Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Minister zniósł limity awansowe dla żołnierzy
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

ArturO napisał/a:
Prawo nie jest u nas niczym ważnym i nigdy nie będzie przestrzegane, każdy czuje się bezkarnie i tworzy samowolę.

To nieprzestrzeganie prawa dotyczy którego przypadku: niemianowa Ciebie, czy mianowania szeregowego, o którym piszesz wcześniej? Możesz wyjaśnić, które przepisy dotyczące mianowań i w jaki sposób zostały naruszone przez Twoich przelożonych? - bo na pytanie looker-a nie odpowiedziałeś.

Tytan w dresie. napisał/a:
Przykład idzie z góry. Nie będę się rozwijał, bo dostanę kartkę.

Masz na myśli "kartkę" od moderacji? Sugerujesz, że moderatorzy karają za krytykowanie "góry"? Możesz wskazać taki przypadek?
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Dotyczy zarówno mnie w sytuacji z sierpnia tego roku jak i żołnierza, o którym pisałem. Na pytanie @lookera odpowiedziałem.

Zresztą wszystko już było opisywane w tym temacie na poprzednich stronach. Nie ma co się rozwodzić.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Szwejk, sprawdź moje, zatarte już, upomnienia.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Jakem wcześniej napisał/a:
Może ktoś służący w sekcji S-1 odpowie mi na pytanie. Bo ja nie mogę pojąć w ogóle jak to jest prawnie możliwe.

Jest dwóch podoficerów młodszych załóżmy Nowak i Kowalski. Nowak jest przełożonym Kowalskiego. Do dnia 15.08 są oni obaj w równym stopniu wojskowym. Dnia 15.08 Kowalski z racji spełniania warunków zawartych w tzw. decyzji limitowej dostaje awans. A więc podwładny(Kowalski) staję się wyższy stopniem od przełożonego(Nowaka) co już jest niezgodne z regulaminem ogólnym. Ale to nie koniec.
Dnia 11.11 Nowak ma dostać awans posiadając tylko 2 lata w stopniu na zajmowanym stanowisku a mając ocenę z opinii bardzo dobrą. Jak to jest możliwe? Za :-o ...nie kadrowców, tzw. potrzeba Sił Zbrojnych ??
Nowak był wcześniej w rezerwie. Szkołe Podoficerską Nowak zrobił będąc w rezerwie. Nie pełnił wcześniej zawodowej służby wojskowej.
:?: :???: :?:


Sprawa nieaktualna. Kadrowcy połapali się jednak, że nabycie 3 % za wysługe to nie to samo co bycie trzy lata w stopniu w zawodowej służbie.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

ArturO napisał/a:
Zresztą wszystko już było opisywane w tym temacie na poprzednich stronach. Nie ma co się rozwodzić.

OK, nie będę się rozwodził, ale tych 87 stron też nie zamierzam wertować.

Tytan w dresie. napisał/a:
Szwejk, sprawdź moje, zatarte już, upomnienia.

Nie mam możliwości sprawdzenia już zatartych ostrzeżeń (nie upomnień), ale nie sądzę, aby ktoś tu karał za krytykę tej tzw. góry. Z tego co pamiętam, ostatnie ostrzeżenie otrzymałeś ode mnie, ale za zupełnie coś innego.

Riczard napisał/a:
Kadrowcy połapali się jednak, że nabycie 3 % za wysługe to nie to samo co bycie trzy lata w stopniu w zawodowej służbie.

Mówisz poważnie!? Kadrowcy musieli się dopiero połapywać w tak oczywistej kwestii? Ciekawe, ile lat im to połapywanie się zajęło...
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Szwejk, Mówię poważnie. Ów Nowak zdążył podpisać jeszcze kwity o niekaralności i już papiery na niego były produkowane.

[ Dodano: Sob 09 Lis, 2019 ]
Co dalej nie zmienia faktu, że dalej jest młodszy stopniem od swojego podwładnego. Wyrówna dopiero za rok jeśli się nie zmienią zasady limitowe i otrzyma conajmniej 5 z opinii służbowej.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
Ostatnio zmieniony przez Riczard Sob 09 Lis, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

ArturO, rozumiem Twoje rozczarowanie ale żeby rezygnować ze służby bo dostałeś 5 a nie 6 z opinii i ominął Cię wcześniejszy, wyjątkowy z definicji, awans to trochę jednak przegięcie.
Wierz mi, że bywają dużo gorsze wydarzenia w służbie i Twój przypadek to "małe miki" ! ;)
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Riczard napisał/a:
Szwejk, Mówię poważnie. Ów Nowak zdążył podpisać jeszcze kwity o niekaralności i już papiery na niego były produkowane.

