Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kandydat do wojska.
Opublikował Wiadomość
Kandydat90 
1


Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 01 Gru, 2020   Kandydat do wojska.

Witam

Dostałem priv, że z wcześniejszym tematem jest jakiś problem i nie można w niego wejść. Oprócz tego automatycznie usuwało tytuł i zostawał jedynie jakiś dziwny znaczek, dlatego tworzę nowy temat. Może tym razem będzie ok :)

Chciałbym się Was poradzić czy w moim wieku (30 lat) jest jeszcze sens pchać się do wojska na zawodowego? Jestem magistrem logistyki, pracowałem jakiś czas w branży ale totalnie się w tym nie odnajduję. Kiedyś poważnie myślałem nad wojskiem, ale nie ukrywając, trochę pod wpływem rodziny wybrałem idealną dla wielu osób ciepłą posadkę w biurze...

I teraz się zastanawiam czy mam jeszcze czego szukać w MON. Byłem w WKU, przeszukałem trochę internet i różne fora, popytałem znajomych co służą jako zawodowi i oprócz problemu z wiekiem doszedł jeszcze problem wyboru "ścieżki", z której mogę zacząć. Póki co wiem o 3.
1. Zwykła Służba Przygotowawcza i start od najniższego stopnia
2. Studium Oficerskie, na które jednak bardzo trudno się dostać - potwierdza to także znajomy, który po 3 podejściach odpuścił i służy jako szeregowy
3. Kontrowersyjny temat, Legia Akademicka. Mógłbym się zapisać na jakieś studia żeby tylko mieć status studenta i skończyć to przeszkolenie w module podoficerskim lub oficerskim - dzisiaj pojawiła się oficjalna informacja, że w 2021 startuje pilotażowy moduł oficerski. Problem w tym, że nie znam nikogo kto by się dostał po tym na zawodowego. Wszyscy dostają odmowne decyzje z DK. Znajomi z wojska też nikogo takiego nie znają.

I tu pytanie do Was. Czy w tym wieku ktoś jeszcze zaczyna swoją przygodę z wojskiem? Jeśli tak, to która opcja wydaje się najbardziej sensowna? Osobiście stawiam na 1 lub 3.

Oprócz studiów posiadam także tytył Ratownika KPP, prawo jazdy kat. A, B, B+E, C, C+E oraz język angielski na poziomie B2/C1 (z tego co sprawdziłem w internecie B2 to odpowiednik STANAG pomiędzy 2222 a 3333). Prawo jazdy jest chyba przydatne także na stanowisku podoficerskim? Bo widziałem, że w 18bdow szukają starszego kierowcy ze stopniem mł.pdf.


Dodałem tytuł tematu.
Szwejk
 
 
nowik2 
1


Dołączył: 11 Lis 2020
Posty: 4
Skąd: wkp
Wysłany: Wto 12 Sty, 2021   

30 lat jeszcze nie ma tragedii granica wieku jest 35 lat bo musisz teraz służby 25 lat aby dostać świadczenie mieszkaniowe, potem już tylko możesz liczyć na drobną odprawę w wysokości 12 pensji i tyle :)
No i brak świadczenia emerytalnego chyba że sobię wyrobiłeś składki z ZUS
 
 
Kandydat90 
1


Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Sty, 2021   

nowik2 napisał/a:
30 lat jeszcze nie ma tragedii granica wieku jest 35 lat bo musisz teraz służby 25 lat aby dostać świadczenie mieszkaniowe, potem już tylko możesz liczyć na drobną odprawę w wysokości 12 pensji i tyle :)
No i brak świadczenia emerytalnego chyba że sobię wyrobiłeś składki z ZUS


Nie do końca sprecyzowałem, ale pytając o wiek chodziło mi bardziej o to, czy później nie będzie problemu ze służbą w wieku 50 czy 55 lat jako szeregowy. Oczywiście w razie gdyby nie udało się awansować wyżej. Bo w tej chwili ja jako cywil nie bardzo sobie wyobrażam 55 letniego szeregowego biegającego po poligonie razem z 20 latkami :D

Świadczenie mieszkaniowe przysługuje tylko tym, co przyszli do armii do 35 roku życia? Hmm nigdzie wcześniej o tym nie słyszałem. Chyba, że chodzi Ci o odprawę mieszkaniową, którą się dostaje na koniec, a nie o dodatek do comiesięcznego żołdu?

Co do emerytury to wiem, że szeregowy może służyć maksymalnie do 60 roku życia, więc żeby się załapać to górna granica przy rozpoczęciu służby to max 35 lat. Ale w razie gdyby się nie spełniło tego warunku to chyba MON przekazuje składki do ZUS'u? A przynajmniej taką informację znalazłem w ustawie.
 
 
Szeregowy27 
1


Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 7
Skąd: Sciana wschodnia
Wysłany: Sob 27 Mar, 2021   

Ja jestem co prawda trochę młodszy, bo rocznik 93, ale też się zastanawiam czy to trochę nie za późno. Teraz jeszcze jestem sprawny fizycznie, ale co będzie w wieku 50+. Bo podobno nie tak łatwo się wybić z korpusu szeregowych a jakoś te 25 lat trzeba przesłużyć. 55 letni szeregowy brzmi dosyć dziwnie. O ile w ogóle w takim wieku przedłużą kontrakt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group