Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwatera internatowa
Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 06 Sie, 2019   

A co ja napisałem wcześniej?
 
 
mariuha
3


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie 02 Lut, 2020   

Co w momencie jak mieszkanie służbowe nie jest w miejscowości pobliskiej Też należy się darmowy internat
 
 
 
opiekuneczka21 
2
ona


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2015
Posty: 59
Skąd: ...
Wysłany: Sro 26 Lut, 2020   

mariuha napisał/a:
Co w momencie jak mieszkanie służbowe nie jest w miejscowości pobliskiej Też należy się darmowy internat


Zależy jaki masz czas dojazdu w miejscowości pobliskiej. Sprawdź połączenia jeżeli masz powyżej 1h w jedną stronę dowolnym środkiem transportu ( za wyjątkiem samochodu) to należy się
_________________
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
 
mariuha
3


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią 28 Lut, 2020   

Ja mieszkanie służbowe mam 400 km od miejsca pełnienia służby. Niestety nic się nie należy WAM według ustawy wywiązuje się z umowy bo dał mi mieszkanie
 
 
 
Siasiek 
3
Siasiek


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 125
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią 28 Lut, 2020   

USTAWA z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej:

Cytat:
Art. 51.2. Miejsce w internacie lub kwaterze internatowej przysługuje na czas pełnienia czynnej służby wojskowej w miejscowości, w której żołnierz zajmuje stanowisko służbowe, pozostaje w rezerwie kadrowej lub dyspozycji, ...


Cytat:
Art. 51.4. Miejsce w internacie lub kwaterze internatowej nie przysługuje, jeżeli żołnierz zawodowy lub jego małżonek zamieszkuje w lokalu mieszkalnym w miejscowości, w której żołnierz zajmuje stanowisko służbowe, pozostaje w rezerwie kadrowej lub dyspozycji, albo w miejscowości pobliskiej, albo żołnierz zawodowy zaspokoił swoje potrzeby mieszkaniowe w tej miejscowości, korzystając z uprawnień, o których mowa w art. 21 ust. 6


Cytat:
Art. 53a. 1. Dyrektor oddziału regionalnego może, pod warunkiem zaspokojenia potrzeb żołnierzy, o których mowa w art. 51 ust. 1 pkt 1 i 2, zakwaterować w internacie albo kwaterze internatowej:
2) żołnierza zawodowego, którego prawo do zakwaterowania, o którym mowa w art. 21 ust. 6, zostało zrealizowane w miejscowości pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej.
2. Osoby, o których mowa w ust. 1, są obowiązane uiszczać opłaty za korzystanie z internatu lub kwatery internatowej w pełnej wysokości za zajmowaną powierzchnię użytkową.


Z powyższego wynika, że jeżeli żołnierz nie posiada kwatery w miejscowości pełnienia służby lub w miejscowości poblskiej, to przysługuje mu bezpłatne zakwaterowanie w internacie.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 28 Lut, 2020   

Oczywiście, że przysługuje. Znam masę takich przypadków.
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Sob 06 Mar, 2021   

Witam mam pytanie, szukałem na forum jednak nie mogłem znaleźć odpowiedzi.
Jak wygląda sytuacja w następującej kwestii. Do miejsca pełnienia służby mam 50 km. Nie jest to miejscowość pobliska w związku z czym nie otrzymuje równoważnika pieniężnego za dojazdy. Mieszkam sam w mieszkaniu rodziców. Dziecko mieszka z mamą. Pytanie moje brzmi następująco.
1. Czy w takim układzie prawdopodobieństwo otrzymania kwatery w internecie przez osobę samotnie zamieszkującą jest bardzo duże aby nie płacić świadczenia mieszkaniowego ? Jak to wygląda w praktyce?
Dziękuję za odpowiedź i wszelką pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group