Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Male domki z plaskimi dachami
Opublikował Wiadomość
Snake_Plisken 
4


Dołączył: 23 Maj 2021
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 16 Cze, 2021   

ToMac napisał/a:
Zagranie Lenina. Jak uporać się z rosnącą w siłę gospodarką - promować wyższość komunizmu. Płacić leniom, nierobom i przegranym. Obiecać postęp. Taka perfidia

Tyle, że Lenin był niemieckim agentem przywiezionym do Rosji w zaplombowanym pociągu...
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 16 Cze, 2021   

Niestety plomba nie zapobiegła przejęciu władzy przez Gruzina i nie skończyło się na zburzeniu Berlina tylko dopiero muru berlińskiego...
 
 
Snake_Plisken 
4


Dołączył: 23 Maj 2021
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 16 Cze, 2021   

ToMac napisał/a:
Niestety plomba nie zapobiegła przejęciu władzy przez Gruzina i nie skończyło się na zburzeniu Berlina tylko dopiero muru berlińskiego...

No ale plomba nie miała znaczenia w tej kwestii. Zabrakło wyobraźni u niemieckich mocodawców, że nie skończy się tylko rozpierduchą wewnątrz rosyjską ale nastąpi mariaż rosyjskiego imperializmu z rewolucyjnymi sztandarami. Jak sądzę tacy choćby Chińczycy by podobnego numeru nie odwalili myśląc tylko kilka lat do przodu. Nie ma co jednak krytykować Niemców, w końcu nasz wybitny strateg Piłsudski również wybrał taktycznie wsparcie bolszewików żeby potem strategicznie dać zniewolić kraj na pół wieku. Brak szerszej perspektywy jest zresztą dość popularny w naszej części świata. W końcu Rosjanie też ponoć szybko zdali sobie sprawę, że rozbiór Polski był błędem i bardziej korzystne dla nich byłoby utrzymywanie zwasalizowanego ale jednak państwa polskiego. Co zresztą próbowali potem czynić utrzymując Królestwo Polskie z unią personalną z caratem ale że Polacy wierzgali... Sto lat później Stalin był mądrzejszy i na wierzgających znalazł miejscowych do pilnowania.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 16 Cze, 2021   

https://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Stalin

Cytat:
Mieszkańcy Kraju Rad lubią Polaków, ale władze Kraju Rad mogą popełniać pomyłki.


Cytat:
Łatwo jest rozstrzeliwać ludzi, znacznie trudniej nakłonić ich do pracy.


Cytat:
Stalin: Kim jesteście?
Chruszczow: Jestem Chruszczow, towarzyszu Stalin.
Stalin: Nie, nie jesteście Chruszczow… Taki a taki mówi, że nie.
Chruszczow: Jak mogliście w to uwierzyć? Moja matka jeszcze żyje. Sprawdźcie.
Opis: rozmowa, która odbyła się na plenum partyjnym w 1937 w trakcie tzw. „operacji polskiej” (podczas której rozstrzelano 111 091 osób polskiego pochodzenia, polskich komunistów oraz inne osoby w jakikolwiek sposób związane z Polakami), po tym jak Chruszczow został zadenuncjowany jako „Polak”; Stalin w tym przypadku dał za wygraną, ale nie przestał sprawdzać swojego najbliższego otoczenia.


Snake_Plisken napisał/a:
Co zresztą próbowali potem czynić utrzymując Królestwo Polskie z unią personalną z caratem ale że Polacy wierzgali... Sto lat później Stalin był mądrzejszy i na wierzgających znalazł miejscowych do pilnowania.

Kontrolowanie wierzgającego konia kosztuje.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12718
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 16 Cze, 2021   

No, a dwie pierwsze dumy Mikołaj rozwiązał. A oni tylko trochę obszarniczej ziemi chcieli. A on nie chciał tych w sumie umiarkowanych żądań spełnić. No to dostał bolszewików. Trzeba się dzielić, jak jest czas ku temu.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Snake_Plisken 
4


Dołączył: 23 Maj 2021
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 16 Cze, 2021   

manfred napisał/a:
Trzeba się dzielić, jak jest czas ku temu.

Starsza pani pod Biedronką pyta czy nie mogę jej wesprzeć finansowo, Odpowiadam, że nie noszę gotówki. To czy mogę kupić jej coś do jedzenia? Robię zakupy i wrzuciłem do wózka parę artykułów z tych niepsujących się łatwo i z których dużo rzeczy można zrobić. Zapłaciłem, wychodzę na parking, a starszej pani nie ma.... W domu opeer od żony co tu kupiłem, przecież mi tego nie kazała...
Innym razem miałem gotówkę pod naszym wiejskim sklepem, to dałem parę złotych starszej pani, która prosiła o wsparcie. I znów dostałem opiernicz od żony, bo się okazało, że to znana, miejscowa pijaczka i nie wolno jej dawać pieniędzy, bo wszystko przepija. Weź tu się podziel...
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Czw 17 Cze, 2021   

Ja mam inne podejście. Być może nieco brutalne.

Kiedyś kobieta zapytała się mnie: Po co dałeś jej pieniądze? A ja odpowiedziałem tak:
Jeśli wyda na jedzenie lub coś innego pożytecznego to będę miał "plusa" tam w górze.
Jeśli wyda na alkohol lub narkotyki to szybciej się wykończy.
Tak czy tak ja i tak wygrywam.
Grunt to myśleć optymistycznie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sob 19 Cze, 2021   

i napisał/a:
Ja mam inne podejście. Być może nieco brutalne.

