Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MSBS 5,56 x 45
Opublikował Wiadomość
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

deacon fr3y napisał/a:
Zmasakrowano etatowego narzekacza. :cool:
Ucieczka w ad personam i do przodu tylko podkreślają brak argumentów.


Komentarz spodziewany, nie potrafisz niczym zaskoczyć. Nawet nie umiesz dodać czegokolwiek związanego z tematem, tylko wrzucić tępą uwagę.
Nie ja zacząłem bajeczki w insynuacje o drugiej osobie, ale jak napisałem - spodziewany post, na spodziewanym i Twoim poziomie. Nihil novi.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Sprawa jest prosta. Kraj tej wielkości i o tej historii broń własnej konstrukcji z racji różnych mieć musi. Więc jak zaszedł tak daleko, trzeba ją dopracować. Mitologia wszelkiej maści jest niepotrzebna.

Realna ewaluacja, korekty itp. Po co emocje, obrażanie itp. Szkoda czasu i energii. Jeśli czyszczenie jest trudniejsze niż rodziny AK - trzeba się pochylić. Może inna metodyka, narzędzia, inne szkolenie czy nacisk.
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Na wstępie chciałem napisać, że nadal nie doczekałem się odpowiedzi na moje pytanie, co w Grocie jest skopiowane z ACR. Pytam po raz trzeci, gdybyś nie zauważył. Czy jesteś w stanie przyznać się do błędu i napisania czystej nieprawdy, czy pytać dalej?

Gveir napisał/a:
Człowieku, wyjdź poza ciepłe kąty redakcji i przestań strzelać z Grota w krytych strzelnicach. Może odwiedź jakiś batalion OT, popytaj żołnierzy. Zapytaj dlaczego zawsze wydawano na tyrtyrki.
Dziękuję za dobrą radę. Jest tylko mocno spóźniona, bowiem zrobiłem tak dawno temu. Zarówno nie strzelam z mojego i nie tylko mojego Grota na krytych strzelnicach, to jeszcze odwiedzałem niejeden batalion OT, ba spędziłem nawet z nimi miłe chwile. Co więcej jestem w stałym kontakcie z moimi znajomymi służącymi w WOT. Wielu nawet udostępniam broń, aby mogli ją lepiej poznać. I to, co napisałem jest właśnie na podstawie tych wszystkich doświadczeń. Ba, jestem też w bliskim kontakcie z DWOT. Nie jest zatem prawdą, że "wydawano" trytytki, jest prawdą, że są one obecnie zakazane.
Cytat:
Skoro mamy się "nie bawić" regulatorem, to rozumiem, że można go zostawić nieczyszczonym, nie? Cudownie, jak w pierwszych partiach M16, cały proch się spali, nie będzie nagaru i będzie KOPYRAJT ORAJT, nie?
Bawienie się to coś innego, niż demontaż regulatora do czyszczenia broni. Bawienie się elementami ruchomymi broni widziałem w WOT wielokrotnie, niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, jak bezwiednie kręcą tym czy innym manipulatorem. To wszystko jest właśnie efekt zbyt krótkiego szkolenia i braku obycia z konstrukcją strzelecką. Również z braku wiedzy bierze się sporo mitów na temat broni, w które najwyraźniej mocno wierzysz.
Cytat:
w wyniku rozkazu "NIE BAWIĆ SIĘ REGULATOREM" nie będzie on - uwaga! - rozbierany do czyszczenia - przez co zarośnie syfem i broń przestanie funkcjonować.
Zdaje się, że polemizujesz sam ze sobą. Rozkaz dotyczył nie stosowania żadnych dziwacznych wynalazków do utrzymywania regulatora na miejscu, a nie - jak sobie wymyśliłeś - tego, że nie wolno rozkładać broni do czyszczenia. Czytaj proszę ze zrozumieniem, dobrze?
Cytat:
Daruj sobie pseudo-insynuacje co do mojej niewiedzy w temacie czyszczenia broni. Wyobraź sobie, że czyściliśmy broń codziennie, a problem występował.
Jeżeli broń rzeczywiście czyściłeś - w co nie bardzo wierzę, bo nawet nie wiesz, jak się nazywają jej elementy - to problem nie mógł występować. Pytanie jeszcze, czy w ogóle umiesz czyścić i w ogóle ktoś Cię choćby podstaw obsługi nauczył. To jest kwestia otwarta. I to nie są żadne "pseudo-insynuacje" (poprawnie razem, zapamiętaj na przyszłość), ale po prostu stwierdzenie na podstawie Twoich własnych wpisów. Niestety magii nie ma, a przeciwieństwie do Ciebie ja mam ten karabinek na własność, a nie co drugi weekend.
Cytat:
Ja wiem, że ojcowskie uczucia każą Cie zamykać oczy czy odwracać wzrok, gdy niemal pod gębę podsuwają Ci dowody.
Nie mam uczuć ojcowskich do przedmiotów nieożywionych, ale ciekawie działa Twój umysł i ciekawe analogie podsuwa.

