Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Z Wojska do PSP
Opublikował Wiadomość
lord43 
1


Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Lut, 2021   Z Wojska do PSP

Cześć, wiadomo że nie ma czegoś takiego jak przeniesienie z wojska do PSP i trzeba przechodzić cały proces kwalifikacji, ciekawi mnie natomiast jak podchodzą do żołnierza zawodowego chcącego brać udział w kwalifikacjach. Chodzi mi dokładnie o jeden z koniecznych wymogów - uregulowany stosunek do służyłby wojskowej. Jak oni się do tego odnoszą w przypadku ŻZ ?
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1128
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 26 Lut, 2021   

A do Wojskowej Straży Pożarnej nie prościej? :)
_________________
....
 
 
lord43 
1


Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Lut, 2021   

Z tego co czytam na forum to łatwiej się zwolnić i przejść do MSWiA niż dostać zgodę na przeniesienie.
 
 
Szwejk 
Mod
Janusz SUTOR



Pomógł: 69 razy
Wiek: 62
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 4029
Skąd: kiedyś WKU
Wysłany: Pią 26 Lut, 2021   

lord43 napisał/a:
Chodzi mi dokładnie o jeden z koniecznych wymogów - uregulowany stosunek do służyłby wojskowej.

Nie wiem, skąd wziąłeś to określenie, bo ustawa o PSP wymaga od kandydata na strażaka:
- odbycia zasadniczej służby wojskowej lub
- przeniesienia do rezerwy bez odbycia tej służby lub
- zwolnienia od obowiązku służby wojskowej.
Jeden z tych warunków musi być spełniony w momencie przyjmowania do służby w PSP (mianowania strażakiem), ale niekoniecznie już podczas postępowania kwalifikacyjnego. Traktując poważnie przepis określający te warunki (art. 34 ust. 4), choć za mądry to on nie jest, z całą pewnością w momencie przyjmowania do służby w PSP będziesz spełniał któryś z nich.
 
 
lord43 
1


Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Lut, 2021   

Dzięki za wyjaśnienie. Określenie podane przeze mnie często przewija się w ogłoszeniach o naborze do służby w PSP i stad moje pytanie.
A tak z innej beczki, jak to jest w przypadku zwolnienia się ze służby i przyjęcia np po roku spowrotem. Licznik do emerytury liczy od nowa czyli całe 25 lat czy odejmowane jest to co już się przesłużyło wcześniej jako ŻZ ?
 
 
LBJ 
5



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 393
Skąd: Over There
Wysłany: Nie 28 Lut, 2021   

Do 25 lat wliczają się wszystkie okresy czynnej służby wojskowej, nawet te z przerwami.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
lord43 
1


Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Lut, 2021   

Czyli rozumiem ze jak ktoś np służył już 5 lat na nowych zasadach. Zwolnił się i pracował w cywilu przez jakieś 2 lata po czym znowu przyjął do służby to pozostaje mu już 20 lat do przesłużenia ?

Pytam bo ostatnio słyszałem taka opinie ze przerwa nie może trwać dłużej niż pół roku inaczej licznik zaczyna liczyć od nowa
 
 
Tytan w dresie. 
8


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 3227
Skąd: ***** ***
Wysłany: Pon 01 Mar, 2021   

Ktoś Ci bzdury opowiada. LBJ, napisał jak jest.
_________________
***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Patronat prawny Forum
EGIDA - Kancelaria Radcy Prawnego Robert KŁOSIŃSKI