Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: M@rEK
Pią 11 Mar, 2022
Koniec dzialanosci NFoW
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   Koniec dzialanosci NFoW

„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego.”

Przyjaciele, Koledzy, Znajomi i Nieznajomi - Szanowni Państwo,

Bardzo długo biłem się z myślami co dalej z NFoW. Powodem było zmiana oprogramowania na serwerze oraz brak wsparcia technicznego dla obecnego skryptu. Do pewnego stopnia udało mi się przez 5 lat utrzymywać Forum w sprawności. Lecz kolejne aktualizacje oprogramowania na serwerze coraz bardziej „gryzły się” ze starym skryptem. Poczyniłem więc wiele testów innych skryptów lecz żaden nie spełniał moich założeń i oczekiwań.
Ponadto, będąc już poza MON od ponad 10 lat wiadomości do mnie docierały coraz uboższe. Naturalna kolej rzeczy - jedni awansują, inni przenoszą się, a jeszcze inni "idą pod kapelusz". I tych ostatnich jest coraz więcej.

Niezależne Forum o Wojsku było protoplastą for o tematyce wojskowej tworzonej przez samych wojskowych dla wojskowych (i nie tylko). Pomagało w czasach, gdy o taką pomoc było bardzo trudno. Uczyło szukać informacji, pomagało rozwiązywać problemy dnia codziennego żołnierza. Pomagało w zmianie przepisów na korzyść żołnierzy i ich rodzin (parę rzeczy naprawdę poważnych udało się ując w ramy prawne). Wymienialiśmy się poglądami, uwagami, a nawet pomysłami (niektóre były brane pod uwagę przez rządzących).
Choć niejednokrotnie dochodziło do ostrych wymian zdań (nawet kłótni jak w "porządnej" rodzinie ;-) , to w większości przypadków przy pomocy Moderatorów konflikty były zażegnywane i powracała w miarę merytoryczna dyskusja.
Przez 19 lat (na obecnym serwerze 17 lat) działalności Niezależnego Forum o Wojsku przewinęło się bardzo wiele tematów, bardzo wielu użytkowników pomimo, że były czasy gdzie nas deprecjonowano, trollowano, oczerniano, rzucano kłody pod nogi.
Przewinęło się wielu Moderatorów (cześć już nie żyje :cry: ) i Im chciałbym podziękować za współpracę. Poświęcili swój wolny czas, aby NFoW było postrzegane na wysokim poziomie merytoryki i kultury. Niejednokrotnie byli wyzywani, wyszydzani i niesłusznie oskarżani, lecz dobro Forum było tutaj na pierwszym miejscu. To także ludzie i także mające uczucia i swój honor. Wielu odeszło, bo nie udźwignęło tego ciężaru. Panie i Panowie Moderatorzy - wielkie podziękowanie dla was i wielki szacunek za wkład wniesiony dla środowiska żołnierskiego :efendi2: Może ktoś kiedyś doceni nas za to co zrobiliśmy dla naszych kolegów w służbie i poza nią.

Dziękuję Użytkownikom, którzy przez te 19 lat wspomagali nas finansowo. To dzięki Przyjaciołom i Brygadzie Wsparcia mogliśmy działać bez reklam, w sprawności. Choć początki były trudne.
Dziękuję pozostałym naszym Userom, którzy wypowiadając się, zabierając głos w dyskusjach w sposób merytoryczny i kulturalny podnosili rangę tego projektu.
Dziękuję mojej obecnej Żonie, że przez ostatnie 15 lat wspierała mnie w tym przedsięwzięciu, bo choć czasami opieprzała mnie za to, że zarywam noce żeby coś poprawić, że wydaję własne (nasze) pieniądze na wyjazdy, utrzymanie forum lub przesiaduję na Forum całymi godzinami czytając wątki czy też dzwoniąc po ludziach. Wiedziała, że dla mnie to coś bardzo ważnego.

Żegnam Was z myślą, że będziecie miło wspominali bytność na Niezależnym Forum o Wojsku. Z myślą, że cząstka Was zapamięta to miejsce. Z myślą, że potraficie odnaleźć każdą potrzebną informację czy miejsce, gdzie można uzyskać pomoc lub wymienić się poglądami (teraz jest tego bez liku).

Na koniec chciałbym napisać coś bardzo ważnego, dla nas, dla żołnierzy.

Cytat:
Czasy jakie są to każdy widzi. Ważcie dobrze co robicie, co mówicie. To będzie rzutowało na Waszą i nie tylko Waszą przyszłość. Zawsze, ale to zawsze myślcie i sprawdzajcie informacje, które podają Wam media, bo to tuby propagandowe :!:

Pamiętajcie, że służymy Polsce i Narodowi, a nie politykom :!:


Idą ciężkie czasy. Czasy przełomowe, trudne i zawiłe. Obyście się nie pogubili.
Nadchodzi nieuchronnie NOWE. To potrwa, ale warto czekać z podniesionym czołem.

Trzymajcie się zdrowo

Pozdrawiam
Wasz były Admin
Jarosław "Stevie" Bąder


P.S. Dostępny jestem na FB i TT.
Do pewnych opcji na Forum nawet ja nie ma dostępu (konflikt oprogramowania), więc nie wiem ile jeszcze będzie działało.
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Stevie napisał/a:
Dziękuję mojej obecnej Żonie, że przez ostatnie 15 lat wspierała mnie w tym przedsięwzięciu, bo choć czasami opieprzała mnie za to, że zarywam noce żeby coś poprawić, że wydaję własne (nasze) pieniądze na wyjazdy, utrzymanie forum lub przesiaduję na Forum całymi godzinami czytając wątki czy też dzwoniąc po ludziach. Wiedziała, że dla mnie to coś bardzo ważnego.


