Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wezwanie w celu nadania przydziału...
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Wto 25 Sie, 2020   

Cytat:
Zacznijmy od tego, że od przydziału mobilizacyjnego można się odwołać,


Cytat:
Od karty mobilizacyjnej nie można się odwoływać


No właśnie.
Szwejk to fachowiec a ja profan - uzywam złych słów.
Szwejk, jak powinienem napisać poprawnie?

Że żołnierz rezerwy może wnioskować o uchylenie?

http://isap.sejm.gov.pl/i...O/D20170725.pdf
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 25 Sie, 2020   

michqq napisał/a:
Szwejk, jak powinienem napisać poprawnie?

Tak: "Zacznijmy od tego, że od przydziału mobilizacyjnego nie można się odwołać".

michqq napisał/a:
Że żołnierz rezerwy może wnioskować o uchylenie?

Wnioskować zawsze może, ale dobrze byłoby, żeby podał istotne powody.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Wto 25 Sie, 2020   

mgrzesiu napisał/a:

Przydział mobilizacyjny został nadany i wręczony.
Proszę o informacje czy jest to zgodne z prawem i czy można się ewentualnie od tego w jakiś sposób odwołać.


Szwejk napisał/a:
Wnioskować zawsze może, ale dobrze byłoby, żeby podał istotne powody.


mgrzesiu, sprawa jest delikatna.
Bo:
Ani nie chcemy robić z nfow poradnika "jak sie pozbyć przydziału mobilizacyjnego";
Ani tez nie chcemy się bawić w ukrywanie przed żołnierzami rezerwy ważnych informacji które ich dotyczą i które są informacjami jawnymi.

Poczytaj więc sobie rozporządzenie które jest powyżej zalinkowane, zwróć uwagę na opisane tam możliwości/sytuacje uchylenia przydziału mobilizacyjnego - jest lista powodów - zwróć też uwagę na opisaną możliwość wnioskowania... - a dalej kombinuj sam.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 25 Sie, 2020   

mgrzesiu napisał/a:
Czy nadawany jest przydział mobilizacyjny dla żołnierza rezerwy posiadającego orzeczenie o 3 grupie inwalidzkiej w związku ze służbą wojskową?
(...)
W orzeczeniu jest napisane Grupa II Kategoria N-trwale niezdolny do zawodowej służby wojskowej.
Jesteś żołnierzem rezerwy ? Skąd posiadasz taką informację ?

Cytat:
Art. 122. 1. Żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej przenosi się do rezerwy, jeżeli ze względu na wiek podlegają obowiązkowi służby wojskowej i zostali uznani za zdolnych do tej służby. Żołnierze ci mogą posługiwać się posiadanym stopniem wojskowym z określeniem „w rezerwie”.
2. Żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej, którzy ze względu na wiek albo stan zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej, przenosi się w stan spoczynku. Żołnierze ci mogą posługiwać się posiadanym stopniem wojskowym z określeniem „w stanie spoczynku”.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mgrzesiu 
2


Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: aa
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020   

-=Alex=- napisał/a:
mgrzesiu napisał/a:
Czy nadawany jest przydział mobilizacyjny dla żołnierza rezerwy posiadającego orzeczenie o 3 grupie inwalidzkiej w związku ze służbą wojskową?
(...)
W orzeczeniu jest napisane Grupa II Kategoria N-trwale niezdolny do zawodowej służby wojskowej.
Jesteś żołnierzem rezerwy ? Skąd posiadasz taką informację ?

Cytat:
Art. 122. 1. Żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej przenosi się do rezerwy, jeżeli ze względu na wiek podlegają obowiązkowi służby wojskowej i zostali uznani za zdolnych do tej służby. Żołnierze ci mogą posługiwać się posiadanym stopniem wojskowym z określeniem „w rezerwie”.
2. Żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej, którzy ze względu na wiek albo stan zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej, przenosi się w stan spoczynku. Żołnierze ci mogą posługiwać się posiadanym stopniem wojskowym z określeniem „w stanie spoczynku”.


Zostałem zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony do rezerwy. Będąc już na emeryturze na własny wniosek zostałem skierowany do WKL gdzie otrzymałem orzeczenie z podaną kwalifikacją "Grupa II Kategoria N-trwale niezdolny do zawodowej służby wojskowej"
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020   

- zwolnienie z zawodowej służby wojskowej i przeniesienie do rezerwy,
- WKL- niezdolny do zawodowej służby wojskowej.
W którym momencie otrzymałeś przydział mobilizacyjny ? Przed czy po WKL ?

