Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Nie 05 Mar, 2023
Izolacja - Koronawirus -L4
Opublikował Wiadomość
The7DayTheory 
1


Dołączył: 02 Sie 2020
Posty: 6
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   Izolacja - Koronawirus -L4

Witam Panowie.
Wyjaśniam sytuacje. Od tygodnia jestem na izolacji z powodu zakażenia korona wirusem. Stwierdzono, że zostałem zakażony na jednostce przez swojego dowódce. Rozumiem, że w takim przypadku jest to zakażenie w związku ze służbą i należy mi się 100 % płatne L4?
W dniu, kiedy ostatni raz byłem w pracy, wracał ze mną do domu rodzinnego ojciec, który również jest żołnierzem w tej samej jednostce wojskowej, a na co dzień mieszka w internacie. Po paru dniach, okazało się że on również jest zakażony korona wirusem i odbywamy razem kwarantanne. Czy jest jakaś szansa, że on też będzie mógł dostać 100 % płatne L4 w związku ze służbą?
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :)
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

The7DayTheory napisał/a:
W dniu, kiedy ostatni raz byłem w pracy, wracał ze mną do domu rodzinnego ojciec, który również jest żołnierzem w tej samej jednostce wojskowej, a na co dzień mieszka w internacie.


U cywilów jest tak, że jeżeli do jakiegos wypadku dojdzie podczas drogi dom-praca lub praca-dom, to uznaje się go za wypadek związany zpracą, na co są stosowne przepisy. Zgłasza się to pracodawcy i należy/można ubiegac się o świaczenia.

Oczywiście:
Zakażenie Covidem NIE JEST wypadkiem, a żołnierz wracający dodom nie jest pracownikiem w rozumieniu kodeksu pracy, mozna jedynie to co powyżej opowiedziec jako analogię.

Staraj się, "na oko" szansa jest.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 657
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

The7DayTheory, po co bierzesz zwolnienie lekarskie na czas izolacji? Pozytywny wynik testu jest równoznaczny z decyzją o izolacji i żadne zwolnienie nie jest w takim wypadku potrzebne. Sanepid lub WOMP wprowadzi ten fakt do systemu i twój pracodawca otrzyma taką informację. Wtedy należy napisać meldunek o zakażeniu w związku ze służbą wojskową i na tym sprawa się kończy. Dowódca decyduje wtedy czy należy Ci się 100% uposażenia za czas choroby.
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
The7DayTheory 
1


Dołączył: 02 Sie 2020
Posty: 6
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

Nie brałem L4, źle się wyraziłem. No nic, spróbujemy, dostanie to dostanie. Myślałem, że może ktoś miał podobną sytuacje. Pozdrawiam
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

Składaj wniosek do d-cy JW. Zakażenie jak piszesz nastąpiło podczas wykonywania obowiązków służbowych, tak więc powinno zostać uznane i wypłacone dodatkowo wskazane 20% pensji.
_________________
....
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Widzę, że prawie wszystkie tematy o koronawirusie zostały zamknięte.
Może to i dobrze.
Przypadkiem natrafiłem dziś na pewien program w TV.
A tam jakiś faszyzujący lewak (podobno poseł) o mało nie namawiał do zabijania ludzi niezaszczepionych.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

No właśnie "i" - tu widac jak bardzo "tańczymy tak jak nam zagrają".

Media napompowywują temat "A" i wszyscy namiętnie dyskutują na temat "A".
Media napompują temat "B" i wszyscy grzecznie przechodzimy na inny temat.

Jak ten pociąg na zwrotnicy. Niby tysiąc ton, niby masa nie do powstrzymania, a zwrotniczy jednym paluszkiem przerzuca jak chce, totu totam.

Teraz na tapecie jest Omikron.

Mniejwięcej rok temu, prawie dokładnie rok, będąc na proszonej Wigilii u znajomego lekarza, pytałem o szczepionki które były wtedy wielką nowością. Wytłumaczył, łopatologicznie bom nie medyk tylko inżynier, że to mRNA zakoduje imitację białka z tego kolca, organizm się nauczy to zwalczać, prawdaprawda, rozumiem - i na dwa moje konkretne pytania nie był w stanie odpowiedzieć inaczej niż słowem "nadzieja".

Że mamy "nadzieję" że odpowiedź immunologiczna będzie trwała a nei kilka miesięcy, oraz że mamy "nadzieję", że ten kolec się wirusowi nie pozmienia.

Co do pierwszej nadziei to wszyscy wiemy jak jest, natomiast co do tej drugiej nadziei to właśnie pojawił sie ów Omikron.

"Ma on około 50 mutacji, z czego 32 w obrębie białka kolca"

Takwięc po roku należałoby sie spytać - jakie były właściwie naukowe podstawy owej nadziei, że kolec się nie zmieni?
Otóż, wygląda na to że takowych podstaw nie było, był jedynie jak to mówia anglosasi "educated guess", albo, bardziej po naszemu, "intuicja naukowców".
Noale zarazzaraz. Przecież koronawirus nie pojawił się wraz z wariantem Alfa. Koronawirusy były pod ścisłą obserwacją co najmniej od epidemii SARS w 2003cim.

Przeciez ta epidemia nazywała się "SARS-CoV-1" a teraz mamy (tylko albo aż) "SARS-CoV-2"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirus_SARS
https://pl.wikipedia.org/wiki/SARS-CoV-2

Przeciez cały czas badano tą rodzinę wirusów od 2003ciego i nie powinno być pola manewru na jakies zgadywanctwo, bo mniejwięcej wiadomo że mutuje i jak szybko mutuje.

Otóż, jak widać - dało się.
Hm.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group