Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Wto 16 Paź, 2007
Nowe rozporządzenie (rozłąkowe) już podpisane
Opublikował Wiadomość
rodzer4 
1


Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

Witam wszystkich forumowiczów,
mam pewien problem z rozłąką, mianowicie mieszkam w miejscowości X a służę w miejscowości Y obie te miejscowości nie sa miejscowościami pobliskimi w związku z tym pobieram rozłąkę, ostatnio przyszło mi pismo, że wyremontowali jeden internat i przekształcili go w mieszkanie i przydzielają mi to mieszkanie ( oczywiście spełnia ono wymogi co do wielkości i ilości pokoi) w piśmie jest napisane, że jeżeli nie zgodzę się na mieszkanie to zabiorą mi rozłąkę i będe musiał płacić za internat (mam już mieszkanie służbowe w miejscowości X) problem jest taki, że nie chcę tego mieszkania z kilku względów po pierwsze jest malutka miejscowością gdzie brak przyszłości, po drugie dzieci chodzą do szkoły i przedszkola a żona pracuje w miejscowości X. Zmiana mieszkania wiązała by się ze zmianą szkoły i przedszkola ( dodatkowo w tej miejscowości Y niema miejsc w przedszkolu tylko prywatne) i utratą pracy przez małżonkę co znacznie pogorszyło by sytuacje materialną rodziny a w miejscowości Y brak perspektyw na pracę. :( . Czym można dobrze umotywować brak chęci przyjęcia tego mieszkania ?? by przekonać dyrektora do pozostawienia dotychczasowego stanu prawnego czyli mieszkanie w miejscowości X i internat w Y :efendi2: ?? z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
:efendi2:
_________________
"Jakby co, kieby co, kany co, abo co - to my som!"
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 24 Paź, 2021   

AMW tak robi. Następnym krokiem będzie bezprawne najprawdopodobniej naliczenie płatności za internat.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Pilsner11 
1


Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 42
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Nie 14 Lis, 2021   

Szwejk napisał/a:
Myślę, że w rozważanym przypadku dodatek za rozłąkę należy się. Należy się, bo pytający spełnia wszystkie warunki, o których mowa w art. 68 ust. 1 i 5 ustawy o sł. wojsk. żołn. zawod., tj.:
1) posiada rodzinę,
2) w miejscu pełnienia służby (czyli tam, gdzie pobiera naukę) korzysta z zakwaterowania zbiorowego lub internatowego bez prawa zamieszkiwania z członkami rodziny,
3) nie pobiera świadczenia mieszkaniowego.

Co prawda pytający nie podaje, czy na okres nauki zachowa stanowisko w swojej JW, czy też zostanie przeniesiny do rezerwy kadrowej, jednakże z § 38 rozporządzenia MON z dn. 09.09.2014 r. w sprawie trybu wyznaczania żołnierzy zawodowych na stanowiska służbowe i zwalniania z tych stanowisk (Dz. U. z 2014 r. poz. 1292 oraz z 2016 r. poz. 1740) wynika, że to drugie. W tej sytuacji wniosek powinien być złożony do komendanta szkoły, jako dowódcy JW, do której żołnierz zostanie skierowany w ramach pełnienia zawodowej służby wojskowej w rezerwie kadrowej (vide § 4 ust. 1 i 4 rozp. MON z dn. 30.04.2010 r. w sprawie świadczeń socjalno-bytowych dla żołnierzy zawodowych - Dz. U. z 2010 r. poz. 565 oraz z 2011 r. poz. 258, a także definicja d-cy JW - art. 6 ust. 2 pkt 3 ustawy).

Takie jest moje rozumowanie, ale mogę się mylić. Więc mam nadzieję, że Pilsner11 poinformuje nas jak sprawa się potoczyła.


Sprawa wygląda tak, wniosek o wypłatę świadczenia rozłąkowego składam raz, natomiast zwrot kosztów za bilet co miesiąc.

Swiadczenia jeszcze nie dostałem, czyzby wynikało to z faktu, że szkolenie zaczelo sie 11.10 czyli nie trwalo caly miesiąc? Czy w związku z tym pieniądze wpłyną dopiero w grudniu za listopad?
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Pon 15 Lis, 2021   

"Sprawa wygląda tak, wniosek o wypłatę świadczenia rozłąkowego składam raz, natomiast zwrot kosztów za bilet co miesiąc.

Swiadczenia jeszcze nie dostałem, czyzby wynikało to z faktu, że szkolenie zaczelo sie 11.10 czyli nie trwalo caly miesiąc? Czy w związku z tym pieniądze wpłyną dopiero w grudniu za listopad?"



Wniosek o przyznanie świadczenia składa się rzeczywiście raz . Natomiast wniosek o wypłatę zarówno za zwrot kosztów za przejazd jak i za za rozłąkę składa się co miesiąc. Wypłata należnych środków następuje w miesiącu następnym po którym zostały złożone wnioski (czyli jak w Twoim przypadku wyplata powinna nastąpić do 15 grudnia). :gent:
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
rodzer4 
1


Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 06 Sty, 2022   

Witam.
Panowie mam pytanie.
1 grudnia przyszła mi decyzja że mieszkanie w którym mieszkam jest mieszkaniem w miejscowości pobliskiej wzwiązku z czym straciłem prawo do zamieszkiwania w internecie dodam że tego 1 grudnia miałem dzień wolny, internat zdałem 14 grudnia i teraz jest pytanie czy należy mi się jeszcze świadczenie za grudzień czy już nie ? Bo niewiem czy decyduje data decyzji czy data zdania internatu.
_________________
"Jakby co, kieby co, kany co, abo co - to my som!"
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 06 Sty, 2022   

