Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komisja RWKL - laryngolog, niedrożność nosa
Opublikował Wiadomość
Bober1761990 
1


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią 10 Lip, 2020   Komisja RWKL - laryngolog, niedrożność nosa

Witam wszystkich kolegów i koleżanki na forum.

Dziś byłem na komisji RWKL w Gdańsku, szło świetnie - dopóki nie natknąłem się na laryngologa... Krzywa przegroda nosowa, upośledzona drożność prawej dziurki nosa. Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji? Mieć nadzieję czy odpuścić? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Sob 11 Lip, 2020   

Krzywą przegrodę daje się prostować, to chyba typowy zabieg.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Bober1761990 
1


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob 11 Lip, 2020   

Jasne, że tak. Ale na NFZ kolejka trwa kilka lat, prywatnie to czasami 10k PLN. Bardziej chodzilo mi o to, czy jest cień szansy na przejście komisji z obecnym stanem rzeczy.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 11 Lip, 2020   

Bober1761990, najważniejsze pytanie w jakim charakterze byłeś na komisji, a później trzeba zobaczyć w rozporządzeniu.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Bober1761990 
1


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob 11 Lip, 2020   

Staram się o przyjęcie do wojska, jednakże nie interesuje mnie co jest napisane w rozporządzeniu. Rozporządzenie to jedno, a w życiu bywa różnie. Pytanie skierowane to ludzi, którzy byli w mojej sytuacji.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 11 Lip, 2020   

Następny, któremu wyobraźnia nie działa. Dla niego każda służba wojskowa - czy to zawodowa, czy niezawodowa, czy w "zwykłej" jednostce na "zwykłym" stanowisku, czy tam, gdzie wymagane są szczególne predyspozycje zdrowotne, to wszystko po prostu w o j s k o. I nieważne, że to właśnie te rozporządzenia, które go nie interesują, określają do której służby można, a do której nie można przyjąć z niedrożnością nosa. A na dodatek oczekuje relacji od osób, którym komisje lekarskie rozpoznały podobną wadę, bo pewnie nawet mu do głowy nie przyjdzie, że podobna nie musi znaczyć identyczna, że bywają wady małe i duże, że skrzywienie przegrody nosa może być nieupośledzające albo upośledzające drożność nosa.

Kolego, skoro prosisz o pomoc, a jednocześnie nie chcesz odpowiadać na istotne dla sprawy pytania mądrzejszych od Ciebie, to po co w ogóle zawracasz głowę?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 12 Lip, 2020   

Bober1761990 napisał/a:
jednakże nie interesuje mnie co jest napisane w rozporządzeniu.
I tego się trzymaj. Jak otrzymasz negatywną decyzję to w odwołaniu napisz, że nie interesuje Ciebie co jest napisane w rozporządzeniu ...

Komisję za to, interesuje co jest napisane w tym rozporządzeniu i wg tego będą Ciebie klasyfikować. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 13 Lip, 2020   

Zaczynałem służbę wojskową 20 lat temu z krzywą przegrodą nosową i paragrafem na to w książeczce wojskowej. Lekarz jedynie powiedział mi:
"Musi pan kiedyś zrobić operację"
Jedyny skutek w czasie służby był taki że nie pojechałem na Litwę na Orlika.
Operację zrobiłem w zasadzie dopiero na odejście ze służby.
Każde skrzywienie jest inne - u mnie było dość poważne.
Parę wizyt prywatnie po 150 zł.
Termin w szpitalu. Narkoza. Zabieg. Tu problem koszmarny z oddawaniem moczu po lekach. Tydzień w szpitalu.
Zwolnienie lekarskie łącznie do 30 dni.
Wizyta kontrola i wyjmowanie z nosa dwóch takich plastikowych stabilizatorów które nie uwierzylibyście że się w nosie są w stanie zmieścić. To już bez żadnych leków - zasłabłem z bólu.
Sporo krwawienia z nosa. Najpierw mało, generalnie im później tym więcej bo leki przestają działać.
Do tej pory z tym nosem do składu nie doszedłem.
Na żadnych okresowych badaniach skrzywienie nosa nie było przeszkodą, ale zwracano mi na to uwagę.
Z tym że to w czasie służby. Cały problem polega na tym że przy przyjmowaniu na to inaczej patrzą.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pon 13 Lip, 2020   

U mnie było "lekkie skrzywienie prawej przegrody nosa w stopniu nie upośledzającym oddychania" i nie było problemu. Nigdy więcej nie miałem o tym nawet wspomniane. Kwestia w jakim stopniu to występuje i gdzie ktoś stara się dostać.
 
 
warmiak 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 300
Skąd: rezerwa
Wysłany: Sro 22 Lip, 2020   

Szwejk, -=Alex=- :brawo:
U mnie kilka komisji przed wyjazdem za granicę i po powrocie
Za każdym razem "bandycka przegroda nosa" u laryngologa...
I prawie 32 lata we wojsku przesłużyłem...
_________________
"Ranę zadałeś - ranę otrzymasz" Ajschylos
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group