Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dezubekizacja żołnierzy i funkcjonariuszy.
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2020   

Cytat:
Za kradzież batonika czy 50 zł sędzia powinien dostać karę wyższą czy rozmytą niższą a jak się do tego ma Boskie spojrzenie?

Za kradzież każdy powinien zwracać siedmiokroć.
Tylko że sędzia poza zwrotem kasy powinien być krystalicznie czysty.
Tak samo jak nie potrzebujemy księdza wyjątkowego grzesznika tak nie potrzebujemy nieuczciwego sędziego. Tak samo nie potrzebujemy lekarza który więcej szkodzi niż leczy.

[ Dodano: Pią 11 Wrz, 2020 ]
ToMac napisał/a:
Dzisiaj się liczy "you look amazing sister"

Z pewnością aktorzy i celebryci mają większą siłę przebicia dzięki mediom niż inne grupy zawodowe. Ubecy też mieli swój czas. Jednocześnie dziś ciężko ocenić kto był ubekiem i w ilu procentach.
Jak się rozejrzysz to zobaczysz że w wielu takich sprawach jest jeden powtarzający się wspólny mianownik: media.
Media są oczami społeczeństwa dzisiaj. A są to wyjątkowe złe oczy.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2020   

thikim napisał/a:

Za kradzież każdy powinien zwracać siedmiokroć.


Jaka to piękna teoria. Przykro mi, nierealna.
_________________
....
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2020   

thikim napisał/a:

Z pewnością aktorzy i celebryci mają większą siłę przebicia dzięki mediom niż inne grupy zawodowe.

Zwłaszcza do umysłów półgłówków, oportunistów i tępaków.

thikim napisał/a:
Media są oczami społeczeństwa dzisiaj. A są to wyjątkowe złe oczy.

Tak jak krew gałki oczne, tak pecunia zasila media. Jak nie ma pecuni, to nie widzą...
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2020   

thikim napisał/a:
Media są oczami społeczeństwa dzisiaj. A są to wyjątkowe złe oczy.


Media są oczami społeczeństwa od czasów napoleońskich, ale wtedy mediami były gazety.
Co zaś do jakości przekazu - wiesz, ja się stosunkowo niedawno dowiedziałem że amerykańskie społeczeństwo nie wiedziało że Franklin Delano Roosvelt, kiedy był urzędującym prezydentem, jeździł na wózku inwalidzkim.

Podczas kampanii wyborczej podniesiony z wózka (pod łokciami) był w stanie wyjść zza zasłonki i podejść nawet do kilku metrów do swojej specjalnej mównicy. Mównicę z nim wożono, była dostosowana do tego żeby opierał sie w niej na łokciach. Po przemówieniu odwracał się i robił na powrót kilka kroków za zasłonke, gdzie czekał wózek.

Wystarczyło!

A to były już lata trzydzieste i czterdzieste...

Istnieje niezwykle mało filmów pokazujących jak idzie - za każdym razem kilka metrów, trzymany pod ręke, z barierką na koniec trasy.

Na serio ludzie nie wiedzieli.

Ciekawe jakie TERAZ sprawy się daje ukrywać.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2020   

michqq napisał/a:
Media są oczami społeczeństwa od czasów napoleońskich, ale wtedy mediami były gazety.

No raczej nie. Wtedy mało kto umiał czytać.
Co do Roosvelta to faktycznie mnie zaskoczyłeś.
Ale jednak jest pewna różnica. Kiedyś media były słabsze i politycy decydowali co będzie ukryte. Teraz media są nieporównywalnie silniejsze niż politycy i to media teraz decydują co będzie ukryte.
Z dwojga złego, wolę polityków - oni w jakiś sposób pochodzą w dużej mierze z wyborów. A media nie.

Dziś ukrywa się nie fakty jak kiedyś. Dziś ukrywa się dużą część rzeczywistości. Fakty mogą być podawane. Bo dziś media sterują sposobem myślenia ludzi. Więc fakty nie są istotne, nie trzeba ich ukrywać.
Zobacz sprawę tego Michała co jest niebinarny. Fakty takie jak to że jest chuliganem są nie ważne. Część mediów podaje że bijąc on się broni, że bijąc jest ofiarą. I ludzie to łykają.
Fakty przestały mieć znaczenie.
Jeśliby kogoś zabił to media te opozycyjne by to nazwały aktem rozpaczy, obroną w obronie własnej itd.
Wiadomo że media rządowe mają z kolei misję pisania dobrych rzeczy o rządzie i złych o opozycji.
Media zyskały znaczenie gdy ludzie nauczyli się powszechnie czytać i zyskali wolny czas od pracy. Przy czym ze względu na to że w internecie są już od nastu lat filmy to w zasadzie umiejętność czytania przestaje być potrzebna.
Internet ma jednak też zalety. Każdy może tam publikować. A nie każdy może w środowisku celebryckim głosić swoje poglądy.
Przy czym jak wiadomo ostatnio dostrzeżono że w internecie jest za dużo wolności i ograniczenia wdzierają się tam zewsząd.

[ Dodano: Pią 11 Wrz, 2020 ]
ToMac napisał/a:
Zwłaszcza do umysłów półgłówków, oportunistów i tępaków.