Data zdania internatu, i co teraz będziesz brał za dojazdy czy nie bo miejscowość pobliską.
 
 
rodzer4 
1


Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 06 Sty, 2022   

Na decyzji z mieszkania jest napisane że w miejscowości pobliskiej a dojazd zajmuje mi samochodem 2.5 godziny tam i spowrotrm , natomiast według rozkładu jazdy pociąg jedzie 1.53 więc brakuje 7 minut, a liczą z przestanku centralnego z którego do mieszkania mam jeszcze 8 km i w szczycie powrót to kolejne 40 minut przez miasto mpk 🤦 i nieiwem jak to ugryźć.
_________________
"Jakby co, kieby co, kany co, abo co - to my som!"
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 07 Sty, 2022   

Ustawa mówi o PKP od miejscowosci zamieszkania do miejscowości pełnienia służby, ostatnio zmienili rozkładu PKP, pociągi jeżdżą szybciej i dlatego nie ma tych 2 h dla mnie durny przepis, pozbawili ludzi internautów a i za dojazdy się nie należy bo niema 2 h obie strony czasu PKP, trzeba to zgłaszać do przełożonych, dużo ludzi tak załatwili chory przepis, może coś zmienią w nowej ustawie, powodzenia.
 
 
antracyt 
2
antracyt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 07 Sty, 2022   

foxi napisał/a:
Ustawa mówi o PKP od miejscowosci zamieszkania do miejscowości pełnienia służby, ostatnio zmienili rozkładu PKP, pociągi jeżdżą szybciej i dlatego nie ma tych 2 h dla mnie durny przepis


Dodatkowo jeszcze (np. w moim przypadku) ceny biletów miesięcznych spadły, ale połączenie jest takie że nie ma możliwości dojazdu do miejsca pełnienia służby z domu w normalny dzień pracy, a w wakacje i w dni wolne nic nie jeździ. Przepis jest ok, ale pisał go ktoś kto nie zna realiów pracy w "zielonym garnizonie". Tu nie ma komunikacji miejskiej i TLK Regio i SKM i KM itp...
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 07 Sty, 2022   

Jak jest decyzja, to trzeba się odwołać, wykazać, że dojazd na godzinę rozpoczęcia pracy jest niemożliwy w takim czasie. W drugą stronę tak robiono. Są chyba nawet jakieś orzeczenia.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sob 08 Sty, 2022   

foxi napisał/a:
Ustawa mówi o PKP od miejscowosci zamieszkania do miejscowości pełnienia służby, ostatnio zmienili rozkładu PKP, pociągi jeżdżą szybciej i dlatego nie ma tych 2 h dla mnie durny przepis, pozbawili ludzi internautów a i za dojazdy się nie należy bo niema 2 h obie strony czasu PKP, trzeba to zgłaszać do przełożonych, dużo ludzi tak załatwili chory przepis, może coś zmienią w nowej ustawie, powodzenia.


Odpowiem, żartobliwie, jeżeli PKP skróciło czas dojazdów teoretycznie :) (bowiem zawsze się spóźnia), to ty możesz teoretycznie przenieść się z zamieszkaniem do miejscowości x gdzie dojazd będzie wynosił 2.15 minut w obie strony.
Zawsze można mieć meldunek tymczasowy i pomieszkiwać kontem u rodziny, znajomych.
 
 
soldatus 
1


Wiek: 42
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9
Skąd: polska
Wysłany: Nie 13 Lut, 2022   

Dzięń dobry koledzy,

Jak w temacie Zona wyjeżdża do pracy poza granice RP wraz z nią jadą dziećmi.
Czy w związku z tym przysługuje mi jakiś dodatkowy urlop na odwiedzanie rodziny?

Dzięki za pomoc.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 13 Lut, 2022   

soldatus napisał/a:
Czy w związku z tym przysługuje mi jakiś dodatkowy urlop na odwiedzanie rodziny?
Nie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Mery 
1


Dołączyła: 12 Cze 2021
Posty: 12
Skąd: WP
Wysłany: Nie 13 Lut, 2022   

Hej, mam taką sytuację:
Razem z mężem służylimy w miejscowości X i jednostka w tej samej miejscowości. Męża przeniesiono do miejscowości 300 km dalej. Przeprowadził się tam z naszym synem, wziął należności związane z przeniesieniem na siebie i na syna (czyli 250%), gdy dostał stanowisko w przeważającej większśsci 7-15, co w przypadku wychowywania dziecka jest nam na rękę. Ja zostałam w miejscowości X, teraz prawdopodobnie będę się zwalniać przechodzę na rynek cywilny, nadal mieszkając w miejscowości X. Czy mężowi należ się w takim przypadku rozłąkowe ?
 
 
Pilsner11 
1


Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 42
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sro 27 Lip, 2022   

Witam, mam takie pytanie,
Mam mieszkanie z AMW w miejscowości X, zostałem wyznaczony na nowe stanowisko służbowe w miejscowości Y. Żona pracuje i chce mieszkać nadal w miejscowości X, natomiast ja chciałbym wynająć mieszkanie w większym mieście obok miejsca Y. Aby otrzymać rozłąkowe musze wziąć obowiązkowo z AMW internat ? Jeśli tak to czy za niego się płaci jeżeli mam kwaterę w miejscowości X?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group