Mąż żonaty - zawsze działa w tandemie a nie sam.

Dziękujemy także i Żonie - za Jej przychylność, bez tej przychylności nie byłoby tego forum, i naszych na tym forum - spraw.

Cytat:
Do pewnych opcji na Forum nawet ja nie ma dostępu (konflikt oprogramowania), więc nie wiem ile jeszcze będzie działało.


Rozumiem że zostawiasz je jako "mienie porzucone", więc będzie się kręcić tak długo jak długo samo da radę, a ponadto od pewnego momentu miejsce na serwerze oraz domena będą nieopłacone, więc należy oczekiwac wyłączenia z któregoś z tych powodów - "ktory pierwszy".

No cóż, czas na podziękowania, zapewne wiele ich dostaniesz, ja tu jestem tylko pierwszym, czas na pożegnania, i czas na:

Cytat:
Nadchodzi nieuchronnie NOWE. To potrwa, ale warto czekać z podniesionym czołem.


Jak sądze grupowicze się rozproszą, być może jednak się mylę, i jakiś "trzon" grupowiczów się zgodnie przeniesie w jedno miejsce w Sieci (ale chyba już istniejące).

Umówmy się może tak:

Kto ma jakieś wytypowane miejsce na dyskusje militarne gdzie już wie że się przeniesie - to niech napisze nam wszystkim w tym wątku.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Może zorganizujmy jakąś zbiórkę, tyle nas pod kapeluszem i w zawodowej służbie, może zlećmy usługę utrzymania forum ?
To miejsce specyficzne, mające swoje klimaty, szkoda je tak zostawić.
 
 
Jabba01 
5


Wiek: 55
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 309
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Przeczytaj pierwszy post Steviego uważnie w tym wątku a przekonasz się, że być może działa niewidzialna ręka rynku mediów społecznościowych. Za dużo prawd tu piszemy co się pewnym osobom nie podoba... Jedynym źródłem informacji powinno być dla Ciebie TVP Info :cool: Baranki i owieczki mają być posłuszne i bezrefleksyjnie wykonywać polecenia a tu na forum może jeszcze jakiś post komuś otworzyć oczy lub dać do myślenia (świadomość) a w nowym ładzie nie ma miejsca dla takich osób. Do tego zmierzamy - na tym to ma polegać. Czas zrozumieć ;)
Co do zorganizowania jednak forum w innym miejscu pomysł fajny ale chyba tacy jak Ty i ja musieliby przejąć administrację ;) W czynnej służbie zostają już w zdecydowanej większości BMW co nawet dało się odczuć tu na forum.
Dla mnie prawda i Polska jest najważniejsza ale nie w słowach a w czynach. To diametralna różnica.
_________________
"Możesz wykształcić głupca, ale nigdy nie nauczysz go myśleć."
 
 
poandy 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 220
Skąd: Wojska pierwszych 5 min.
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Życzę Tobie i Twojej Rodzinie Dużo Zdrowia. :gent:
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Jabba01 napisał/a:
Przeczytaj pierwszy post Steviego uważnie w tym wątku a przekonasz się, że być może działa niewidzialna ręka rynku mediów społecznościowych.


poandy przeczytawszy - wysnułbył inny wniosek:

poandy napisał/a:
Życzę Tobie i Twojej Rodzinie Dużo Zdrowia.


Przyłączam sie do życzeń.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Bimbaj 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 234
Skąd: zielona ukraina
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Biorąc pod uwagę że aktualizacja skryptu na współmierny dzisiejszym wymaganiom technicznym jest zadaniem prostym, a nawet dla kompletnego laika - to usługa o koszcie rzędu dwustu czy trzystu złotych, przyczyn końca forum upatrywałbym się zupełnie gdzie indziej. No ale nie o wszystkim można napisać wprost.
 
 
victoria 
1


Dołączyła: 09 Maj 2009
Posty: 25
Skąd: ze snu...
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Cytat:
Dawno mnie ktoś tak nie zdołował.
I jak tu nie wierzyć w piątek 13-tego...
_________________
Czy to jawa, czy sen?
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Wielka szkoda. Może jednak da się coś zrobić.Tak na marginesie kilka miesięcy temu zanikło Internetowe Forum Policyjne.Coś się dzieje złego.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Szkoda, bardzo wielka szkoda.
Widać ktoś chce zamknąć usta tym, którzy nie bali się powiedzieć prawdy, bo to, że MON przegląda forum dość pilnie już raz się przekonałem gdy podpisywałem obiegówkę w brygadzie.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Różne myśli chodzą mi po głowie.
Mógłbym się rozpisać.
Napiszę tylko jedno: Szkoda.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 773
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Czyli jednak zależne.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Wielkie dzięki Stevie i dla innych. Wielki wkład. I przeprosiny na chamstwo i politykę. Niestety nie dało się. Powodzenia. Niezależnie od wizji i opinii cywila to było jedyne Forum warte uwagi. Za wkład żołnierzy i innych, wbrew oportunizmom, złodziejstwu i partyjniactwu.
 
 
Milimetr 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 286
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Nie ogarniam... Może otwartym tekstem o co tu chodzi? Sugerujecie jakieś naciski?
Zdawało mi się że Stevie kilka razy wspominał że to prywatne przedsięwzięcie i nikomu nic do tego.
No chyba, że nie wiem w jakim świecie żyję...
Jeśli Forum zniknie... Będzie to wielka szkoda dla nas wszystkich.
Chociaż fakt... Ostatnio jakby traciło na popularności a i poziom dyskusji niestety spadał.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Pecunia się zawsze znajdzie. Problem że od np. Mikołaja Dobrowolskiego. ul. Matki Teresy itp. Szkoda na pewno.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group