Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauczyciel a Studium Podoficerskie/Oficerskie
Opublikował Wiadomość
thedziq 
1


Dołączył: 24 Mar 2021
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   Nauczyciel a Studium Podoficerskie/Oficerskie

Cześć wszystkim.

Jestem magistrem wychowania fizycznego, nauczycielem oraz jednocześnie trenerem lekkoatletyki, będzie to już ponad 3 lata.
Rozważam podejście do studium podoficerskiego lub oficerskiego (tu się waham, z uwagi na brak mojego obycia na najniższych, podstawowych szczeblach). Mam kilka kwestii dotyczących drogi formalnej oraz zdrowotnej.

1. Będąc nauczycielem obowiązuje mnie okres wypowiedzenia - jeśli otrzymam wyniki np. we Wrocławiu o pozytywnej kwalifikacji, to mam miesiąc na zmianę pracy - mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli się nie dostanę to zostałbym w szkole. Nie wiem, czy chcę ryzykować porzucenie pracy w szkole bez pewności dostania się.
To samo dotyczy szkoły podoficerskiej - z tym, że tam proces zaczyna się w połowie roku szkolnego. Czy przejście z Państwówki do Państwówki ma jakieś inne drogi? Na przykład skrócony czas wypowiedzenia?

2. Jestem parę lat po operacji kręgosłupa, mam widoczną bliznę w odcinku lędźwiowym - poza tym brak widocznych, motorycznych nawet śladów. Czy wpływa to na moją zdolność według komisji lekarskiej?

3. Czy istnieje specjalność/przydział obowiązków osoby odpowiedzialnej za sprawność w poszczególnych JW?

Pozdrawiam :)
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

Ad. 1
USTAWA z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych

Art. 18. [Wygaśnięcie stosunku pracy z pracownikiem powołanym do zawodowej służby wojskowej]
1. Pracownik powołany do zawodowej służby wojskowej zachowuje prawo do ostatnio pobieranego wynagrodzenia od pracodawcy do końca miesiąca kalendarzowego, w którym jest obowiązany stawić się do pełnienia tej służby.
2. Stosunek pracy z pracownikiem powołanym do zawodowej służby wojskowej wygasa z dniem stawienia się do tej służby.

Więc spokojnie możesz się starać o powołanie do służby zawodowej.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

Tylko, że szkoła (w jakiej formie by ona nie była) nie oznacza bycia żołnierzem zawodowym.
Zatem nie ma to tu zastosowania.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Bimbaj 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 234
Skąd: zielona ukraina
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

i napisał/a:
Tylko, że szkoła (w jakiej formie by ona nie była) nie oznacza bycia żołnierzem zawodowym.
Zatem nie ma to tu zastosowania.

Mylisz się. Art. 132 w/w ustawy mówi o tym które artykuły stosowane są do żołnierzy pełniących służbę kandydacką. Art. 18 jest jednym z nich.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

Bimbaj, to grzeg_sz się pomylił, pisząc:
grzeg_sz napisał/a:
Więc spokojnie możesz się starać o powołanie do służby zawodowej.

i jedynie wyciągnął logiczny wniosek z jego wypowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group