Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Wto 07 Lut, 2006
WOJSKOWE KOMISJE LEKARSKIE
Opublikował Wiadomość
SzwejAnon 
1


Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 2
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sob 11 Sty, 2020   

Panie i Panowie, mam takie pytanie.
Czy ktoś z Was przechodził w ostatnim czasie RWKL we Wrocławiu pod kątem kwalifikacji do służby w desancie?
Chodzi mi o to, jakie dodatkowe prześwietlenia/tomografy/innetakie tam przeprowadzają. Do zwykłego zmechu robią tylko RTG klatki piersiowej, a do desant?
Co znajdę jakiś post opisujący RWKL i desant, to wychodzi, że każde RWKL w innym mieście robi inne badania, także chciałbym wiedzieć, jak to wygląda we Wrocku, gdzie będę takie przechodzić
Z góry dzięki
 
 
Riad69 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 47
Skąd: Betoniarnia
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

Hej

Jestem po konsultacjach specjalistycznych w ramach RWKL. Został mi jedynie internista i Ortopeda. Jak do tej pory to jedyne zastrzeżenia mam do zdjecia RTG mianowicie w opisie zapisano:

Lumbalizacja S1
Spłycenie lordozy lędźwiowej do przodu.

Badania Krwi:
AST 5 jednostek ponad norme (55, norma do 50)
Posostałę wszystko w normie

Okulista zapisał krótkowzroczność. Nosze okulary z powodu astygmatyzmu jednego oka.

Poza tym wszystko ok. Z tego co wiem to będe orzekany w ramach grupy II. Bo jestem byłym żołnierzem zawodowym powracającym do służby.

Ludzie w temacie. Powiedźcie mi czy z tymi zapisami będzie Z ?? :D
Bo przez weekend oszaleje z niepewności. :D
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

Sprawdź sobie
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 30 grudnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach.
http://prawo.sejm.gov.pl/...=WDU20170000163
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
PRZEMA5 
1


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 26 Sty, 2020   

Witam wszystkich
Mam pytanie odnośnie komisji lekarskiej o zdolności do zawodowej służby wojskowej.
Byłem na komisji, wszystkie badania ok jedynie wyniki badania krwi ALAT/ASPAT miałem zawyżone. Zdziwiłem się, ale po komisji kiedy wróciłem do domu poszedłem na laboratorium powtórzyć badania krwi, okazało się ze ALAT/ASPAT jest w normie.
Domyślam się co mogło być przyczyna (wysiłek fizyczny, gdyż gram w piłkę i dwa wieczory z rzędu miałem intensywny trening)
Zadzwoniłem do tej komisji, wysłałem im wyniki, które były już w normie i teraz moje pytanie...
jak myślicie komisja powinna uwzględnić moje wyniki? Czy to już raczej nie będzie miało znaczenia?
Głównie chodzi mi o czas, czytałem wyroki sądu, ze liczy się stan faktyczny a wyniki są już w normie. Tylko po co się odwoływać i tracić czas:) a tu wiadomo każdemu na nim zależy:)
Rada dla innych... przed komisja unikać tłustego i wysiłku fizycznego:)))
 
 
michal621 
1


Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   Historia badania

Planuje ponownie stanąć na RWKL w celu stwierdzenia zdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej, czy komisja podczas orzekania sprawdza wyniki poprzednich badan? Rok temu stwierdzono u mnie stożek rogówki - schorzenie dyskwalifikujace według ustawy, odwoływałem się ale krajowy konsultant podtrzymał decyzję, czy jest sens ponownego startowania w rekrutacji? Czy mam szansę przejść komisję, spełniam parametry dotyczące ostrości, co o tym sądzicie?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   

michal621 napisał/a:
czy komisja podczas orzekania sprawdza wyniki poprzednich badan?
Pewnie sprawdzają, no bo jaki to problem sprawdzić w komputerze czy Jan Kowalski otrzymał orzeczenie z komisji.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michal621 
1


Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   

Pewnie sprawdzą, tego mogłem się też domyślić. W calym poprzednim poście chodzi mi głównie o to czy jest sens stawać ponownie czy nie!? To jest główne moje pytanie.
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   

michal621, jeżeli już wyleczyłeś te schorzenie i od ostatniego prawomocnego orzeczenia minął rok to możesz spróbować.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
kole77 
1


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 23
Skąd: POZNAN
Wysłany: Sro 19 Lut, 2020   

Dzień dobry mam pytanie.Jestem na długotrwałym zwolnieniu ponad 3 miesiące .Czy jak zostanę wezwany na komisję i stwierdza,że nie przydatny do służby wojskowej zachowam prawa emerytalne..Mam 24 lata służby..pozdrawiam
_________________
kole
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 19 Lut, 2020   

