Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyznaczenie na stanowisko
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 24 Lut, 2021   

bedi358, a więc tak:

1. Nie możesz oficjalnie i formalnie odmówić przyjęcia nowego stanowiska, bo wiązałoby się to z obligatoryjnym zwolnieniem ze służby (art. 111 pkt 7).

2. Hierarchia stanowisk służbowych oparta jest, co do zasady, na stopniach etatowych przypisanych tym stanowiskom, a nie na grupach uposażenia. Stanowiska oficerów młodszych odbiegają trochę od tego schematu, bo liczy się tu posiadany stopień wojskowy. Skoro jako porucznik zajmujesz stanowisko ppor./por., to inne stanowisko ppor./por. będzie dla Ciebie stanowiskiem równorzędnym, a nie niższym (art. 6 pkt 6).

3. Jeśli dobrze rozumiem art. 79 ustawy, to na nowym stanowisku zachowasz prawo do uposażenia z grupy 12 A.

4. Sądzę, że przeniesienie na inne stanowisko w żaden sposób nie pogorszy Twojej sytuacji awansowej, a może nawet pomoże Ci awansować, jeżeli okaże się, że tu już nie jesteś tak niezwykle potrzebny. Jedyne czego szkoda, to zmarnowanego doświadczenia na stanowisku dotychczasowym.
 
 
bedi358 
1


Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 27
Skąd: Północ
Wysłany: Sro 24 Lut, 2021   

Dziękuję za konkretną odpowiedź!

Szkoda, że w tej instytucji nie istnieje nic takiego jak ścieżka rozwoju. Już pomału brak mi sił, by to usprawniać- widzę, że system meldunkowy służy tylko do zbierania informacji i ganienia, a nie pomaganiu w usprawnieniu działania pododdziałów.
Chyba rozwiązanie z pkt 1 byłoby dla mnie najlepsze.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 24 Lut, 2021   

bedi358 napisał/a:
Szanowni Państwo,

Proszę o pomoc.
Przełożeni z racji braku kadry chcą mnie wyznaczyć na stanowiska porucznika 12. Obecnie mam stanowiska porucznika 12 A. Czy mam prawo odmówić? Nie znalazłem w przepisach czy niższa grupa uposażenia jest tożsama z niższym stanowiskiem służbowym...


Nie ma to znaczenia. Liczy się zaszeregowanie do danego stopnia wojskowego. Wyznaczenie na stanowisko o niższej grupie uposażenia, jest wyznaczeniem na stanowisko równorzędne (STE). Zaszeregowanie do niższej grupy uposażenia wiąże się z zachowaniem stawki uposażenia do pierwszej regulacji. Na uposażeniu nic nie stracisz, do czasu jak będą podwyżki uposażenia.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group