Ad meritum. Nie odwracam też wzroku, gdy ktoś podaje r e a l n e wady danej konstrukcji. Natomiast jeżeli są wymyślone, jak większość Twoich, to wiesz... cóż... Nie odwracam, bo niestety się trochę na tym znam. Nieodwracanie wynika właśnie z wiedzy na ten temat.

W porównaniu do Ciebie miałem w rękach i używałem większości wojskowych karabinków, jakie istnieją. Tak, L85 też. AN-94 również, acz ponieważ pochodził ze źródeł wywiadowczych i to jeszcze z państwa poza Polską, to nie mogę podrzucić zdjęć. Przypomnij, jakie to masz doświadczenie w tej kwestii? Jakie kryterium porównawcze? ;-)
Cytat:
To może powiedz kolegom dlaczego WS nie chciały przyjąć tego cudownego tworu jako swojej broni podstawowej, co? Uchyl rąbka tajemnicy dlaczego, skoro Grot to taki hit i jest porównywalny z zachodnimi produktami, nie został przytulony przez żołnierzy WS? Skoro to dobra broń, to dlaczego nie chcieli go? Co to za niewdzięcznicy, że cudo polskiej inżynierii nie chcieli?!
A kto powiedział Ci, że w końcu nie przyjmą? Nie masz przecież pojęcia o tym, co dzieje się za kurtyną. Na razie broń z serii prototypowej testowali ile chcieli, podali swoje uwagi, postawili też pewne wymagania dotyczące szczegółowych rozwiązań (w tym optymalnej długości lufy). I znowu - nie wiesz, a próbujesz coś spekulować. Przypominam też, że na razie nie planuje się jeszcze wymiany HK416 na nową konstrukcję (a testy w WS HK416 trwały też ponad 1,5 roku w swoim czasie). Ale też najstarsze niemieckie karabinki mają dopiero 11 lat. Czyli jakby jeszcze zostały te cztery lata.
Cytat:
Wystarczyłbym pas trzypunktowy, jaki jest w Berylu C, ale trzeba pajacować nie? Wprowadzić coś o funkcjonalności mitycznych sznurków z radzieckich Mosinów roku pańskiego 1939.
Wystarczyłoby abyś nauczył się go w końcu używać, a może przestałbyś wypisywać takie rzeczy. Naprawdę, dziwnym trafem uwagi do pasa zgłaszano jedynie z jednostek, w których szkolenie szło najgorzej. I znowu DWOT wymusza polepszenie tego stanu. Okazuje się, że to jednak za mało dla wielu użytkowników, czego jesteś w końcu najlepszym przykładem. Wiesz, zazwyczaj właśnie krowa, która najmniej mleka daje najgłośniej krzyczy.
Cytat:
Człowieku, nie rozśmieszaj mnie z tymi przyrządami celowniczymi, dobrze? Wojsko Polskie jest takie bogate, że każdy karabin ma kolimatory czy celowniki o przybliżeniu x 2.5, nie?
Dokładnie pod takim kątem projektowany był Grot. Nie mam zamiaru Cię rozśmieszać, obecne przyrządy od początku były traktowane jako zapasowe. Natomiast w kwestii zakupu optoelektronicznych przyrządów celowniczych, to WOT kupuje ostatnio kolimatory na potęgę. Ale też nie wiesz, o prowadzonych postępowaniach, prawda? Generalnie wszyscy mają ostatecznie dostać właśnie takie przyrządy - albo lunetkę o stałym powiększeniu 4x (jest na szczęście poza Tytanem), albo CK-1T/EOTech XPS3/Aimpoint T-2.
