Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko czy cywil ?
Opublikował Wiadomość
lukasz.94trn 
1


Wiek: 29
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 19
Skąd: Polska
  Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   Wojsko czy cywil ?

Witam wszystkich forumowiczów :gent:
Mam prośbę o doradzenie mi w sprawie życiowego wyboru....
Może znajdzie się na forum jakiś psycholog ;)

Mianowicie pracuję za granicą i jest mi tu naprawdę dobrze. Zero stresu, dobre pieniądze... minus to to, że ciągnie mnie do służby i non stop o tym myślę. (Od 2lat kiedy skończyłem przygotowawczą) Boje się tylko tej decyzji, że wrócę i zderze się z rzeczywistością. Dodam że jedyna jednostka jaka mnie interesuje to 25bkp. Mam 25lat i to jest ostatni gwizdek na obranie jakiejś konkretnej drogi. Sam nie wiem co zrobić. Bije się z myślami... Proszę bez zbędnych komentarzy, ponieważ naprawdę mam pustkę ...
Pozdrawiam i zachęcam do wypowiedzi :hey:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

Jak Cię ciągnie do służby w 25-tej, to przybywaj i realizuj swoje marzenia i ambicje. Powodzenia.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

lukasz.94trn napisał/a:
Sam nie wiem co zrobić.


Wróć do kraju. Spróbuj ''przejść'' proces kwalifikacyjny. Założysz mundur, wówczas ocenisz, czy podjąłeś właściwą decyzję. Służba zawodowa, to zarówno dobre jak i złe strony tej służby. Inne były realia 30 lat temu, inne są dzisiaj. Wojsko jest twoją pasją, dlatego proponuję podjąć działania, które umożliwią wstąpienie w szeregi żołnierzy zawodowych 25. BKPow. Zmierzysz się z rzeczywistością. Nie podołasz, zmienisz zdanie. Na, to zawsze będziesz miał czas.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Tehnik 
Banita


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2019
Posty: 53
Skąd: Kompania
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

Jak masz dobrą pracę za granicą, to się jej trzymaj. Wojsko dzisiaj to nie jest dobry pracodawca, a Twoje wojskowe "ciagoty" momentalnie wygasną jak się zderzysz z zieloną rzeczywistością, zarobkami i atmosferą.
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

Ale prawda jest taka, że jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz.
Możesz próbować i się przekonać ale miej plan rezerwowy, nie pal za sobą mostów.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

Tehnik napisał/a:
Jak masz dobrą pracę za granicą, to się jej trzymaj. Wojsko dzisiaj to nie jest dobry pracodawca, a Twoje wojskowe "ciagoty" momentalnie wygasną jak się zderzysz z zieloną rzeczywistością, zarobkami i atmosferą.

Zgadzam się z tą wypowiedzią, ale spróbować możesz.
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

Jeśli masz stabilną i dobrą pracę to daj sobie spokój, przynajmniej jeśli mówimy o korpusie szeregowych. Chyba, że celujesz wyżej, wtedy może aż tak bardzo się nie zawiedziesz.

Szkoda próbować zmieniać coś w życiu (możliwe, że na gorsze) jeśli jesteś aktualnie zadowolony z sytuacji, w której obecnie się znajdujesz.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Zakoncz swoje sprawy tak, zeby nie spalic za soba mostow, nastepnie wracaj do kraju realizowac swoje życiowe marzenie. Jeżeli, co się czasem zdarza, to Ci się nie uda albo rzeczywistość Cię rozczaruje to wrócisz. Daj sobie jednak z góry termin w którym dokonasz rozliczenia i podejmiesz decyzję czy marzenie ciągniesz dalej czy też Cię rozczarowało, termin np dwa lata. A potem terminu decyzyjnego dotrzymaj.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Tehnik napisał/a:
Jak masz dobrą pracę za granicą, to się jej trzymaj. Wojsko dzisiaj to nie jest dobry pracodawca, a Twoje wojskowe "ciagoty" momentalnie wygasną jak się zderzysz z zieloną rzeczywistością, zarobkami i atmosferą.


W takim razie, cóż jeszcze w wojsku porabiasz? Ciebie to, jak widać, nie dotyczy, ale są ludzie dla których służba w wojsku to nie jest "praca". Atmosferę i rzeczywistość to między innymi, także Ty kreujesz. A zarobki, no cóż, jak widać są tacy, którym zawsze będzie mało.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
lukasz.94trn 
1


Wiek: 29
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Właśnie chodzi tu o korpus szeregowych.
Decyzja zapadła taka, że narazie zostaję tu gdzie jestem. Trenuję, rozwijam się, a w wakacje będę starał się przejść kwalifikacje. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to zostanę w Polsce.
Pieniądze to nie wszystko, najważniejsze jest zadowolenie z wykonywanej "pracy". Tak jak @Żeton napisał, nie ma co palić za sobą mostów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group