Kiedyś kobieta zapytała się mnie: Po co dałeś jej pieniądze? A ja odpowiedziałem tak:
Jeśli wyda na jedzenie lub coś innego pożytecznego to będę miał "plusa" tam w górze.
Jeśli wyda na alkohol lub narkotyki to szybciej się wykończy.
Tak czy tak ja i tak wygrywam.
Grunt to myśleć optymistycznie.


według mnie liczy się że dałeś :)
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sob 19 Cze, 2021   

Że pijaczka to źle, ale że stara to usprawiedliwione. Ostateczny jej wybór czy przepije czy przeje. Pracy łatwo nie znajdzie, nałogu się łatwo nie pozbędzie. Gorzej z młodocianym, który ma szansę - temu lepiej łatwo nie dawać.

kolega napisał/a:

według mnie liczy się że dałeś :)

Nie w każdym systemie wartości.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sob 19 Cze, 2021   

W moim tak. Ja od tego nie zbiedniałem. A co kobieta zrobiła z tymi banknotami to już nie moja rzecz.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Sob 19 Cze, 2021   

kolega napisał/a:
liczy się że dałeś


ToMac napisał/a:
Nie w każdym systemie wartości.


i napisał/a:
W moim tak. Ja od tego nie zbiedniałem. A co kobieta zrobiła z tymi banknotami to już nie moja rzecz.


W moim systemie zaś - niekoniecznie, intencja oczywiście sie liczy i to bardzo, ale z drugiej strony - żadna to zasługa na niebo - dawać się zbyt łatwo oszukać. Z trzeciej zaś strony - tylu teraz wyciąga ręke po pomoc że niewiadomokomu, a wielu będących w autentycznej potrzebie - ręki nie wyciąga.
To nie jest łatwa sprawa - tak pomóc żeby pomóc.
( ech, tak, wiem, znowu piszę tylko zbędne banały )
:czytanie:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/program-inwestycji-strategicznych-pis-zapowiada-nowy-program/6hxhhnb

Cytat:
Premier wskazywał, że w III RP "doszło do wpuszczenia kapitału zagranicznego, do przejęcia polskiej gospodarki przez innych".

Według szefa rządu model gospodarczy Polski opierał się w tym czasie na zadłużeniu zagranicznym, konsumpcji "w dużym stopniu na kredyt", który jednak nie generował miejsc pracy. - Pamiętamy, że bezrobocie było zmorą III RP, krajem z jednym z najwyższych bezrobociem w UE była Polska - zwracał uwagę.

Dodał, że po 1989 roku brakowało w Polsce całościowego spojrzenia na gospodarkę, które oznaczałoby jednocześnie budowę polskiego kapitału i zdolność do mobilizacji kapitału pod realizację dużych, średnich i mniejszych projektów inwestycyjnych.

O zatrzymaniu inwestycji i socjalu dobrej zmiany nie wspomniał?

Cytat:
Morawiecki zapewniał, że "wszystkie działania rządu Prawa i Sprawiedliwości ogniskują się właśnie na tym, by Polacy mogli lepiej zarabiać".

Temu służą m.in. większe stawki ubezpieczeń...

Cytat:
Morawiecki zapewniał, że wszystkie proponowane programy są logicznie ze sobą powiązane. - Są całościową architekturą zmiany w ramach Polskiego Ładu, która doprowadzi do utworzenia kolejnych setek miejsc pracy - mówił.

Setki miejsc np. 500 na 16,5mln pracujących to wychodzi....0,0000302...

Mniejsza niż promilowa dobra zmiana...
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

michqq napisał/a:
(...) żadna to zasługa na niebo - dawać się zbyt łatwo oszukać.

:cool: Ależ skąd. Oboje dobrze zdawaliśmy sobie sprawę z sytuacji.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Wreszcie informacje od Pancernego Mariana:

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wykonanie-budzetu-panstwa-za-2020-r-analiza-najwyzszej-izby-kontroli/3vzysxp

Cytat:
Kontrolerzy wyliczają, że w 2019 r. wpływy ze składek pokrywały istotnie większą część wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych niż w latach poprzednich (80,7 proc.). Jednakże w 2020 r. udział składek w dochodach funduszu znacząco się zmniejszył – do 71 proc.. Zmiana ta nie wynikała ze znaczącego zmniejszenia się wpływów ze składki, gdyż te – pomimo recesji – zmniejszyły się zaledwie o 0,1 proc. w porównaniu do uzyskanych w 2019 r.
Była ona wynikiem bardzo wysokiego wzrostu dochodów funduszu ze źródeł nieskładkowych, które w 2019 r. były równe 47,9 mld zł, a w 2020 r. osiągnęły wartość 81,7 mld zł. Na tak duży wzrost dochodów wpłynęły dwa istotne transfery środków związane z przeciwdziałaniem negatywnym skutkom pandemii.


Rozdawnictwo ale i pandemia kosztuje. Ile obciążonych przedsiębiorców zwolni ludzi (gdy zniknie resztka rentowności stanowisk pracy) a ile samozatrudnionych zamknie działalności i wyjedzie - przekonamy się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group