Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy moge skorzystać z rekonwersji?
Opublikował Wiadomość
zbyflo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Sty, 2006   Czy moge skorzystać z rekonwersji?

Odszedłem na własną prośbe do cywila w 2005r i chciałbym skorzystać z rekonwersji(posiadam 60% emerytury).Dzwoniłem w tej sprawie do Olsztyna(mój region) i tam Pan przez tel. stwierdził że osoby zwalniające się same po 2003 roku nie maja mozliwości korzystania z rekonwersji.Nalegałem a żeby dał mi to na piśmie ale niestety decyzja była odmowna twierdzil że telefonicznie powinno mi wystarczyc zapewnienie.Prosze o rade osoby kompetentnej co powinienem zrobić i jaka mi przysługuje kwota pieniężna na kurs.
 
 
Janusz 23 
4
Już emeryt



Wiek: 67
Dołączył: 12 Sty 2005
Posty: 201
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sro 18 Sty, 2006   

Ma rację. W twoim przypadku nie uzyskasz pomocy rekonwersyjnej. Przykro. Pozdrawiam
1. Ustawa z dnia 11 września 2003 roku o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. 2003 nr 179 poz. 1750);
2. Rozporządzenie MON z dnia 7 czerwca 2004 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu korzystania przez żołnierzy zawodowych i byłych żołnierzy zawodowych z pomocy w zakresie przekwalifikowania, doradztwa zawodowego lub pośrednictwa pracy (Dz. U. 2004 nr 147 poz. 1549);
3. Ustawa z dnia 22 marca 1990 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U.2001 nr 142 poz. 1593 z późn. zm.)
4. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lutego 2004 w sprawie stanowisk związanych z obronnością kraju (Dz.U. 2004 nr 35 poz. 310).

Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2003 roku o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. 03.179.1750) do pomocy rekonwersyjnej uprawnieni są:
1. Byli żołnierze zawodowi, o których mowa w art. 119 ust. 1, w okresie dwóch lat od dnia zwolnienia z zawodowej służby wojskowej, z zastrzeżeniem ust. 3, mogą korzystać z pomocy w zakresie przekwalifikowania, doradztwa zawodowego lub pośrednictwa pracy, udzielanej przez właściwe organy.
# Czyli Ci, którzy zwolnieni zostali z zawodowej służby wojskowej wskutek : ustalenia przez WKL niezdolności do służby, /art. 111 pkt 3/;
# upływu czasu określonego w kontrakcie, jeżeli nie nastąpiło zawarcie kolejnego kontraktu /art. 111 pkt 8/;
# upływu terminu wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej dokonanego przez właściwy organ /art. 111 pkt 9 lit. b/;
# niewyznaczenia na stanowisko służbowe w czasie pozostawania w rezerwie kadrowej /art. 111 pkt 10/;
# niewyznaczenia na stanowisko służbowe na kolejną kadencję /art. 112 pkt 3/;
# otrzymania dost. ogólnej oceny w okresowej opinii służbowej /art. 112 pkt 4/;
# zaistnienia potrzeb Sił Zbrojnych-za pisemną zgodą żołnierza /art. 112 pkt 5/.
2. Pomocą, o której mowa w ust. 1, za zgodą Dowódcy jednostki wojskowej, mogą być objęci żołnierze zawodowi, którzy:
# przeniesieni zostali do dyspozycji;
# znajdują się w okresie wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej dokonanego przez organ wojskowy.

Żołnierze zwolnieni z zawodowej służby wojskowej przed dniem 1 lipca 2004r., którym na podstawie poprzedniej ustawy z dnia 30 czerwca 1970 roku o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych przysługiwało prawo do pomocy w zakresie przekwalifikowania, doradztwa zawodowego lub pośrednictwa pracy realizowanego przez wyspecjalizowane organy, mogą korzystać z ww. pomocy do 31 grudnia 2005r.

NOWA USTAWA W ODRÓŻNIENIU OD STAREJ:
# nie uzależnia udzielania pomocy od wysokości należnej emerytury lub renty;
# pozbawia pomocy tych, którzy sami złożyli wypowiedzenie stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej;
# ustala 2 - letni, licząc od dnia zwolnienia ze służby, okres na skorzystanie z pomocy rekonwersyjnej;
# wprowadza, za zgodą dowódcy jednostki, możliwość korzystania z pomocy rekonwersyjnej przez żołnierzy zawodowych przeniesionych do dyspozycji oraz będących w okresie wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej dokonanego przez organ wojskowy.
 
 
 
wojdb
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sty, 2006   

Nic, nic, nic nie dostaniesz !!!! Przykro mi, ale Ci co sami opuszczją armię nie dostają pomocy rekonwersyjnej. Lepiej rozejrzyj się za pracą żeby podwyższyć sobie emę.

Pozdrowienia dla tych którzy jeszcze muszą służyć :mrgreen:
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Sty, 2006   

:gent: Niestety macie rację, tylko nikt z Was nie zwrócił uwagę, że cytowane przepisy są niezgodne z Konstytucją RP, gdyż dzielą kadrę na 2 kategorie: na tych którzy odeszli do rezerwy pod rządami starej ustawy i tym pokazuje figę i na tych którzy odeszli do rezerwy pod rządami nowej ustawy i tym zapewnia prawo do rekonwersji, a przecież Konstytucja jednoznacznie stanowi, że wszyscy obywatele RP są równi wobec prawa.
Ale o tym już nasi decydenci wiecznie zapominają tworząc grupy kadry równej i równiejszej.
:x :gent:
 
 
DRAMAT
2


Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 81
Skąd: polska
Wysłany: Pon 23 Sty, 2006   Re: Czy moge skorzystać z rekonwersji?

zbyflo napisał/a:
Odszedłem na własną prośbe do cywila w 2005r i chciałbym skorzystać z rekonwersji(posiadam 60% emerytury).Dzwoniłem w tej sprawie do Olsztyna(mój region) i tam Pan przez tel. stwierdził że osoby zwalniające się same po 2003 roku nie maja mozliwości korzystania z rekonwersji.Nalegałem a żeby dał mi to na piśmie ale niestety decyzja była odmowna twierdzil że telefonicznie powinno mi wystarczyc zapewnienie.Prosze o rade osoby kompetentnej co powinienem zrobić i jaka mi przysługuje kwota pieniężna na kurs.


:gent:
Tamten gość ma racje !!!
:viktoria:
_________________
dramat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group