Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żołnierz bronił swojego mieszkania?
Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2020   

Pisałem w tym wątku, zaraz po zdarzeniu, że to nie było bezpośrednie zagrożenie, choćby ze względu na tę właśnie kratę.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2020   

Ależ okoliczności i przebieg zdarzenia nie mają tu nic do rzeczy! Nieważne co zrobił, ważne kto zrobił.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2020   

MDS napisał/a:
Beryl 73 - a Ty jak zwykle jestes posiadaczem jedynej słusznej prawdy. Masz inną wiedzę wynikająca z mediów czy wymiaru sprawiedliwosci to napisz. A nie chcesz zaistniec nic nie wnosząc.


Nie. Nie jestem w posiadaniu żadnej innej prawdy w tym temacie niż ta ogólnie dostępna. Nie chcę też zaistnieć. Napisałeś głupotę i ją Tobie wytknąłem, abyś nie żył w przekonaniu, że jakiś "dziwny wyrok" w tej sprawie zapadł. Taki walor edukacyjny NFoW. Miłego dnia.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2020   

Beryl 73 - znowu piszesz nic nie wnosząc. Twój post miałby sens , gdybym do wyrazu ,,wyrok" dodal wyraz ,, sądu". Ale go nie dodałem. Dlaczego? Dlatego ze mam na myśli tych wszystkich obrońców strzelca którzy wydali wyrok ze jest niewinny i bronił swego...I jeżeli zapadnie wyrok sądu w tej sprawie który na podstawie informacji zgodnych z tymi tutaj podanymi nie ukarze strzelca - zdania nie zmienie.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2020   

MDS, Twoje odwracanie kota ogonem może i by było do przyjęcia, gdyby nie to, że odnosiłeś się do umorzenia przez Prokuraturę Krajową. Nie potrafisz nawet się przyznać do oczywistej pomyłki lub zwyczajnego braku wiedzy w momencie pisania. Mimo wszystko miłego dnia życzę.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2020   

Nie pisałem o żadnym wyroku sądu. Pisałem to co pisałem czyli o ferowaniu wyroków przez róznych speców. Jeżeli Sąd taki wyrok wydał..no cóż .. nie wierzę...po prostu..chociaz pewnie fakty sa takie jakie piszesz.
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2020   

W świetle informacji z mediów, prokuratura umorzyła tę sprawę, gdyż jej zdaniem przekroczenie granic obrony koniecznej, nie było rażące. Zatem w ocenie prokuratury doszło do przekroczenia granic tejże obrony, ale nie w sposób rażący. Jest to oczywiście kwestia uznaniowa. Tak uznał prokurator, który sprawę umorzył. Nie jest to jednak jej koniec, gdyż poszkodowani złożyli na to postanowienie zażalenie do sądu. Zatem teraz pytanie, czy sąd prawomocnie podtrzyma zasadność umorzenia, czy też uchyli je i z jakim nakazem procesowym?
https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/109455-umorzono-sledztwo-w-sprawie-prokuratora-wojskowego-ktory-postrzelil-dwoch-mezczyzn-w-gdansku/109455-umorzono-sledztwo-w-sprawie-prokuratora-wojskowego-ktory-postrzelil-dwoch-mezczyzn-w-gdansku
Brak sięgnięcia po tę wiedzę z mediów, spowodował niepotrzebny spór i jałową dyskusję.
Co do samego zdarzenia. W mojej ocenie to emocje spowodowały, że prokurator wojskowy użył broni (to ostateczność, choć ponoć oddał strzały ostrzegawcze - czyli nie jeden, a minimum dwa. Potem jednak strzelił w kierunku ludzi, których uznał za włamywaczy). Prokuratura uznała, że przekroczył granice obrony koniecznej, ale nie na tyle aby postawić mu zarzut z kk. Teraz sąd karny musi orzec co do istoty rzeczy, tj. czy naruszenie było rażące, czy też - jak twierdzi prokuratura - nie było rażące? Ot i koniec historyi.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2020   

No faktycznie jakoś dziwnie. Postępowania rozdzielone. A moim zdaniem powinni to prowadzić razem. Chłopakom dać zarzuty z art. 193 kk (naruszenie miru tj. wtargnięcia na posesję), a panu majorowi prokuratorowi zarzut także, coś narażenie na utratę życia i zdrowia. I potem normany akt oskarżenia i cała trójka do sądu. Niech sędzia oceni.

A tak widzę ambitnie, prokurator z WSW PK umorzył. Ciekawe co sąd w reakcji na zażalenie powie? :gwizdze:
_________________
....
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Pią 01 Maj, 2020   

Tutaj sprawa zwykłego śmiertelnika, który do obrony siebie i żony użył czarnoprochowca: https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2020-04-29/areszt-za-obrone-konieczna-po-3-strzalach-ostrzegawczych-postrzelil-napastnika/
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 06 Maj, 2020   

Jefrjeitor, nie porównuj obu spraw. Tu nie ma zastosowania art. 25 § 2a kk.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 06 Maj, 2020   

Cytat:
21 marca tego roku, ulica Wodna w Katowicach, godzina 23. Z kamienicy wychodzi pan Krzysztof z żoną.


Prokurator ostrzeliwał się na własnym "terytorium".
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12770
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 06 Maj, 2020   

Jak ktoś chodzi z czarnoprochowcem do obrony (nawet tak “niewielkim” jak Cattleman - tak mi się wydawało, krótko go pokazali), to albo ma coś z głową, albo coś musiało być na rzeczy.
To pierwsze we Wrocławiu.
Kopnął psa i strzelił

[ Dodano: Pon 11 Maj, 2020 ]
I co za tytuł...
Ziobro kazał zwolnić podejrzanego o usiłowanie zabójstwa
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 20 Lis, 2020   

Są jakieś nowsze informacje w tej (gdańskiej) sprawie ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 23 Gru, 2020   

Podobno już prawomocnie umorzone (sąd odrzucił zażalenie pokrzywdzonych), a cywile dostali zarzuty za naruszenie miru domowego. Prokurator wrócił do pracy.

Taką informację uzyskałem od kolegi tego prokuratora.

Czy to prawda?!
_________________
....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group