Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kultura słowa
Opublikował Wiadomość
i 
GuruPomógł: 54 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 12412
Skąd: ---
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Też ta maniera mnie irytuje. Pochodzi rodem z tego co obecna młodzież nazywa "gimbazą".
o - ma oznaczać OK;
cb - ciebie;
itd.

Nie chce się leniowi jednemu z drugim napisać pełnego określenia. No to piszą te PAD'y. A ja się muszę zastanawiać co ma agregat prądotwórczy do rzeczy?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
GuruPomógł: 259 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 14788
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Cytat:
o - ma oznaczać OK;
Nie jesteś w temacie. Teraz to jest "kk" = OK. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----

Masz problem, pisz na forum. Nie pomagam na PW !
 
 
AZP 
2


Dołączyła: 03 Mar 2017
Posty: 81
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

Prośba. Ostatnio pojawia się co raz więcej błędów literowych np. jest różnica czy całujemy kogoś w nos czy noc. Te literówki mogą zdezorientować osobę czytającą post. Zdaję sobie sprawę, że wyłapanie swoich błędów językowych nie jest proste i osobie postronnej jest zdecydowanie łatwiej, ale próbujmy.
 
 
Stevie 
Admin Site
PolakPomógł: 23 razy
Wiek: 55
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

" Człowiek to istota z gruntu próżna i omylna, lecz zawsze zasługuje na szacunek" jak pisała W. Szymborska. W trakcie szybkiego pisania lub pisania przez smarta, takie "literówki" mogą się zdarzać. Każdy inteligentny sie domyśli o co chodzi. Mnie to nie razi. No chyba, że ktoś w wypowiedzi "sadzi byki", że aż "zęby bolą". Wtedy reagujemy. To także świadczy o piszącym :cool:
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Nie 07 Cze, 2020   

Czy od czasu założenia tego tematu, ponad 13 lat temu, zmieniły się założenia odnośnie kultury słowa:

Cytat:
Panie i Panowie, Użytkownicy,

Od pewnego czasu obniżyła się kultura słowa pisanego. Niewybredne określenia padające na Forum pod adresem swojego interlokutora (typu "komuch" , "czerwony") lub też Głowy Państwa - Premiera lub Prezydenta- spotkają się z ostrą reakcją ze strony Moderatorów.
Oficjalnie ostrzegamy, ze nie pozwolimy na obniżenie poziomu dyskusji jak to było na forum PZ.
Apeluje o rozsądek i kulturę słowa.
Niezastosowanie się do powyższego zalecenia będzie skutkowało ostrzeżeniami, do bana włącznie.


Jeszcze niedawno posty potrafiły "lecieć" za zbyt gorącą dyskusję, która w porównaniu do niektórych postów obecnie nie byłaby nawet "letnia" obecnie.

Od czasu scysji z Manfredem zauważyłem, że nie ma reakcji na ubliżanie. Można "oflagować" post i nic to nie zmienia. Teraz dochodzą "twory" Porze, który w przeciwieństwie do Manfreda nawet poprawnie po polsku pisać/ubliżać nie potrafi.

Czy to co Stevie napisał na początku tego wątku nadal jest aktualne czy nie?
 
 
Papla 
6
Ojejku a moze bardziejPomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 1479
Skąd: na dole mapy
Wysłany: Pią 26 Cze, 2020   

Porze wielu rzeczy nie potrafi, nie wie, nie rozumie, wiec po co sie wdawac w pyskowki? Ja dawno przestalem, i tylko na zdrowie mi to wyszlo.

Mnie sie jeden mod czepial o ogonki :) w tym samym czasie gdy inny uzytkownik dzien w dzien obrazal w slowach dosc uwlaczajacych glowe panstwa (nie naszego co prawda :) )

Standardy sie zmieniaja, czasami na lepsze, czasami na gorsze, adminow i modow nie winie, bo czasami wyglada to na wojne z wiatrakami.
_________________
Zanim zablokuja - > Angielski wymagany
https://www.bitchute.com/video/hx1ksGkSwOBR/

"A tak poza tym, to Amerykanie już konflikt w Iraku wygrali, więc i tak nie ma to znaczenia" - Remov, 12/0/2008
"choć samolot lata i dwupłatowiec lata - to jednak obie te konstrukcje nie są samolotami" Remov
"Pozwól zatem, zanim Cię zablokuję, bo tego rodzaju chamstwa nie lubię, że wytłumaczę, że wszystkie moje teksty na temat broni (za czasów dziennikarskiej pracy) były i są obiektywne. 06/03/2021 Remov
 
 
porze 
8
porze


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 3663
Skąd: W-wa
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: Czw 09 Lip, 2020   

To jest poletko grupki panów, którzy mogą sobie kształtować dyskusje, jak im się zechce, przy okazji udając bezstronność i troskę o kulturę słowa.