Cytat:
Tego sprzętu jest jak na lekarstwo i służył częściej jako pokaz czy fragment szkolenia. Wątpię, by wydano go wszystkim w razie W.
Twoje wątpliwości są uzasadnione, bo na czas wojny mobilizuje się rezerwy, a te rzecz jasna nie dostają najnowszego sprzętu, ale ten na którym ćwiczyły. Pomijam już, że nie wszyscy muszą dostać, bo przecież obsługom nie jest to potrzebne. I znowu wyjaśniam Ci podstawy podstaw. Ale może się czegoś nauczysz?
Cytat:
I nie rozśmieszaj mnie jeszcze bardziej "E tam, po co przyrządy mechaniczne - to przeżytek, przecież optyka się nie zepsuje, przecież wszyscy z nią będą biegać w czasie wojny."Jakoś w cywilnych wersjach, na którymś z filmików, były porządne przyrządy mechaniczne.
Jeszcze, bo chyba znowu nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Przyrządy są jedynie zapasowe. Nawet w instrukcji Grota masz zapisane, że broń nie jest kompletowana ze stałymi przyrządami mechanicznymi. Tak sobie wojsko zażyczyło. I nie, na żadnym filmiku nie było polskich przyrządów w zestawie. Znowu coś sobie wymyśliłeś.
Cytat:
Ot kierwa, w FN czy HK pracują debile, nie, bo co za producent daje przyrządy mechaniczne skoro broń przeznaczona jest do montażu optyki.
W H&K i FN Herstal pracują tak samo, jak w Łuczniku konstruktorzy, których zadaniem jest spełniać wymagania złożone przez zamawiającego, a nie wymyślać sobie coś samodzielnie. Zamawiający - czyli Wojsko Polskie - do tej pory nie zwróciło się o stałe mechaniczne przyrządy celownicze, więc nikt takich nie dostarcza. Gdyby to zrobiło - to normalnie by dostało. To nie jest problem. Co ma do tego producent, tego nie wiem. Ale wiem, że to dla Ciebie kolejna wymyślona wada broni. Hej, Tobie naprawdę wydawało się, że to broń narzucona wojsku przez Fabrykę Broni na podstawie własnych wymagań producenta? SERIO? :-)
Cytat:
Kolego, słyszałeś o tym, co w WP funkcjonuje jako częściowe rozłożenie broni? Gdybyś słyszał, to wiedziałbyś, że nie rozbieraliśmy Grota tak, jak przedstawiłeś na zdjęciu.
Częściowe rozkładanie jest dokładnie opisane w instrukcji. Nigdy jej nie czytałeś, prawda? ;-)
Cytat:
Lufa była przymocowana do komory zamkowej śrubami i nie mogliśmy jej rozbierać.
I tutaj wychodzi cała Twoja niewiedza czarno na białym. Grot nie ma lufy przymocowanej do obsady (a nie żadnej komory zamkowej!) śrubami. W ogóle. W Grocie lufa utrzymywana jest przez dwa metalowe kliny (nazwane nie wiedzieć dlaczego kamieniami), a te kamienie są ściskane przez śrubę rzymską. Jedną. Liczba pojedyncza. I demontaż lufy wymaga ujęcia w dłoń jednego klucza z dołączonego zestawu i ruchem owym kluczem bodaj trzy razy. Wówczas kamienie się rozchodzą, a lufa da się wysunąć. Zajmuje to kilka sekund i wymaga siły fizycznej no... powiedzmy niewielkiej małpki kapucynki.