Myślę że do wszystkich.
Do jednych bezpośrednio, do innych bardziej miękko.
Reklama działa - jakby nie działała to myślę że by za nią nie płacono tyle kasy.
Wszystko co zmysły człowieka odbierają - dociera i do jego umysłu. Tam jest interpretowane ale i tak zostawia ślad.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12785
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2020   

Jeszcze by mu się z dwóch ławników przydało typu Buliński albo Godyń.

Sędzia Iwulski zajmie się dekomunizacją.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2304
Skąd: z granicy
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2020   

manfred napisał/a:
Jeszcze by mu się z dwóch ławników przydało typu Buliński albo Godyń.

Sędzia Iwulski zajmie się dekomunizacją.


@manfred ja bym się tak nie bulwersował - w TK przewodniczącą składu sędziowskiego jest była członkini Socjalistycznego Związku Studentów Polskich oraz żona TW Wolfgang . Dobrze ,że do składu orzekającego nie dokoptowali członka egzekutywy partyjnej PZPR towarzysza prokuratora.
Z jednej ( SN) jak i z drugiej (TK) same komuszki - Sąd nad UB,SB itd - wychodzi komusza dintojra.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

On tam w stopniu kaprala był. To też warto dostrzec.
Cóż mogę napisać. Zawiodłem się na tych co obiecywali że dokończą dezubekizację. Dużo krzyczeli - mało zrobili. Jak coś robili to zazwyczaj tak koślawo że pierwszy lepszy sąd to negował.
Za to w zdobywaniu władzy i kasy tu już byli profesjonalistami.
Ale jest nadzieja: jak PiS porządzi jeszcze 20 lat - to wszyscy tzw. ubecy wymrą i będzie mógł PiS odtrąbić sukces.
Hmm. Jakby rządził koń, czy osioł - też by w taki sposób osiągnął sukces.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2304
Skąd: z granicy
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

thikim napisał/a:
On tam w stopniu kaprala był. To też warto dostrzec.



Tak,tak jaki on biedny - zapomniałeś że przez 5 lat był członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej a dalsze 13 lat członkiem PZPR . W stanie wojennym orzekał wyroki w 7 sprawach przeciwko działaczom opozycji .
Tłumaczenie jego godne towarzysza prokuratora Piotrowicza - skazywał ,to w kontekście majacej nastapić amnestii ,licząc na złagodzenie wyroków
:)
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12785
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Po prostu nie zdążył. Wszystkim polecam biografię sędziego Godynia. Gdyby nie PiS pewnie dalej by sądził.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2020   

I tak, jeżeli chodzi o dezubekizację powinno być od samego początku:
Cytat:
W dniu 16 września br. Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów po rozpoznaniu w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych zagadnienia prawnego w sprawie o sygn. III UZP 1/20, podjął uchwałę następującej treści:

Kryterium „służby na rzecz totalitarnego państwa” określone w art. 13b ust. 1 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (jednolity tekst: Dz. U. z 2020 r., poz. 723) powinno być oceniane na podstawie wszystkich okoliczności sprawy, w tym także na podstawie indywidualnych czynów i ich weryfikacji pod kątem naruszenia podstawowych praw i wolności człowieka.

http://www.sn.pl/aktualno...katy_o_sprawach
Choć pewnie co poniektórzy zaraz się zagotują ;)
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2020   

Sukces.... Trzeba SN żeby powiedział po 3 latach to, co każdy w miarę wykształcony obywatel wie - że nie ma odpowiedzialności zbiorowej.
A wyroku TK nadal nie ma......
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12785
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2020   

Z pamiętnika młodego SBeka:

Cytat:

5 listopada 1984 r.
Grzechu i Waldek z sąsiedniego pokoju śmiali się, że jak wrzucali jakiegoś katabasa pod Włocławkiem do bagażnika, to się wyrywał, ale co się ruszył, to mu się pętla na szyi zaciskała i tak śmiesznie jęczał jak prosiak i dyszał. Ale to jakieś żarty sobie robią. Ja przysięgałem wiernie służyć partii i władzy ludowej, a przecież partia nie może się mylić, a ja wstąpiłem do służby, żeby ścigać wrogów ustroju socjalistycznego.


brawo panie Iwiński, brawo, teraz czekamy na rehabilitację funkcjonariuszy Gestapo, Kripo. Zasada represji wszechświatowej zdaje się jeszcze w prawie polskim obowiązuje, więc można próbować, nawet jak Niemcy nie będą chcieli.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1427
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2020   

manfred, przeczytaj ze zrozumieniem cytat z postu buntaro,
Ale tak kilka razy, a najlepiej jakby gdzieś w Twoim pobliżu był ktoś kto byłby w stanie wytłumaczyć sens tego cytatu
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12785
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2020   

Aha, panie Iwulski, od granatowych policjantów trzeba zacząć. To Polacy byli, więc nie będzie problemu. Nawet jak tam jakiś Żydów postrzelali, to się nie liczy, bo Żydzi wtedy zgodnie z prawem nie mieli żadnych praw, więc nie mogli ich naruszyć.

Za sianie nienawiści, propagowanie politycznych kłamstw, negatywne uogólnianie wizerunku prześladowanych przez totalitarną władzę funkcjonariuszy, manipulowanie faktami i wreszcie, za kolejną próbę uczynienia z Forum politycznego rynsztoku - miesięczne wykluczenie.
Szwejk
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group