Twór Maciejko nazywa prezydenta USA "pomarańczowym wariatem" a prezydent USA nazywa takich jak Maciejko lewackimi faszystami. Kultura słowa jest po stronie tworu Maciejko. Bo on walczy o postęp i zwalcza wrogów postępu takich jak Tramp a wcześniej Regan. Dziwnym trafem to Regan rozwalił sowiety, co rozwali Tramp dopiero się okaże.

Twór Łabuć dopuścił się przestępstwa ściganego z urzędu nazywając autorów Rozporządzenia Rady Ministrów, czyli Radę Ministrów idiotami, którzy nigdy niczego się nie uczą, (czy tak jakoś, bo zapis "znikł" taktownie, bez paseczka dla wytwórcy)

Tu naprawdę nie ma nic do rozumienia. Dziadek z sowieckiej Białorusi opowiada wnukowi, jaka to straszna bieda była za sanacji w Polsce i jak to rozkułaczenie polskiego chłopa a potem kolektywizacja, czyli tworzenie PGRów, polskich kołchozów, uczyniło w Polsce postęp.

Teraz wnuczek nadaje z Irlandii o biednych czarnoskórych, którzy cierpią tak samo jak polski chłop, który bez dotacji z unii byłby nadal biednym brudasem.

A papla sam siebie nazywa mało rozgarniętym, co w zasadzie brzmi wzruszająco.

Kultura słowa a netykieta i jeszcze do tego poprawność polityczna wg danego środowiska - to są trzy zupełnie odmienne sprawy.

Poziom gimnazjalny w zakresie znajomości zasad apolityczności wojska wykazał najlepiej, że upolitycznianie forum w kolorze czerwonym ośmiesza niektórych, a potem trzeba ich bronić paskami i banami, Komunizm nie został wprost nazwany systemem totalitarnym - jak zaczął lamentować domagający się ucięcia niewygodnej dyskusji twór mikuku.

Uczta sie chopy - wklejanie cudzych fałszywek i podpuch nie czyni was nikim więcej niż kolejnym trollem w łańcuszku nachalnej antypaństwowej propagandy.
 
 
michqq 
10


Pomógł: 27 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 9852
Skąd: -)
Wysłany: Czw 09 Lip, 2020   

porze napisał/a:
Twór Maciejko nazywa prezydenta USA "pomarańczowym wariatem"


Generalnie faktycznie ten paragraf polskiego prawa na obrazę głów państw nie jest na nfow szanowany, dotyczy Putina, Dudy, Trumpa...

To jest martwe prawo.

Cytat:
Poziom gimnazjalny w zakresie znajomości zasad apolityczności wojska


Wojsko jest apolityczne a żołnierze apolityczni nie są i nie wolno im być. Są wyborcami i ich obowiązkiem jest polityków oceniać i władze wybierać.
Polska to jeszcze młoda demokracja, i bardzo długo będzie sie kształtować taka TRUDNA sprawa, jaką jest ustalenie w jakiej formie to będzie realizowane, żeby zapewnić żołnierzom (osobom) ich prawa polityczne, w tym także i właściwy zakres czynnego i biernego prawa wyborczego oraz osobistej wolności do wypowiedzi - przy równoczesnej apolityczności wojska (jako instytucji).

Cytat:
Komunizm nie został wprost nazwany systemem totalitarnym


Ja bym się przychylał do opinii (Piotra Radziejewskiego ) bezpośredniego wyprowadzenia z konstytucji:

Cytat:
Art. 256 § 1 k.k. wymienia jako ustrój totalitarny jedynie faszyzm, pozostałe obejmując
określeniem „inny totalitarny ustrój państwa”. Przez faszyzm rozumieć należy ideologię i ruchy polityczne zapoczątkowane we Włoszech w latach 20. XX w., o charakterze
skrajnie nacjonalistycznym, zakładające dyktatorską władzę otoczonego kultem wodza oraz jednej partii, likwidację parlamentu i ugrupowań opozycyjnych, a także stworzenie państwa totalitarnego, czyli ingerującego we wszystkie dziedziny życia społecznego23.
Interpretacja pojęcia „innego ustroju totalitarnego” wymaga odwołania się do Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku, która w art. 13 zakazuje funkcjonowania partii politycznych i innych organizacji „odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu”. Trzy wymienione w Konstytucji ustroje z pewnością są totalitarnymi, gdyż w każdym z nich występują elementy charakterystyczne dla tego modelu organizacji państwa – są to m.in. dyktatorskie rządy, masowa monopartia, oficjalna ideologia państwowa, terror ze strony tajnych służb, monopol informacyjny i propaganda24. Kierując się przepisami Konstytucji, należy stwierdzić, że art. 256 § 1 k.k. penalizuje publiczne propagowanie ustrojów: faszystowskiego, nazistowskiego, komunistycznego i innych o podobnych cechach.