Gdzieś Ty widział Grota z lufą przymocowaną do komory zamkowej śrubami (liczba mnoga) to nie wiem. Ale mam coraz większą pewność, ze nigdy tej broni w rękach nie miałeś. Sam doskonale nam to wszystkim udowadniasz, gubiąc się na podstawowych szczegółach.
Cytat:
Jedyne co mogłem wyjąć to suwadło z zamkiem oraz rozłączyć komorę spustową oraz łoże.
Nie. Jedyne, co chciałeś. Czyli nie masz pojęcia o konstrukcji, którą komentujesz. A jednak oświadczałeś nam tutaj wszystkim, że wiesz z czego jest skopiowana. Mam pytać o szczegóły ACR, którego nigdy nie miałeś w rękach, a widziałeś jedynie na obrazku? SERIO?
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Nadal wybiegasz w swoje bajki o królewnie insynuacji dot. mojej osoby. Już wiem dlaczego zapracowałeś sobie na "renomę" na tym forum.

Rozkaz był jeden i działałem zgodnie z nim. Wiesz, to takie trudne słowo dla cywila. Rozkaz.
Rozkaz był taki, a nie inny. Zademonstrowano nam jak mamy rozbierać karabinek, by go czyścić. I tak wszyscy robili. Do instrukcji nie mieliśmy dostępu, części broni omówiono ogólnie, nigdy nie rozbieraliśmy Grota na czynniki pierwsze, by znać nazwę każdego elementu.
Ciężko mi znaleźć słowa by opisać to, jak bierzesz wszystko dosłownie. Typowy przedstawiciel pokolenia X, nie zna słowa alegorii czy porównania. Dla niego bawić się, nawet specjalnie zapisane w nawiasach, to bawić się. Dosłownie.
Wyobraź sobie, że kazano nam rozbierać regulator i wyjmować tłoczek, by wyczyścić te elementy. To też zabawa?
Tak, nauczyłem się, że pas w wersji A1 którą miałem, trzeba "kontrować" bo lubił się wypinać. Wspaniała nauka. W dodatku, zabroniono nam zmianę punktu w którym był zaczep pasu. Biegaliśmy w konfiguracji kolba-łoże, a jeszcze innym punktem do mocowania pasa był ten przy chwycie. Może oto Ci chodzi?
To zabawne, bo przyrządy mechaniczne - zapasowe - w wspomnianych konstrukcjach nawet zapasowe, są zrobione dobrze. I można na nich polegać, bez świadomości, że trochę wilgoci sprawi, że pojawi się rdza przy przezierniku i nie będę mógł podnieść tych przyrządów. Bez wątpliwości, że przeziernik będzie się ruszał z każdym postawieniem go. Takie cuda w wersji A1.
Daruj sobie kolejne insynuacje, że nie czyściłem broni po każdym strzelaniu, dobrze? Bo już robisz się nudy i do wyrzygania. Potwierdza się to, co napisałem na początku - słusznie zapracowałeś na opinię. Lufy też nam zabroniono demontować. I nie, to nie jedyne co chciałem, a jedyne co mogłem. Jeszcze raz - daruj sobie te marne insynuacje, bo się przykry robisz.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

REMOV napisał/a:
Na wstępie chciałem napisać, że nadal nie doczekałem się odpowiedzi na moje pytanie, co w Grocie jest skopiowane z ACR.

Dla laików wizualnie broń wygląda podobnie.

REMOV napisał/a:

Bawienie się elementami ruchomymi broni widziałem w WOT wielokrotnie, niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, jak bezwiednie kręcą tym czy innym manipulatorem. To wszystko jest właśnie efekt zbyt krótkiego szkolenia i braku obycia z konstrukcją strzelecką.


