Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc mieszkaniowa z MSWiA a wypłata św. mieszkań. w MON?
Opublikował Wiadomość
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Nie 21 Cze, 2020   

Ci co złożyli pisma dostali zwroty - wszyscy. Kto nie złożył to jasne że nie dostał. A co do polityki odnośnie przechodzenia to obalam ten mit - ja jestem w MON od samego początku służby. Więc nie ma to nic wspólnego z transferem z innego resortu.
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 21 Cze, 2020   

I to właśnie pokazuje ile kasy zostało im w suchym jak zabierali z. Mieszkaniowki podatek to wszystkim a jak chciałeś zwrot to musiałeś pisać indywidualnie

Słuchy mnie doszły że przed niektórymi decyzjami AMW są już sprawy w sądach tylko szkoda że te osoby nie chcą podzielić się publicznie swoimi spostrzeżeniami i przebytą drogą tylko każdy depcze ścieżkę samodzielnie a wiadomo że w jedności i ilości siła a nie w pojedynke
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 21 Cze, 2020   

dudi89 napisał/a:
Spokojnie Panowie, już raz AMW (wtedy jeszcze WAM) musiało wyskakiwać z grubych pieniędzy w związku z bezprawnie pobieranym podatkiem od świadczenia mieszkaniowego ;)
Bo to taka ich firmowa tradycja. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
magdawolak1980 
1
Mafi


Dołączył: 19 Cze 2020
Posty: 2
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw 25 Cze, 2020   

Ja też nigdy nie pracowałem w innym resorcie poza Mon. W Mon jestem od 2012, żona wzięła pomoc finansową z msw w 2006, nawet się nie znaliśmy. Jak widać nie ma to znaczenia.
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 30 Cze, 2020   

Ostatnio otrzymalem fajna odpowiedz od KW z poorzedniej pracy w skrocie :ze nadal nienwyrazaja zgody na zwrot pieniedzy ktory otrzymalem na zakup mieszkania poniewaz jako KW tez dba o budzet panstwa a jego zgoda na zwrot pieniedzy teraz mogla by nadwyrezyc budzet panstwa przy moim odejsciu na emeryture hheheheh rozumiecie jakis filantrop!!! Ciekawe czynjak dba tak o budzet panstwa czy przy oddjsciu na eme zrzeknie sie odpraw
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 01 Lip, 2020   

dudi89 napisał/a:
Spokojnie Panowie, już raz AMW (wtedy jeszcze WAM) musiało wyskakiwać z grubych pieniędzy w związku z bezprawnie pobieranym podatkiem od świadczenia mieszkaniowego ;) także bądźmy dobrej myśli.


Nie AMW, a wlaściwe urzędy skarbowe. Pamiętam doskonale, bo złożylem wtedy pozew do WSA właśnie przeciwko naczelnikowi US. Przegrał.
_________________
....
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 13 Lip, 2020   

Ostatnio otrzymalem odpowiedz od AMW w W-wie ktory sie przychyla do decyzji wlasciwego AMW takze pozostaje isc do sadu administracyjnego a tu wiedze dalej cisza nikt juz w tej sprawiej nie skladal papierow do sadu? Czy skladali ale siedza cicho
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Pon 05 Paź, 2020   

Wprawdzie to nie mój sukces aczkolwiek zaczęło się dziać : z tego co wiem to już drugi taki wyrok w Polsce. Sprawy są z ubiegłego roku więc te pierwsze osoby, które zostały bezprawnie pozbawione prawa do zakwaterowania.
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/36F99437EA
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 05 Paź, 2020   

Ten wyrok to zmasakrowanie przez adwokata i sąd agencji.
Brak mi słów na "tłumaczenia" AMW. Nie wiem czy to celowe (odgórne), czy też niekompetencja osób pracujących w AMW.