Przy czym haczyk:

Cytat:

Przedmiotem propagandy dokonywanej przez sprawcę czynu z art. 256 § 1 k.k. jest „faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa”. A. Marek zwraca uwagę, że ustawodawca penalizuje jedynie publiczne propagowanie totalitarnego ustroju, a nie samej ideologii22. W obowiązującym stanie prawnym wynika to jasno z treści przepisu i, ze względu na zakaz analogii, nie można rozciągnąć odpowiedzialności na publiczne propagowanie ideologii totalitarnej.


Czyli wszystko zależy od sprawności prawnika.
:gent:

http://cejsh.icm.edu.pl/c...adziejewski.pdf
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
porze 
8
porze


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 3663
Skąd: W-wa
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: Pią 10 Lip, 2020   

Jesli ktoś oszukuje w karty, albo żonę, to nie znaczy, że popełnia przestępstwo z konkretnego artykułu kodeksu karnego. Definicja prawnokarna komunizmu, wprowadzona w doktrynie glosą nie jest w żaden sposób obowiązująca.
Niezamieszczono słowa komunizm w Kodeksie Karnym, ponieważ po czymś takim bardzo by się zdziwiła cała południowa Europa, gdzie partie komunistyczne mają nawet spore wpływy.
Człowiek, który nie akceptuje dyktatury proletariatu realizowanej przez państwo tajnej policji a wychwale likwidację własności prywatnej w rolnictwie też ma poglądy komunistyczne, co najwyżej nie zgadaza się ze stalinowskimi metodami wprowadzania komunizmu, wierząc, że taki "cud" można zrobić "dobrowolnie".

Generalnie czytanie Tokarczukowej i przyjmowanie jej świata bez cienia refleksji jest takim samym gimbusostwem jak byłoby czytanie Sienkiewicza i wiara w to, że polski "dziki zachód" na kresach polegał na tym, że Sicz Zaporoska była "be", a "rycerze na stanicach" "cacy". Różnica jest taka, że harcerz, który chce być jak Wołodyjowski rozumie, że to jest postać mityczna a nawet komiksowa.
A czytelnik Tokarczukowej wierzy, że oto odkrywa prawdziwą historię i on jest nie tylko po właściwej stronie, ale też stoi za nim "kultura słowa".
Przy czym sama Tokarczukowa po ataku na myśliwych i biadoleniu nad zamykaniem granic z powodu koronawirusa nagle zamilkła.

Tokarczukową ośmieszył koronawirus. Z kolei Trzaskowski uwierzył w zmiany klimatyczne i straszliwą posuchę, a Bóg mu zesłał plagę ulewnych deszczy i Warszawa jest pełna prywatnych worków z piaskiem, jak w czasie jakiejś wojny.
Władza sobie z Bogiem nie radzi, czyli Bóg rozczarował żonę Trzaskowskiego.

Jeśli będziecie dalej brnąć w polityczną poprawność, twierdząc a nawet świecie wierząc w to, że jak ktoś nie wierzy w suszę, to jest szurem, jak widzi wady Żydów to jest antysemtą, a jak chce żeby czarni sami sie zabrali za poprawianie swojego losu inną metodą niż masowe okradanie sklepów to jest rasistą - wtedy czeka was jeszcze wiele ośmieszeń i rozczarowań.
 
 
i 
GuruPomógł: 54 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 12412
Skąd: ---
Wysłany: Pią 10 Lip, 2020   

Dobrze prawisz.
Ale - jeśli możesz - używaj przycisku "podgląd" zanim opublikujesz post. Przeczytaj, popraw błędy i publikuj.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 10 Lip, 2020   

michqq napisał/a:
Wojsko jest apolityczne

Jakże wojsko - będące elementem polityki państwa może być apolityczne?
Toż to jak dziewictwo pani w burdelu.
Nie ma i nigdy nie było przepisu że wojsko jest apolityczne. I nigdy nie będzie. Chyba że zmienimy definicję "polityki".
Wojsko ma ograniczenia w zakresie prowadzenia polityki. Ale jest to i tak obchodzone na wszelkie możliwe sposoby.
Jeśli chodzi o obrażanie Prezydenta. Jestem za wolnością słowa.
Wtedy jest kultura słowa gdy ktoś może obrażać - a tego nie robi. Inaczej to nie jest kultura tylko niewolnictwo.
A już Voltaire mówił:
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować."
Na szczęście nikt tego przepisu nie przestrzega bo nikt w rządy Prezydenta nie wierzy. Prawie.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group