przestepstw finansowych/skarbowych. Nie miałem takich, więc nie wspominałem też o żadnych innych.
 
 
mati001 
1


Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 32
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

inco1985, A co odpowiedział byś w tym temacie jeśli (skazanie zostało zatarte 4 lata temu )?
"Czy był pan karany za popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego (z wyjątkiem przypadków które uległy zatarciu? )."
_________________
Mati001
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

No i odpowiadasz że byłeś karany. Mity, mity.... SKW wam nic nie zrobi, chyba że ktoś faktycznie coś porządnego nawywijał i to zataił.

Tym bardziej przy obecnej ilości wakatów w WP, gdzie dowódcy zaczynają walczyć o każdego chętnego do służby. Służą ludzie z wyrokami za przestępstwa umyślne, śmieją się w twarz to nie wcielą kogoś kto z 300 lat temu włamał się do piwnicy?! Pewnie, tak być nie powinno, ale życie pokazuje że jednak można.
_________________
....
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

mati001 napisał/a:
(skazanie zostało zatarte 4 lata temu )?
"Czy był pan karany za popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego (z wyjątkiem przypadków które uległy zatarciu? )."


Brzytwa napisał/a:
No i odpowiadasz że byłeś karany.


:modli: . Brzytwa, wskaż, jaka podstawa prawna zobowiązuje osobę składającą ankietę, do podania danych dotyczących przestępstwa, które uległy zatarciu i nie widnieją w rejestrach KRK ?
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
mati001 
1


Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 32
Skąd: Opole
Wysłany: Sro 06 Lis, 2019   

Brzytwa, Myślałem , że jesli pisze " z wyjątkiem wyroków które zostały zatarte" to pisze , że NIE ale może się myle .
_________________
Mati001
 
 
inco1985 
2


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 06 Lis, 2019   

mati001 napisał/a:
inco1985, A co odpowiedział byś w tym temacie jeśli (skazanie zostało zatarte 4 lata temu )?
"Czy był pan karany za popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego (z wyjątkiem przypadków które uległy zatarciu? )."

Jeśli skazanie masz zatarte, to zgodnie z prawdą w Ankiecie odpowiadasz: NIE.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 06 Lis, 2019   

No cóż, niejeden to z absurdów.
Ktoś był karany, skazanie ulega "zatarciu" i na pytanie "Czy był Pan karany?" odpowiada: "Nie, nie byłem karany".

To przeczy logice. Wszak był karany. I odpowiedź, że "nie" jest zwyczajnym kłamstwem.
Odpowiedź zgodna z logiką i prawdą winna brzmieć:
"Tak byłem karany ale skazanie uległo zatarciu".
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 06 Lis, 2019   

Przecież są wskazówki i tam jest wszystko opisane. Punkt po punkcie.
Cytat:
SZCZEGÓŁOWE WSKAZÓWKI WYPEŁNIANIA ANKIETY BEZPIECZEŃSTWA OSOBOWEGO
CZ. IV PKT 2 (KARALNOŚĆ)
W części IV w pkt 2 ankiety należy udzielić odpowiedzi „TAK”, jeżeli osoba wypełniająca ankietę została skazana za popełnienie przestępstwa, także popełnionego za granicą albo przestępstwa skarbowego.
Udzielenie odpowiedzi „TAK” w części IV pkt 2 ankiety skutkuje koniecznością wypełnienia podpunktów 2.1.-2.4. ankiety.
Udzielenie odpowiedzi „TAK” w części IV w podpunkcie 2.4. ankiety (skazanie za więcej niż jedno przestępstwo lub przestępstwo skarbowe) skutkuje koniecznością załączenia do ankiety dodatkowego arkusza, w którym należy wpisać informacje według schematu z części IV podpunkty 2.1.-2.4., czyli: nazwę organu lub organów, które wydały orzeczenie lub orzeczenia, datę orzeczenia lub orzeczeń oraz określenie przestępstwa lub przestępstw, za popełnienie którego osoba została skazana.
W części IV w pkt 2 ankiety udziela się odpowiedzi „NIE”, jeżeli:
• skazanie uległo zatarciu (zgodnie z art. 106 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny –Dz. U. z 1997, Nr 88, poz. 553 z późn. zm., zatarcie skazania polega na tym, że z chwilą jego nastąpienia skazanie uważa się za niebyłe, a wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych)
• postępowanie karne zostało warunkowo umorzone,
• osoba został skazana za popełnienie wykroczenia.
Udzielenie odpowiedzi „NIE” w części IV w pkt 2 ankiety powoduje, iż podpunkty od 2.1. do 2.4.nie są wypełniane.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
inco1985 
2


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 06 Lis, 2019   

i napisał/a:
No cóż, niejeden to z absurdów.

Zgodnie z przepisami prawa termin "zatarcie" powoduje, że skazanie uznaje się za niebyłe.

To jest bardzo logiczne, skoro odbyles karę i okres próby, to nie możesz być nadal karany np. poprzez wykluczenie.
 
 
mati001 
1


Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 32
Skąd: Opole
Wysłany: Sro 06 Lis, 2019   

Dziekuję Panowie trochę rozjaśniliście mi całą sytuację , ta instrukcja dużo mówi wyrażnie pisze , że jesli skazanie uległo zatarciu pisze się:" NIE byłem karany " chodź troche to dziwne ale widocznie tak ma być .
_________________
Mati001
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group