Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgoda DK MON na kurs podoficerski a lojalka
Opublikował Wiadomość
Milkpus 
1


Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 03 Lis, 2020   Zgoda DK MON na kurs podoficerski a lojalka

Dzień dobry wszystkim!
Jestem żołnierzem w korpusie szeregowych. Parę dni temu napisałem wniosek do DK MON o zgodę na kurs podoficerski. S1 chce mi podsunąć do podpisania lojalkę, mówiąc ze inaczej wniosek nie zostanie puszczony opierając się na jakieś pismo.
Wiecie coś na temat podpisywania lojalki jeżeli chce się iść do szkoły podoficerskiej ?
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Wto 03 Lis, 2020   

Łaski Ci nie robią. Wniosek MUSI iść do adresata niezależnie od tego jak i w jakiej sprawie jest napisany. Jeśli zrobią problem to powiedz im, że wyślesz go listem poleconym z wyjaśnieniem, że przełożeni robili ci takie problemy... Podziała na 100%.
Poza tym - te wszystkie "lojalki" są nic nie warte i nie mają mocy prawnej. Zawsze możesz się "rozmyślić"...I wielu tak robiło po zakończonym kursie podoficerskim.
Nie na tym powinno polegać zachęcanie do służby i wytwarzanie jej dobrej atmosfery ale to temat na inną dyskusję...
 
 
Milkpus 
1


Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 03 Lis, 2020   

Dziękuje za odpowiedz.

Nasuwa mi się kolejne pytanie: czy organizowanie „egzaminów” wewnętrznych w jednostce, żeby zostać wpisany na kurs podoficerski po otrzymaniu zgody jest zgodny z prawem ?
U mnie część żołnierzy po reformie szkół podoficerskich po prostu zrobili elearning a później na egzamin do szkół, teraz w jednostce chcą wprowadzić jakieś egzaminy, żeby utrudnić.
Ustawa mówi jasno i wyraźnie, 5 lat służby, ocena bardzo dobra z oststniej opinii.. chyba, ze jest jakieś rozporządzenie, którego nie znam?
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 03 Lis, 2020   

W żadnym akcie prawnym nie masz napisane, że wymagane jest 5 lat służby.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 03 Lis, 2020   

Milkpus napisał/a:
U mnie część żołnierzy po reformie szkół podoficerskich po prostu zrobili elearning a później na egzamin do szkół, teraz w jednostce chcą wprowadzić jakieś egzaminy, żeby utrudnić.


Nie jest to jakieś ''widzimisię'' dowódców, tylko typowy system wewnętrznej kwalifikacji. W większości jednostek operacyjnych, a także wsparcia logistycznego, zostały opracowane wewnętrzne procedury dotyczące kwalifikacji i weryfikacji kandydatów do egzaminu na podoficera. System taki funkcjonuje od kilku lat. Dowódcy opracowali swoje ''wewnętrzne procedury kwalifikacyjne" dla celów wstępnej oceny szeregowych. Różny system egzaminowania i oceny przyjęto. Przeważnie odpowiada on temu, jaki obowiązuje w trakcie egzaminów do SP WL. Ma to na celu wyłonienie i wskazanie tych kandydatów, którzy będą posiadać realne szanse zdania egzaminów. System taki wypracowano i wdrożono z uwagi na kierowanie do egzaminów na podoficera - szeregowych nieprzygotowanych do roli podoficera oraz niską zdawalnością wśród szeregowych którzy uzyskali zgodę DK MON.

System wewnętrznej kwalifikacji - opracowane procedury - są zgodne z literą prawa.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Wto 03 Lis, 2020   

Czytam, czytam i...się gubię.
Szanowni Panowie Szeregowi,
po pierwsze, wypadałoby wypuszczać kandydatów przygotowanych. Moim zdaniem, wstydem dla Dowódcy Jednostki jest to, że jedzie żołnierz nieprzygotowany i liczy na żołnierskie szczęście. Bo skoro miałem piątkę z opinii i mam sześć lat służby, to jestem przygotowany. Otóż niekoniecznie - przygotowanie to wf, to duża ilość przeczytanej i przyswojonej literatury (również z tak ciekawych zagadnień jak OPL czy OPBMR) itp. Dowódca ma święte prawo sprawdzić wiedzę przed wyjazdem. Teraz widzę tendencja jest taka że wszyscy piszą... i zdają kilka razy.
Po drugie - fakt, taką lojajką można sobie wypchac buty.
Po trzecie - każdy chciałby służyć blisko domu, bo rodzice, dziewczyna..itp. Rozumiem. Kończąc szkołę oficerską trafiłem 600 km od rodziny. Dla młodego, bez zobowiązań nie był to problem. Niestety, chce się awansować - trzeba być gotowym na wyrzeczenia.
Podsumowując: więcej pokory. Wiem, wiem...każdy oficer tylko gadać potrafi. Powodzenia.
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 04 Lis, 2020   

Z tym awansowaniem i przeniesieniem nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Mam propozycję obciąć stanowisko podoficerskie w pewnej JW, ktoś mnie tam chce i widzi jako podoficera, ale moja jednostka (wraz z brygada) nie pójdzie na to abym się tam przeniósł bo służę w niszowej specjalności wojskowej. W związku z tym muszę robić karierę tu gdzie jestem bo nie ma perspektyw na zmianę miejsca służby. A tu nie ma w tej chwili stanowisk dla podoficerów w mojej specjalności, koło się zamyka, nie zrobią ze mnie tak łatwo podoficera w innej specjalności, bo potrzebują ludzi w mojej specjalności wojskowej... Rozumiesz absurd sytuacji?

Pozostaje spróbować jakoś skończyć szkołę i albo uda się i zwolni się stanowisko u nas, albo może po ukończeniu szkoły próbować wnioskować o przeniesienie i mianowanie na nowej JW.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group