Przyznaję, że się trochę pogubiłem. Z wstawionego przez Ciebie cytatu wynika tylko tyle, że Nowak posiada 2 lata służby zawodowej i tyle samo wysługi na stanowisku (zatem za mało do mianowania przy ocenie bdb), a nie, że kadrowcy uwzględnili mu do wysługi awansowej także służbę niezawodową. Skąd więc twierdzenie, że wysługę awansową liczyli w taki sam sposób, jak wysługę dla dodatku za długoletnią służbę?
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

looker napisał/a:
ArturO, rozumiem Twoje rozczarowanie ale żeby rezygnować ze służby bo dostałeś 5 a nie 6 z opinii i ominął Cię wcześniejszy, wyjątkowy z definicji, awans to trochę jednak przegięcie.


To tylko chwilowa rezygnacja. Z Wojska "na zawsze" nie mam zamiaru rezygnować. ;)
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Riczard, pewnie im podpowiedział co i jak :tongue10:
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

Szwejk napisał/a:
Riczard napisał/a:
Szwejk, Mówię poważnie. Ów Nowak zdążył podpisać jeszcze kwity o niekaralności i już papiery na niego były produkowane.

Przyznaję, że się trochę pogubiłem. Z wstawionego przez Ciebie cytatu wynika tylko tyle, że Nowak posiada 2 lata służby zawodowej i tyle samo wysługi na stanowisku (zatem za mało do mianowania przy ocenie bdb), a nie, że kadrowcy uwzględnili mu do wysługi awansowej także służbę niezawodową. Skąd więc twierdzenie, że wysługę awansową liczyli w taki sam sposób, jak wysługę dla dodatku za długoletnią służbę?


To wyszło później. Jednej Pani cywil pracującej w sekcji personalnej się to pomyliło. Ale że kontrola najwyższą formą... to później to wyszło.

[ Dodano: Nie 10 Lis, 2019 ]
ArturO napisał/a:
looker napisał/a:
ArturO, rozumiem Twoje rozczarowanie ale żeby rezygnować ze służby bo dostałeś 5 a nie 6 z opinii i ominął Cię wcześniejszy, wyjątkowy z definicji, awans to trochę jednak przegięcie.


To tylko chwilowa rezygnacja. Z Wojska "na zawsze" nie mam zamiaru rezygnować. ;)

Też będę musiał zrezygnować na jakiś czas jeśli spełni się jeden z elementów założeń projektu reformy korpusu podoficerskiego, limit wieku 35 lat dla podoficerów zawodowych kandydujących do Studium Oficerskiego. Zwyczajnie nie zdążę skończyć studia...
ArturO jak masz okazję to rób to jak najszybciej. Na moim przykładzie powiem Ci, że ja dwa razy studia przerwałem w tym raz zostałem usunięty bezpośrednio przez natłok poligonów i wyjazdów. Nikogo nie obchodziło nic bo byłem wtedy starszym szeregowym a taki ma tylko pisać i czytać i mieć wykształcenie gimnazjalne. Przyjmowałem wtedy takie rzeczy z pokorą ale jak po raz kolejny zmieniają mi w trakcie zasady gry to ja też zmieniam priorytety.

Obecnie NIE MA DLA MNIE W CZASIE POKOJU WAŻNIEJSZEGO ZADANIA NIŻ UKOŃCZENIE STUDIÓW I OTRZYMANIE TYTUŁU MAGISTRA.

I tym razem jak mi ktoś to będzie utrudniał to się najeże i pokaże pazury.

I w ogóle nie podoba mi się jak rozjeżdża się od siebie ustawa o powszechnym obowiązku obrony RP i ustawa o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Dziubson 
3
Dziubson


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 141
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 22 Lis, 2019   

Witam.Nie chciałem zakładać nowego wątku powiedzcie mi drodzy forumowicze jak powinno wyglądać wręczenie aktu mianowania na wyższy stopień wojskowy żołnierzowi który nie był obecny w dniu oficjalnym tzn. podczas uroczystej zbiórki.
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 22 Lis, 2019   

Np. podczas cotygodniowego rozprowadzenia.
:gent:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 22 Lis, 2019   

Riczard, nie żenuj już! Bądź tym oficerem, byle z dala od mojej jednostki!
Jesteś chory.
 
 
Dziubson 
3
Dziubson


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 141
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 22 Lis, 2019   

maciejko napisał/a:
nie ma cotygodniowych rozprowadzeń... Bo to skład materialowy🤷🏻‍♂️ a akt mianowania dostał od kadrowca przy okazji gdy był w sekcji personalnej..... Kadrowiec go spotkał i wyciągnąl z szafki ów dokument
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group