Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek pozostający w związku ze służbą - orzeczenie RWKL
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

-=Alex=-, brawo za dociekliwość i mądre myślenie. Skoro w omawianym przypadku JW postępuje inaczej, niż to wynika z zacytowanego przez Ciebie zalecenia DK MON, to albo poszło ono w zapomnienie, albo - i to wydaje mi się prawdopodobniejsze - zostało ono zastąpione innym zaleceniem. Tu propozycja dla kalasznikow81: odwiedź jednak tę panią personalną i powołaj się na pismo podane przez -=Alex=-. Dowiemy się (bo mam nadzieję, że nas poinformujesz), jaki jest rzeczywisty powód jego nierespektowania.
Nie byłoby tego galimatiasu, gdyby problem uregulowano przepisami, najlepiej bezpośrednio ustawą. Niestety, nie zrobiono tego i siłą rzeczy postępowanie w sprawie wyrównania uposażenia w sytuacji, o której mówimy, jest wtłaczane w długotrwałe postępowanie odszkodowawcze i od jego przebiegu zależne. A przecież powinny to być dwa odrębne postępowania, bo chodzi o dwa różne uprawnienia. Z tego co zauważyłem, omawiany problem trwa od samego początku funkcjonowania art. 89a, czyli prawie 6 lat. Więc skoro już władza zdecydowała się zabierać żołnierzom (nie tylko) część uposażenia, niech chociaż robi to porządnie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

Szwejk napisał/a:
Nie byłoby tego galimatiasu, gdyby problem uregulowano przepisami, najlepiej bezpośrednio ustawą.
To wina rozporządzenia. W stare rozporządzenie z 2003 roku "wciśnięto protezy" dotyczące "związku ze służbą" nie zastanawiając się jak to będzie praktycznie realizowane. No i wyszło to co wyszło.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kalasznikow81 
2


Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 56
Skąd: granica
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

A jeśli z powodu tego wypadku przy pracy przebywałem kilka razy na zwolnieniu lekarskim to czy dalej należy mi się wyrównanie uposażenia? Mowa jest o boreliozie a wypadkiem w pracy który zaistniał i został potwierdzony przez WszW było właśnie pokąsanie przez kleszcza? :cry:

[ Dodano: Sob 08 Lut, 2020 ]
Szwejk napisał/a:
-=Alex=-, brawo za dociekliwość i mądre myślenie. Skoro w omawianym przypadku JW postępuje inaczej, niż to wynika z zacytowanego przez Ciebie zalecenia DK MON, to albo poszło ono w zapomnienie, albo - i to wydaje mi się prawdopodobniejsze - zostało ono zastąpione innym zaleceniem. Tu propozycja dla kalasznikow81: odwiedź jednak tę panią personalną i powołaj się na pismo podane przez -=Alex=-. Dowiemy się (bo mam nadzieję, że nas poinformujesz), jaki jest rzeczywisty powód jego nierespektowania.
Nie byłoby tego galimatiasu, gdyby problem uregulowano przepisami, najlepiej bezpośrednio ustawą. Niestety, nie zrobiono tego i siłą rzeczy postępowanie w sprawie wyrównania uposażenia w sytuacji, o której mówimy, jest wtłaczane w długotrwałe postępowanie odszkodowawcze i od jego przebiegu zależne. A przecież powinny to być dwa odrębne postępowania, bo chodzi o dwa różne uprawnienia. Z tego co zauważyłem, omawiany problem trwa od samego początku funkcjonowania art. 89a, czyli prawie 6 lat. Więc skoro już władza zdecydowała się zabierać żołnierzom (nie tylko) część uposażenia, niech chociaż robi to porządnie.
Oczywiście odwiedzę personalną i napisze co z tego wynikło.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

kalasznikow81 napisał/a:
A jeśli z powodu tego wypadku przy pracy przebywałem kilka razy na zwolnieniu lekarskim to czy dalej należy mi się wyrównanie uposażenia?
Jest to opisane w tym piśmie co podałem wcześniej.
Zwolnienia lekarskie wystawiane po wypadku są płatne 100% do czasu skierowania żołnierza na WKL celem stwierdzenia zdolności do zawodowej służby wojskowej. Zwolnienia wystawiane po określeniu zdolności płatne są 80%.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kalasznikow81 
2


Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 56
Skąd: granica
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

-=Alex=- napisał/a:
kalasznikow81 napisał/a:
A jeśli z powodu tego wypadku przy pracy przebywałem kilka razy na zwolnieniu lekarskim to czy dalej należy mi się wyrównanie uposażenia?
Jest to opisane w tym piśmie co podałem wcześniej.
Zwolnienia lekarskie wystawiane po wypadku są płatne 100% do czasu skierowania żołnierza na WKL celem stwierdzenia zdolności do zawodowej służby wojskowej. Zwolnienia wystawiane po określeniu zdolności płatne są 80%.
Dziękuję za informację. A jak to ma się że zwolnieniami lek jeśli choroba która była skutkiem wypadku została uznana za chorobę zawodową?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

Nie wiem.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kalasznikow81 
2


Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 56
Skąd: granica
Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   

Personalna musi się skonsultować z radcą prawnym. Więc czekam. Jak coś będę wiedział dam znać.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   

Czyli gdybyś nie poszedł i nie monitował, to sprawa mogłaby się ciągnąć jeszcze do Twojej emerytury.
Pytanie retoryczne, bo i tak nie znasz odpowiedzi. A dlaczego personalna do tej pory nie skonsultowała się z radcą, dlaczego nie zrobili tego wcześniej ?

To jest sprawa o wypłatę ustawowych odsetek. Tylko kto się będzie włóczył po sądach za parę groszy ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Nie 24 Maj, 2020   

Cytat:
Przyszło pismo z WSzW że wypadek pozostaje w związku ze służbą i o skierowaniu mnie na RWKL ale za tym nic nie poszło


Dowódca jednostki wojskowej nie ma prawa podważać kwalifikacji prawnej WSzW. Brak przyznania trwałego uszczerbku na zdrowiu samo w sobie nie pozbawia prawa do wyrównania uposażenia. Osobiście wezwałbym JW do wydania decyzji administracyjnej w tej sprawie, a później również o odsetki.

Pod. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20.01.2011r. sygn. akt. I SAB/Wa 348/10 oraz wyrok NSA w Warszawie z dnia 7.12.2001r. II SA 2591/01, czy też nowsze orzecznictwo sądów administracyjnych: WSA w Warszawie z dnia 28.05.2012r. sygn. akt. II SA/Wa 51/12; Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 16.04.2019r. sygn. akt. IV SAB/Wr 14/19.
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group