I to jest realne źródło problemów i nieporozumienia.

Gveir napisał/a:
Nadal wybiegasz w swoje bajki o królewnie insynuacji dot. mojej osoby. Już wiem dlaczego zapracowałeś sobie na "renomę" na tym forum.

Niepotrzebny friendly-fire ale wyszły ważne rzeczy:


Gveir napisał/a:

Rozkaz był jeden i działałem zgodnie z nim. Wiesz, to takie trudne słowo dla cywila. Rozkaz.
Rozkaz był taki, a nie inny.(1) Zademonstrowano nam jak mamy rozbierać karabinek, by go czyścić. I tak wszyscy robili. (2)Do instrukcji nie mieliśmy dostępu, części broni omówiono ogólnie, (3)nigdy nie rozbieraliśmy Grota na czynniki pierwsze, by znać nazwę każdego elementu.

(1) (2) (3) sporo tłumaczy. Może REMOV powinien być konsultantem szkoleń?


Gveir napisał/a:

W dodatku, zabroniono nam zmianę punktu w którym był zaczep pasu.

Z uzasadnieniem?

Gveir napisał/a:

Lufy też nam zabroniono demontować. I nie, to nie jedyne co chciałem, a jedyne co mogłem. Jeszcze raz - daruj sobie te marne insynuacje, bo się przykry robisz.


Z uzasadnieniem?
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Uzasadnienie było jasne - nie bawić się. Drugi punkt mocowania, o którym napisałem, używałem tylko raz: na przysiędze. Podejrzewam, że jego zastosowanie jest kompletnie inne.
Co zaś tyczy się lufy - tak nam kazano, taki był rozkaz. Nie bawić się, nie rozmontowywać.
Częściowe rozkładanie Grota polegało na tym, że po odpięciu magazynka, sprawdzeniu komory i oddaniu strzału kontrolnego w miejsce bezpieczne, demontowaliśmy kolbę. Potem urządzenie powrotne. Pozwalało to otworzyć broń i wyjąć suwadło z zamkiem. Potem rozdzielaliśmy komorę spustową z komorą zamkową, co było proste. Był tam jeden bolec? Tak go nazwijmy.

Tytytki dano nam po tym, jak ludziom wypadały regulatory oraz po strzelaniu gdzie żołnierzowi regulator wystrzelił podczas strzelania. I go zgubił. Zapobiegawczo.
Każdy się bał tego ruszać, czy demontować przy czyszczeniu, bo znaliśmy a) konsekwencje b) co się stanie po tym, jak się zdemontuje i zamontuje ponownie;
 
 
deacon fr3y 
5
wieczny student


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 937
Skąd: Góry Świętokrzyskie
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Wiesz co to jest timestamp, Gveir? Wrzuć jedno zdjęcie Twojego Grota, z kartką. Na kartce data, dedykacja "dla niedowiarków". Zasłon numery seryjne, wyczyść dane exif...
Od razu utniesz spekulacje nt Twojej osoby.
:gent:
_________________
Byłe niebydło zorientowało się, że jest poślednim sortem. Kwik wzbił się pod niebiosa!
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Jak się ma parasol polityczny to i dostaje się najnowszy sprzęt:

https://www.defence24.pl/...2Gg6nShzzlpah4A

:gent:
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

"ale bez instrukcji"
 
 
mlyniu 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 845
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

maciejko, daruj sobie, proszę, takie polytyczne uwagi...
A najnowszą wersję Grota, jeszcze zanim otrzymało te karabinki zegrzyńskie Centrum, otrzymały Brygady Wojsk Lądowych.
https://www.defence24.pl/...staja-msbs-grot
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Jak tam mlyniu służy się w ot? Tak dobrze, że nie wypada ci krytycznie się wypowiadać a nawet trzeba mocno chwalić?
:gent:
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

deacon fr3y napisał/a:
Wiesz co to jest timestamp, Gveir? Wrzuć jedno zdjęcie Twojego Grota, z kartką. Na kartce data, dedykacja "dla niedowiarków". Zasłon numery seryjne, wyczyść dane exif...
Od razu utniesz spekulacje nt Twojej osoby.
:gent:


Jesteś nudny.
Jakbyś czytał bardziej, albo pofatygował się i wszedł w mój profil, to po krótkiej analizie - która najwyraźniej wypala Ci styki i przerasta Twoje umiejętności - wiedziałbyś, że już nie służę. Tak od kwietnia.
Wiedziałbyś też, że zabronione jest robienie zdjęć z bronią. Nam zabraniano, bo niektórzy mieli dziwne tendencje do publikowania tego w mediach społecznościowych.

Chyba najważniejsze - nie będę udowadniał zdjęciem jakiemuś randomowi z internetu, cokolwiek zdjęciem. Wiesz, w głębokich wodach internetów jest taka nieformalna grupa. Nazywa się ich per przegrywy. Przegrywy to mężczyźni, którym nie idzie w życiu, zarówno zawodowym i osobistym. Znamienny jest brak kontaktów z kobietami i ogólna "nieporadność" jak delikatnie można to określić w obyciu z nimi. Na każdy przejaw kontrargumentów na ich "wygrzewy" reagują jak Ty.

wrzucaj zdjęcie z dziefczynom!
daj zdjencie, najlepiej z timestampem, bo jak nie to kłamiesz!

Wiesz co? Abstrahując od tego co napisałem wyżej, że nie mogliśmy robić zdjęć z bronią, to po prostu nie mam zamiaru udowadniać komuś takiemu jak Ty czegokolwiek.
Jedyne co Ci mogę wstawić, to kartę powołania - z odpowiednio zatartymi danymi - do odpowiedniej jednostki OT. Mam nadzieje, że zadanie połączenia kilku kropek nie wypali Ci styków i załapiesz korelacje pomiędzy moim pododdziałem, brygadą i tym jakim sprzętem dysponowaliśmy.
Ostatnio zmieniony przez Gveir Pon 18 Lis, 2019, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
parys 
5


Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 371
Skąd: WL
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Mlyniu to zaprzeczasz, że obrona terytorialna ma parasol polityczny obecnej władzy? Fiu fiu.

Z drugiej strony piękna głupota obecnych decydentów - część jednostek dalej wyposażona w AKMs-y ale za to super hiper ważna kompania radiowa z Zegrza otrzymała MSBS-y. I jeszcze trzeba się ttm pochwalić na pudelku24.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Oj, WOT jest dziecięciem Miłościwych ale nie wszędzie tak dobrze szło.

Weźmy namioty (ruchome a raczej poszarpane) dla Leopardów w Wesołej...

Umowa na garaże podpisana 14-11-2019, a decyzja w 2016 o przeniesieniu

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=29326

Dalekowzroczność głowy nie urywa...

Gveir napisał/a:

Wiesz co? Abstrahując od tego co napisałem wyżej, że nie mogliśmy robić zdjęć z bronią, to po prostu nie mam zamiaru udowadniać komuś takiemu jak Ty czegokolwiek.


Nie ma potrzeby. Poruszyłeś ważną kwestię i jest ona do pochylenia się. Jeśli poważnie się podchodzi.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Po prostu, wbrew obiegowej opinii o żołnierza TSW jako butnych harcerzach, ja byłem dobrym żołnierzem. Wykonywałem rozkazy i polecenia przełożonych, tylko tyle. To chyba obowiązek żołnierza, prawda?
Jednym z nich, oprócz wyraźnych instrukcji co do rozkładania i czyszczenia karabinka, był zakaz robienia zdjęć z bronią i umieszczania ich w serwisach społecznościowych typu facebook. Myślę, że DWOT doskonale zdawało sobie sprawę z tego jakie napięcie panowało i panuje pomiędzy nami i pozostałymi RSZ.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group