To, że jesteś niezdolny do zawodowej nie znaczy, że jesteś zdolny do czynnej służby wojskowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020   

Napisz wniosek do komendanta WKU o ponowne skierowanie na rwkl celem ustalenia zdolności do czynnej służby wojskowej. Na bank dostaniesz D lub E na podstawie wcześniejszego orzeczenia N.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020   

Musi sprawdzić w rozporządzeniu
http://isap.sejm.gov.pl/i...O/D20180258.pdf
czy schorzenie dyskwalifikuje do pełnienia czynnej służby wojskowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020   

Jeżeli dostał z II grupy N to najpewniej kwalifikuje się na E (co skutkuje skreśleniem z ewidencji) lub w dużo mniejszym stopniu na D co skutkuje......... To co napisałem nie jest objęte tajemnicą, wszystko w ogólnie dostępnych przepisach.
:gent:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

W tym tygodniu otrzymałem wezwanie do WCR-u w celu nadania przydziału mob., tylko że ja już posiadam nadany przydział mob.

Podstawa powyższego wezwania to art.6.1 UooO
Cytat:
Art. 6. 1. Osoby podlegające obowiązkowi obrony są obowiązane do osobistego stawienia się na wezwanie właściwych organów w sprawach dotyczących tego obowiązku.
:-o :lol:

1. Czy ostatnio ktoś miał podobny przypadek ?
2. Czy to wezwania jest związane ze zmianą ustawy i zmianą podstawy w nowym przydziale ?
3. Czy to wezwanie to wynik bałaganu w WCR ?
4. Czy to wezwanie jest, aby mi zmienić przydział ? Ale to chyba byłoby wezwanie w celu zmiany przydziału ...
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

Nie sądzę, aby wezwanie miało związek ze zmianą ustawy, bo nie zostało jeszcze wydane rozporządzenie określające nowe wzory kart mobilizacyjnych i w związku z tym nadal obowiązują wzory dotychczasowe, a więc musianoby Ci zamienić k.mob. starą na starą. Zapewne nie chodzi też o zmianę podstawy prawnej, bo przecież zgodnie z art. 805 k.mob. wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność.
Podejrzewam, że dotychczasowy przydział już Ci zdjęto, ale nie raczono Cię o tym powiadomić. W swojej praktyce dość często spotykałem się z takimi przypadkami.

A tak z ciekawości. Jak wygląda wezwanie, które otrzymałeś? Bo rozporządzenie określające dotychczasowy wzór wezwania (Dz. U. z 2004 r. poz. 484 z późn. zm.) straciło moc, a nowa ustawa - o dziwo! - w ogóle nie przewiduje wydania takiego wzoru.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

Druk wezwania to nie jest MON-Mu/59 taki jak tutaj
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20040500484/O/D20040484.pdf

Moje jest w układzie pionowym (Pouczenie jest pod Wezwaniem), wygląda tak ja robione "odręcznie". Treść jest inna niż w MON-Mu/59

Edit.
Znalazłem stare, pierwsze wezwanie i szata graficzna nie różni się niczym od obecnego, tylko na starym było w górnym rogu MON-Mu/59. :D
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

-=Alex=-, to rozporządzenie było kilka razy zmieniane. Tu jest ostatnia zmiana, obejmująca także zmianę wzoru wezwania - https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170000486

Pewnie wykorzystano ten druk nanosząc ręcznie poprawki?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

Tak, to jest taki druk.

Wie ktoś co kryje się pod pojęciem
Cytat:
99Z99 STAN NIEOKREŚLONY
?

Mnie się wydaje, że z moim stopniem i wykształceniem, nie ma dla mnie stanowiska. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 15 Paź, 2022   

W nowym wykazie SW stan nieokreślony oznaczony jest kodem 99090. Nie wim co to takiego, ale jak sama nazwa wskazuje, to chyba jakiś "wolny elektron". Jeszcze bym zrozumiał takie oznaczenie dla żołnierza rezerwy bez przeznaczenia, ale w przypadku żołnierza z kartą mobilizacyjną - nie rozumiem. A z jakim paskiem - czerwonym, czy zielonym jest twoja k.mob.?

Wracając do druku wezwania. A więc kolejna głupota, jakich wiele stworzył Błaszczak swoją niedorobioną ustawą - unieważniono dotychczasowy druk nie wprowadzając i nie zamierzając wprowadzić nowego. No to przepraszam, w jaki sposób wzywać obywateli w sprawach dotyczących obronności? Każdy ch... na swój strój?
Ostatnio zmieniony przez Szwejk Sob 15 Paź, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group