Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Podwyższanie emerytury za służbę w warunkach szcze
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Czy przed złożeniem dokumentów do WBE sprawdzałeś czy masz ciągłość służby w "Odpisie przebiegu służby wojskowej z akt personalnych żołnierza" ? Historia zna różne przypadki.
A na marginesie poskanowałeś sobie wszystkie kwity, które poszły do WBE ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Cytat:
A na marginesie poskanowałeś sobie wszystkie kwity, które poszły do WBE ?

Bardzo dobre pytanie i zarazem rada dla następnych pokoleń emerytów wojskowych. Są sytuacje, że w pewnym momencie tych kwitów zaczyna brakować... :cool:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
wojak66 
2



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 74
Skąd: WWL
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Ciągłość służby mam. W wydanej w ubiegłym roku decyzji zapisano ciągłość w jednej pozycji opiewającą na 25 lat i 26 dni. W wydanej obecnie decyzji pocięto cały okres służby na 7 części ( nie ma to związku ze służbą w stopniu ani z kontraktami).
Na szczęści jako doświadczony żołnierz mam kopie wszystkich dokumentów dostarczanych do WBE.
 
 
baniol 
1


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 6
Skąd: pomorze
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

wojak66 napisał/a:
Po krótkich bojach Jednostka Wojskowa wystawiła mi odpisy z wyciągów rozkazów, dokumentujące wykonywanie prac w szczególnych warunkach.

wojak66 rozumiem, że miałeś wcześniej wyciągi z rozkazów gdzie niebyło użytego zapisu saper a teraz jw Ci to zmieniła
 
 
wojak66 
2



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 74
Skąd: WWL
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   

baniol napisał/a:
rozumiem, że miałeś wcześniej wyciągi z rozkazów gdzie niebyło użytego zapisu saper a teraz jw Ci to zmieniła


Wcześniej miałem zapis, że uczestniczyłem w wykonywaniu prac jako saper ale nie było użytego pojęcia "razy" tylko użyto pojęcia "dni" np. stwierdza się, że xsiński uczestniczył w 2000 roku w pracach poligonowych przy niszczeniu środków bojowych 14 dni tj. w dniu: (tu następowała wymiana dni kiedy te prace występowały).

[ Dodano: Wto 29 Mar, 2011 ]
Uff ! WBE dostarczyło mi wreście decyzję bez błędów. Od dnia złożenia pierwszego wniosku zaliczono mi pracę w warunkach szczególnych, prawidłowo naliczono okres służby. Mam pełne 75%. Obyło się bez walki w sądzie.
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Sob 28 Gru, 2019   

Trochę odgrzeję temat.
Dwa pytania:
1. Czy mam szansę na doliczenie % (i ile ?) do emerytury jeśli dysponuję wyciągami stwierdzającymi, że w ciągu jednego roku kalendarzowego 12-krotnie brałem udział w zajęciach gdzie pełniłem rolę zabezpieczenia inż.-sap. ? Nadmienię, że byłem w tym czasie na stanowisku sapera.
2. Jakie realne znaczenie ma fakt odejścia na emeryturę posiadając 74,4% za wysługę? Minimalne ograniczenie w dorabianiu i trochę niższe świadczenie - to oczywiste. Coś ponadto?
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 28 Gru, 2019   

saintmarek napisał/a:
1. Czy mam szansę na doliczenie % (i ile ?) do emerytury jeśli dysponuję wyciągami stwierdzającymi, że w ciągu jednego roku kalendarzowego 12-krotnie brałem udział w zajęciach gdzie pełniłem rolę zabezpieczenia inż.-sap. ? Nadmienię, że byłem w tym czasie na stanowisku sapera.


ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 28 grudnia 2016 r.
w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych
(Dz. U z 2019 r., poz. 853)


Cytat:
§ 4. Żołnierze zawodowi otrzymują dodatek specjalny za szczególne właściwości lub warunki pełnienia służby z tytułu:
9) wykonywania czynności polegających na rozminowywaniu terenu lub jego oczyszczaniu z przedmiotów wybuchowych albo niebezpiecznych;


Cytat:
§ 5. Dodatek specjalny o charakterze stałym, przyznaje się żołnierzowi zawodowemu od dnia objęcia stanowiska służbowego, a z tytułu o którym mowa w § 4 pkt 1, 2, 4, 5 i 9 nie wcześniej niż od stwierdzonego w rozkazie dziennym dnia spełnienia przez żołnierza, określonych w odrębnych przepisach, warunków uprawniających do wykonywania czynności, za które przysługuje ten dodatek.


Krótko, jeżeli jesteś w posiadaniu wyciągu z rozkazu dziennego (wewnętrznego) dowódcy jednostki o realizacji zadań określonych § 4 pkt 9 należy się Tobie w ostatnim miesiącu służby tzw. przywrócenie dodatku. Zabezpieczenie inż.-sap., oraz czynności z tym związane, w mojej ocenie nie podlegają pod ww. przepisy.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 28 Gru, 2019   

focus, dodatek dodatkiem, a podwyższenie emerytury (procentowe) to swoją drogą.
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 15 lipca 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur wojskowych.
http://prawo.sejm.gov.pl/...=WDU20111590946

Cytat:
§ 3. Emeryturę wojskową podwyższa się o 1% podstawy wymiaru za każdy rok zawodowej służby
wojskowej pełnionej bezpośrednio:
(...)
4) w charakterze sapera, jeżeli żołnierz uczestniczył w rozminowywaniu i oczyszczaniu terenów z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych albo brał udział w szkoleniach poligonowych z wykorzystaniem materiałów wybuchowych lub pracach minerskich z wykorzystaniem tych materiałów — co najmniej przez 12 dni w ciągu roku kalendarzowego;


wojak66 napisał/a:
ale nie było użytego pojęcia "razy" tylko użyto pojęcia "dni"
Ciekawe, bo w rozporządzeniu jest mowa o dniach.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 28 Gru, 2019   

-=Alex=- :gent:

wiem i znam rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur wojskowych. ;)

Klucz do sprawy, to czy nasz przedmówca posiada dokumentację - ''wyciągi'' z rozkazu oraz to, co zostało tam stwierdzone ?. Zabezpieczenie inż.-sap., to potoczne określenie czynności, bez wskazania konkretów.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Sob 28 Gru, 2019   

To są wyciągi dotyczące zajęć z rzutu granatem bojowym. Kilka razy była konieczność niszczenia niewybuchów.
 
 
brutus233 
1


Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 25 Lip, 2020   

Czy za pracę w charakterze sapera jest jakiś limit % które może za to otrzymać, czy np. za 20 lat takiej pracy możemy otrzymać 20%?
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Sob 25 Lip, 2020   

Nie ma limitu
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group