Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sanatorium po misji
Opublikował Wiadomość
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

A może ma rację? Dwa lata po przyjeździe do kraju nagle przypomniałeś sobie ze wymagasz leczenia sanatoryjnego? Moim zdaniem bardzo dobrze lekarz postąpił. A jeśli jestes chory to przedstaw dokumenty i lekarz skieruje Ciebie na leczenie a nie na wczasy. I tak naprawdę uważam że pomysł z tym leczeniem sanatoryjnym jest nadużywany własnie jako wczasy a nie leczenie. A płaci za to Pan i Pan i Pani.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Ja wyjeżdżając do sanatorium przedstawiałem opinię psychologa (po badaniach psychologicznych) oraz psychiatry z badań komisji lekarskiej po powrocie do kraju i na tej podstawie lekarz jednostki wydał "Skierowanie na turnus leczniczo - profilaktyczny".
Cytat:
§ 13. 1. Dla żołnierzy zawodowych, którzy pełnili służbę poza granicami państwa, organizuje się turnusy leczniczo-profilaktyczne, zwane dalej „turnusami”.
2. Na turnusy kieruje się żołnierzy zawodowych,po ich powrocie do kraju, którzy:
1) są chorzy lub ranni po wyleczeniu;
2) doznali urazu psychicznego;
3) pozostają w stanie psychofizycznym wymagającym tej formy pomocy.

http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20110080036
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
bobasek 
1



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: west
Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Witam,
Szanowni forumowicze, proszę o pomoc. Czy mogę uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjno- leczniczym, nadmieniam, że z misji wróciłem w 2009r. mam informację od psychologa,że potrzebny jest mi taki turnus, ale czy po takim okresie mogę zostać skierowany na taki turnus. CZY JEST JAKIŚ OKRES PO POWROCIE Z MISJI PO KTÓRYM MOŻNA BYĆ UCZESTNIKIEM TURNUSU, CZY TAKIEGO OKRESU NIEMA. Nie mam zamiaru później zwracać kosztów pobytu. Proszę o odpowiedź,
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

bobasek, nie chce się przeczytać rozporządzenia ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
bobasek 
1



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: west
Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

Czytałem z 2010 roku. Nie znalazłem tam nic o terminach.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

Warunki kierowania i uczestnictwa w "turnusie"
Cytat:
§ 13. 1. Dla żołnierzy zawodowych, którzy pełnili służbę poza granicami państwa, organizuje się turnusy leczniczo-profilaktyczne, zwane dalej „turnusami”.
2. Na turnusy kieruje się żołnierzy zawodowych, po ich powrocie do kraju, którzy:
1) są chorzy lub ranni po wyleczeniu;
2) doznali urazu psychicznego;
3) pozostają w stanie psychofizycznym wymagającym tej formy pomocy.
3. Kolejny pobyt żołnierza zawodowego na turnusie po tej samej misji może odbyć się pod warunkiem poddania się leczeniu specjalistycznemu, ambulatoryjnemu lub stacjonarnemu, albo konsultacji specjalistycznej zakończonej wskazaniem uczestnictwa w turnusie leczniczo-profilaktycznym jako niezbędnym do kontynuacji leczenia.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 23 grudnia 2010 r. w sprawie niektórych świadczeń zdrowotnych przysługujących żołnierzom zawodowym.

Nie jestem pewny, ale chyba w starym rozp. były terminy. Musiałbyś poszukać i sprawdzić.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
bobasek 
1



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: west
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Dziękuję za pomoc. Właśnie to rozporządzenie czytałem, brak tu terminów. Jak można jeszcze konkretniejszą odpowiedź to bardzo proszę. Zaznaczam, że mam skierowanie od lekarza Jednostki ale nie chciałbym narobić sobie kłopotów przez ten turnus.
 
 
czeslaw30 
1


Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 18
Skąd: polska
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

Czy ktoś był ostatnio w Krynicy. Jakie są tam warunki i czy mogę jechać z rodziną?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