Cytat:
M. K. dodał, że organ administracji zgodnie z art. 6 k.p.a. zobowiązany jest do przestrzegania prawa, a "powoływanie się na solidarność społeczną nie jest podstawą prawną do wydania decyzji (...)".
:brawo: :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
AZet 
2



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 54
Skąd: z drugiej strony lustra
Wysłany: Wto 06 Paź, 2020   

A tu jeszcze inaczej

https://www.portal-mundur...smu7fJgAMh2byvg
_________________
Ofiara zawsze bierze udział w zbrodni. I to negatywny! - Stanisław Jerzy Lec
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Wto 06 Paź, 2020   

AZet napisał/a:
A tu jeszcze inaczej

https://www.portal-mundur...smu7fJgAMh2byvg


Jestem sławny. Muszę podziękować Panu posłowi za nagłośnienie sprawy. :D

[ Dodano: Wto 06 Paź, 2020 ]
Panowie, 3 minuty temu otrzymałem kolejny wyrok http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EF76A570CB jeszcze ciepły bo z października. Także, dziękuję, dobranoc.
 
 
chef85 
1


Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 12
Skąd: Wawa
Wysłany: Pią 30 Paź, 2020   

Poniżej sprawa podobna WYGRANA. Była f. SG, przy zwolnieniu, część pomocy oddała, jak wielu policjantów służących obecnie w WP. Ciekawe tylko ile musimy poczekać na właściwe wyroki NSA bo wszystkie dotychczas cytowane sygnatury to wyroki nieprawomocne. Zdaje się, że AMW stoi przy swoim i odwołuje się do instancji wyższej.

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EA8DCB6ADD
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

Cos sie rusza Gdyby prezes AMW placil z wlasnej kieszeni za błedy i zle interpretacje przepisow by tego nie bylo, a tak mimo kilku wyrokow mowiacych wprost o zlym interpretowaniu przepisow przez AMW dalej trzymaja sie swojego. W wyniku czego my musimy walczyc w sadach a AMW
Placic pieniadze
Tylko czg AMW wyplaca pieniadze swiadczenia mieszkanjowego za czas wnstecz podczas trwania calej sprawy czy dopiero od wyroku?
 
 
wisnia701 
1


Dołączył: 04 Lis 2020
Posty: 2
Skąd: Bobolice
Wysłany: Sro 04 Lis, 2020   

Witam Wszystkich serdecznie.
Jestem żołnierzem zawodowym. W tym roku w lipcu 2020 złożyłem wniosek do Dyrektora Departamentu Kadr o zwolnienie ze służby wojskowej. W związku z tym zgodnie z należnymi mi uprawnieniami złożyłem także wniosek o wypłatę odprawy mieszkaniowej do Dyrektora Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie.
W międzyczasie dowiedziałem się że nie należy mi się odprawa mieszkaniowa, ponieważ moja żona jako funkcjonariusz otrzymała między rokiem 2004 – 2006 pomoc finansową na cele mieszkaniowe w wysokości ok. 30 tys. zł. i tylko dla jednego członka rodziny (czyli dla siebie), nie licząc innych członków rodziny. W związku z tym powstaje pytanie: Czy można znaleźć jakieś inne środki prawne lub rozwiązanie tej sytuacji aby odprawa chociaż w części została mi przyznana ponieważ uważam, że to jest niesprawiedliwe, gdyż nie wiem jaki był wówczas stan prawny przedmiotowej sprawy, czyli, czy ówczesne prawo nie dopuszczało sytuacji
w której odprawa się należała żołnierzowi pomimo tego że małżonka jest funkcjonariuszem
a poza tym, gdybym wiedział, że odprawa mi się nie należy to wziąłbym rozwód z żoną i wtedy odprawa została by mi przyznana w wysokości pomniejszonej o jedną normę. To tak krótko
o mojej sprawie.

Pozdrawiam
.... i proszę o pomoc.... bo chyba wróce do wojska i wezmę rozwód z żoną
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12770
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 05 Lis, 2020   

Ale dostałeś już decyzję odmowną?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group