Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Matapoptokach 
1


Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 6
Skąd: Puławy
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Witam. 2 miesiące temu w bloku, w którym mam kwaretę służbową uszkodzeniu uległ pion w wyniku czego doszło do zalania mojej łazienki. Zalane zostały 2 ściany (powyżej linii płytek) i sufit. Sprawę oczywiście zgłosiłem do AMW. Po pewnym czasie pojawiła się przedstawicielka agencji. Wykonała zdjęcia i kazała czekać na kontakt. Dzisiaj nastąpił kontakt ze strony agencji. Zaproponowano mi 304 zł. pod warunkiem że sam dokonam naprawy (pieniądze miałyby być zwrócone po wykonaniu remontu). Sama kwota ma w tej kwestii małe znaczenie bo najzwyczajniej w świecie chciałbym żeby naprawy dokonała agencja (skoro to z jej winy zostałem zalany). W odpowiedzi dowiedziałem się że nie ma takiej opcji... Mam mieszkać dalej w takich warunkach bo ewentualnej naprawy szkody agencja dokona gdy rozliczę się z kwatery. Z tego co wyczytalem w przepisach faktycznie napraw i remontów agencja dokonuje przygotowując lokal do przekazania ale wydaje mi się że te przepisy nie mają odniesienia do sytuacji, w której to właśnie z winy agencji (uszkodzony pion) szkoda wystąpiła.
Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją lub wie gdzie mogę zbaleźć przepisy dotyczące mojego problemu?
Dodam że status mojego mieszkania to kwatera mieszkalna.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Chciałbym. ale obawiam się, że Ci nie pomogę.
Byłem w podobnej sytuacji. Tylko, że wtedy to się ta "instytucja" inaczej nazywała.
Jak bicie głową w mur.

Zaczekaj. Może ktoś inny coś podpowie?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Matapoptokach, poszukaj w Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 lutego 2016 r. w sprawie gospodarowania lokalami mieszkalnymi przez Agencję Mienia Wojskowego.
http://isap.sejm.gov.pl/i...=WDU20160000275
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Matapoptokach 
1


Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 6
Skąd: Puławy
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Z tego rozporządzenia jak i z ustawy wynika że za uszkodzenia w lokalu odpowiadam ja ale za te które powstały z mojej winy. Nigdzie nie jest napisane co w przypadku kiedy to wine ponosi agencja
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Matapoptokach napisał/a:
Dzisiaj nastąpił kontakt ze strony agencji. Zaproponowano mi 304 zł. pod warunkiem że sam dokonam naprawy (pieniądze miałyby być zwrócone po wykonaniu remontu).


Powiedziałbym że błędnie naliczono koszta Twojej robocizny (zero złotych)

Cytat:
Sama kwota ma w tej kwestii małe znaczenie bo najzwyczajniej w świecie chciałbym żeby naprawy dokonała agencja (skoro to z jej winy zostałem zalany).


Skoro nie chodzi o pieniądze tylko o wyremontowanie, to może tak.

Na ostro:

Zawezwij trzech lub czterech fachowców w celu dokonania wyceny naprawy.
Całościowej.
Wyceny weź na pismie.
Następnie zatrudnij tego który wyceniłbył najtaniej, i ksero faktury (oraz pozostałych wycen dla porównania) poślij agencji, wraz z opisem co zrobiłeś.

Spór będzie przeniesiony i pojawi się przy rozliczaniu końcowym.

Cytat:
Z tego rozporządzenia jak i z ustawy wynika że za uszkodzenia w lokalu odpowiadam ja ale za te które powstały z mojej winy. Nigdzie nie jest napisane co w przypadku kiedy to wine ponosi agencja


Może się okazać że łatwiej im zaksięgować fakturę niz organizować naprawianie.

ZGODZILI się że sam się tym zajmiesz - no to się zajmiesz.
Spór jest własciwie tylko o wycenę.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group