Ostatnio nie byłem, ale moje spostrzeżenia z 2008 roku. Może do chwili obecnej coś się zmieniło
Cytat:
W Krynicy Zdrój byłem w 2008 roku. Gdyby nie okolica to szkoda czasu, który tam spędziłem.
Zabiegi, jak na lekarstwo. Trzeba walczyć o nie. Widziałem jak osoba, która chciała zabiegów musiała z domu przefaksować dokument ze schorzeniami. Najlepsze jest to, że otrzymałem 4 różne zabiegi, a na karcie z wypisu miałem ich z 10 wpisanych.
Jedzenie jak dla dzieci, poza tym niesmaczne. Nie jestem żarłokiem, ale przed każdym posiłkiem lub po musiałem iść w teren i tam się dożywiać. Żona zrezygnowała z posiłków po 3 dniach i się stołowała w terenie, zresztą za niewielką kwotę /obiad w cenie 12-15 zł./
Warunki idzie przeżyć, mimo iż kwaterowałem w głównym budynku, to można powiedzieć że nic rewelacyjnego. I co mnie zszokowało to sprawa parkingu. Nie dość, że płatny i go praktycznie nie ma, to trzeba zamawiać dużo wcześniej inaczej pozostaje parkowanie w terenie na parkingu płatnym. Jest parking płatny, strzeżony niedaleko głównego budynku, ale trzeba trochę kasy wyłożyć.
I ostatnie niemiłe wspomnienie, to cała rodzina dostała uczulenia od pościeli. Opinia dermatologa to alergia kontaktowa. Po interwencji okazało się, że nasz przypadek nie był jedynym. Wyglądaliśmy paskudnie. Parę rzeczy odpadło np. basen i wycieczki w krótkich spodenkach, bo wyglądaliśmy jak trędowaci.
Osobiście polecam Lądek Zdrój.

http://sanatorium-wojskowe.pl/

P.S.
Ostatnio była afera z tym WDW związana z pobieraniem opłaty uzdrowiskowej.
http://uwaga.tvn.pl/repor...owe,141430.html
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Czw 20 Lis, 2014   

Również mam pytanie o warunki pobytu. Który z ośrodków polecilibyście przy założeniu, że turnus odbywałby się wiosną 2015 ? Bardziej preferuję góry niż morze... ;-)
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
beta29 
1



Wiek: 45
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 06 Gru, 2014   

Polecam Lądek Zdrój. Byłam z mężem 2 razy. Warunki przyzwoite, jedzenie również, dużo zabiegów, ja również się załapałam :brawo: , ładna okolica, wycieczki.
 
 
veteran 
3
veteran



Wiek: 45
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Lip, 2019   

Cytat:
A może ma rację? Dwa lata po przyjeździe do kraju nagle przypomniałeś sobie ze wymagasz leczenia sanatoryjnego? Moim zdaniem bardzo dobrze lekarz postąpił. A jeśli jestes chory to przedstaw dokumenty i lekarz skieruje Ciebie na leczenie a nie na wczasy. I tak naprawdę uważam że pomysł z tym leczeniem sanatoryjnym jest nadużywany własnie jako wczasy a nie leczenie. A płaci za to Pan i Pan i Pani.


Nie ma racji . Przysługuje jak psu buda. I żaden lekarz nie ma podstaw aby nie wyrazić zgody. Jeżeli ktoś uważa że po pół roku bycia w trudnych warunkach w pełnym oporządzeniu ma zdrowy kręgosłup i głowę to nie jest nic innego jak chory wymysł D-cy JW aby nie puszczać ludzi . Powody są różne....albo braki kadrowe albo po prostu go bolą oczy ....

Proponuję chętnym na wyjazd którzy mają problem z wyjazdem do sanatorium dzwonić do centrum weterana w Warszawie . Oni już odpowiednio zadziałają. D-ca jedynie może nie wyrazić zgody jeżeli wdanym terminie jest np. planowany poligon. A lekarz ? :oops1:




Ps. Powiem więcej , można jechać częściej niż raz w roku.
_________________
 
 
sebakle 
1


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 18
Skąd: Armia
Wysłany: Nie 29 Gru, 2019   

Witam szanownych współtowarzyszy . Może ktoś opowie jak jest w 20 szpitalu wojskowym w Krynicy Zdrój.
Jakieś informacje o pobycie?
Dzięki Pozdrawiam.
 
 
burton 
1


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: znienacka
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   

sebakle napisał/a:
Witam szanownych współtowarzyszy . Może ktoś opowie jak jest w 20 szpitalu wojskowym w Krynicy Zdrój.
Jakieś informacje o pobycie?
Dzięki Pozdrawiam.

Chciałbym podbić pytanie, chociaż mój poprzednik nie uzyskał odpowiedzi. Był ktoś ostatnio w Krynicy i mógłby opisać jak obecnie wyglądają tam warunki?
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   

burton napisał/a:
Był ktoś ostatnio w Krynicy


W Krynicy nie byłem, ale z czystym sumieniem polecam Busko - Zdrój. Świetna infrastruktura, super personel, masa zabiegów dla weteranów. Ty wybierasz w uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym. Możliwość doboru diety kalorycznej ''do upodobań''. Posiłki smaczne, różnorodne. Miasto z największą liczbą dni słonecznych w Polsce. Przyjazny klimat i piękny park z licznymi restauracjami - choć teraz może być trudno z dostępnością. Naprawdę polecam.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group