Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie na temat w sprawie WF
Opublikował Wiadomość
ToySoldier 
2


Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 66
Skąd: pomorze
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

thikim napisał/a:
A czemu żołnierz OT musi pisać wniosek o wyjazd za granicę a żołnierz zawodowy tylko informację?
I to jest prawdziwe wojsko a nie że robi sobie co chce :lol:
Myślę jednak że to jest niesprawiedliwe.



buahahahaha. A to to już prawdziwa głupota i myślę, że wielu żołnierzy OT jeździ za granicę nawet nie wiedząc, że im dowódca nie wyraził zgody bo nawet nie wiedział. Grunt, żeby na służbie wg grafiku się stawił.
 
 
olo 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 231
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

Nie tylko żołnierz OT musi pisać wniosek o pozwolenie na wyjazd i pobyt za granicą - taki wniosek piszą wszyscy żołnierze w czynnej służby wojskowej, powołani do niej na podstawie ustawy o powszechnym obowiązku obrony, czyli nic szczególnego.
Natomiast żołnierze zawodowi to już inna ustawa.
Pozdrawiam. :gent:

[ Dodano: Sob 04 Sty, 2020 ]
Cytat:
...... myślę, że wielu żołnierzy OT jeździ za granicę nawet nie wiedząc, że im dowódca nie wyraził zgody bo nawet nie wiedział. Grunt, żeby na służbie wg grafiku się stawił.


Sam bym tego lepiej nie ujął. :D
 
 
ToySoldier 
2


Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 66
Skąd: pomorze
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

nie mogę już edytować ale tłumaczenie władzy, że żołnierz OT i inni czynni niezawodowi pełni służbę bez kontaktu z dowódcą i jego nieobecność może doprowadzić do dezorganizacji służby mnie nie przekonuje. Taki żołnierz OT biorąc urlop z pracy- planuje urlop z rodziną i tu nagle pan dowódca nie wyraża zgody (ochotnikowi) i cały urlop szlag trafia (z rodziną włącznie i urlopem żony i wakacjami dzieci) Totalne nieporozumienie. POwinno to wyglądać tak, że żołnierz OT INFORMUJE dowódcę zanim ten zrobi grafik służby, że będzie za granicą czy na urlopie w Polsce w takim a takim terminie w w tym terminie nie wyznacza sie go do służby rotacyjnej. To są ochotnicy i nie zarabiają w WOT tylko żyją a WOT jest dodatkiem do życia i nie może go w ten sposób determinować.

A tak nawiasem mówiąc : co grozi takiemu OT za nienapisanie wniosku i pojechanie bez zgody (załóżmy , że się jakoś wydało, że pojechał sobie na zakupy do Berlina na 3 dni) ?
 
 
olo 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 231
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Totalnym nieporozumieniem było by to co proponujesz.
Dowódca JW nie może programować służb i szkoleń pod wyjazdy zagraniczne swoich żołnierzy. To żołnierz powinien planować sobie urlop w taki sposób żeby nie kolidowało to ze służbą, i zdradzę Ci tajemnicę tak własnie żołnierze to robią. :D
W przypadku żołnierzy OT nie powinno być z tym większych problemów, tym bardziej że terminy pełnienia służby rotacyjnej otrzymują (powinni otrzymać) w grudniu roku ubiegłego.

Pozdrawiam :gent:
 
 
ToySoldier 
2


Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 66
Skąd: pomorze
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

olo napisał/a:

Dowódca JW nie może programować służb i szkoleń pod wyjazdy zagraniczne swoich żołnierzy. To żołnierz powinien planować sobie urlop w taki sposób żeby nie kolidowało to ze służbą, :


zgoda. Co nie znaczy, że nie mogłaby być to INFORMACJA a nie wniosek o zgodę. Poza tym w dobie elektroniki planując służby widze kto ma zaplanowany ! w tym czasie urlop. Zwracam uwagę, że mówimy o żołnierzach OT , którzy nie żyją wojskiem na 100 procent a tylko na 10 procent.
I zdradzę Ci tajemnicę : żołnierze maja planowane urlopy i w tym czasie raczej im służb dowódca nie wyznacza ;) .

A tu cos na ten temat i kilka bzdur z samej góry:

http://www.sejm.gov.pl/se....xsp?key=B7UJYU
 
 
olo 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 231
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

Cytat:
I zdradzę Ci tajemnicę : żołnierze maja planowane urlopy i w tym czasie raczej im służb dowódca nie wyznacza ;) .


Miałem nadzieję że przeczytasz moją wypowiedz ze zrozumieniem. :D
Właśnie dlatego że żołnierze OT, jak to napisałeś żyją w 10 % wojskiem --- to własnie oni powinni się dostosować a nie wojsko. :!:
Kolejny argument - każdy z tych żołnierzy w trakcie ubiegania się o służbę był (powinien być) zapoznany z warunkami jej pełnienia - z tą procedurą też.

Masz rację, może info do dcy było by prostszym rozwiązaniem, ale póki co jest wniosek i biorąc pod uwagę powyższe nie ma co narzekać :gent:
 
 
ToySoldier 
2


Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 66
Skąd: pomorze
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

Jeszcze jedna uwaga :

W §2 wiadomego rozporządzenia mówi sie, że żołnierz nie ma obowiązku uzyskania zezwolenia jesli wyjeżdża:

"w celach służbowych poza granice państwa".

Zwracam uwagę, że żołnierz OT może "w celach służbowych" wyjeżdżać poza granice państwa ze swojego zakładu pracy (w związku z praca jaką wykonuje zawodowo) I CO WTEDY ?

Ponawiam pytanie : jaka odpowiedzialności grozi za nie złożenie wniosku przez żołnierza OT i wyjechanie sobie za granicę (nie kolidując ze służbą rotacyjną) ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

ToySoldier napisał/a:
A tu cos na ten temat i kilka bzdur z samej góry:

http://www.sejm.gov.pl/se....xsp?key=B7UJYU
Dokładnie, bzdury, że aż się w głowie nie mieści.

Jaka jest różnica w wyjeździe na urlop na Słowację lub na Hel, żołnierza czynnej służby wojskowej, mieszkającego w Zakopanem ?
A taka, że przy wyjeździe na Słowację potrzebuje zgody dowódcy. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group