Jak będziesz nieprzydatny, to zachowasz prawa emerytalne.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kole77 
1


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 23
Skąd: POZNAN
Wysłany: Sro 19 Lut, 2020   

dziękuję za odpowiedz
_________________
kole
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 19 Lut, 2020   

"Mam 24 lata służby", 40 lat życia .... :roll:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kole77 
1


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 23
Skąd: POZNAN
Wysłany: Sro 19 Lut, 2020   

słuszna uwaga. :gent:
_________________
kole
 
 
SzwejAnon 
1


Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 2
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 05 Lip, 2020   

Hejka naklejka.
Jako, że sam kilka miesięcy temu postowałem pytanie odnośnie RWKLu do desantu we Wrocławiu i nikt mi nie odpowiedział, to na podstawie własnych doświadczeń sam sobie odpowiem. :D
No i może komuś, kto będzie szukał.

Więc na pytanie "JAKIE BADANIA WYKONYWANE SĄ NA RWKLU DO DESANTU WE WROCŁAWIU" odpowiedź brzmi:
wszystkie te, które są do zawodowej służby wojskowej
czyli:
- z badań:
choroby weneryczne, profil wątrobowy, morfologia, obecność narkotyków, badanie moczu, EKG, RTG klatki piersiowej
- z lekarzy: laryngolog + audiogram, chirurg ogólny, okulista, kardiolog, neurolog, ortopeda, psychiatra, stomatolog.

+ PSYCHOLOG (zwykła 5 minutowa pogadanka odnośnie tego, dlaczego, co, jak, gdzie i po co) i RTG KRĘGOSŁPA tył + boki (szyjny, piersiowy, lędźwiowy)
I tyle. Co do samego RTG, jakby się ktoś zastanawaił, czy normy są tak zajebiście wysokie, jak plotki głoszą, to dodam tylko, że opisy "zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Poza tym części kostne C bez zmian" oraz "Spłycenie fizjologicznej kifozy piersiowej. Poza tym części kostne kręgosłupa TH bez zmian" są na tyle w porządku, żeby dostać zdolność do służby.

[ Dodano: Nie 05 Lip, 2020 ]
Hejka naklejka.
Jako, że sam kilka miesięcy temu postowałem pytanie odnośnie RWKLu do desantu we Wrocławiu i nikt mi nie odpowiedział, to na podstawie własnych doświadczeń sam sobie odpowiem. :D
No i może komuś, kto będzie szukał.

Więc na pytanie "JAKIE BADANIA WYKONYWANE SĄ NA RWKLU DO DESANTU WE WROCŁAWIU" odpowiedź brzmi:
wszystkie te, które są do zawodowej służby wojskowej
czyli:
- z badań:
choroby weneryczne, profil wątrobowy, morfologia, obecność narkotyków, badanie moczu, EKG, RTG klatki piersiowej
- z lekarzy: laryngolog + audiogram, chirurg ogólny, okulista, kardiolog, neurolog, ortopeda, psychiatra, stomatolog.

+ PSYCHOLOG (zwykła 5 minutowa pogadanka odnośnie tego, dlaczego, co, jak, gdzie i po co) i RTG KRĘGOSŁPA tył + boki (szyjny, piersiowy, lędźwiowy)
I tyle. Co do samego RTG, jakby się ktoś zastanawaił, czy normy są tak zajebiście wysokie, jak plotki głoszą, to dodam tylko, że opisy "zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Poza tym części kostne C bez zmian" oraz "Spłycenie fizjologicznej kifozy piersiowej. Poza tym części kostne kręgosłupa TH bez zmian" są na tyle w porządku, żeby dostać zdolność do służby.
 
 
cruznovsky 
1


Dołączył: 14 Sie 2020
Posty: 7
Skąd: Ostróda
Wysłany: Czw 20 Sie, 2020   

Witam,

mam takie pytanie. Obecnie jestem po psychologu i czekam na kartę powołania do służby przygotowawczej, w obecnej sytuacji, służba ta będzie trwała miesiąc, po czym chciałbym się starać o przydział do jednostki wojskowej jako żołnierz zawodowy.

W przyszłości chciałbym służyć w desancie (chcę również podejść do selekcji jednostek specjalnych), obecnie noszę okulary (ok. +3 na oczach). z tego co wiem, oczy eliminują na komisji.

Jestem w stanie zoperować oczy, czym wyeliminuje ten czynnik, natomiast nie ma pewności, czy lekarze z jakiegoś jeszcze powodu mnie nie wyeliminują. Radzicie, aby wtedy starać się do desantu, obskoczyć lekarzy wszystkich i dopiero wtedy decydować o ew. operacji oczu, jak będę wiedział, co jest jeszcze nie tak?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group