Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uposażenie - komu więcej, komu mniej?
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Alien232 napisał/a:
Naprawde? Masz pełen wachlarz form wypowiedzi, nie działasz pod presją czasu w nieprzyjaznym środowisku i jedyne na co wpadłeś celem deprecjonowania mojej wypowiedzi to uciekanie sie do tak prymitywnych argumentacji jak gombaza? Użyj jeszcze sformułowania beneficjent 500 plus do kompletu.


W kółko to samo - w tej chwili sugerujesz MI wypowiedzi których nie wypowiedziałem.
Straszliwie zawężone masz pole rażenia. Jedna taktyka działań to trochę za mało na nfow.

Cytat:
Rozumiem, że widząc człowieka bijącego dziecko na ulicy nie reagujecie bo przecież widzicie go pierwszy raz, może za dwa dni zwrócę mu delikatnie uwagę.


No. Nie występuje analogia którą tutaj sugerujesz, rozmowa nie ma więc podstawy.

Ten rodzaj dyskutanctwa, nie dyskusji tylko dyskutanctwa, ja sobie prywatnie nazywam "regulacja telewizora"
Przejaskrawiasz żeby pościemniać drogi kolego
(Ludzie wczesniej urodzeni rozumieją tą przenośnię)
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Cytat:
To juz u Ciebie zahacza o afazję.


O zmiana, teraz bezpośrednio ad personam.

Wiesz, zdradzę Ci moją słabiznę. Drażnią mnie ludzie, którzy, gdy im napisać odpowiedź: "Częściowo się z Toba zgadzam..." natychmiast reagują jak byk na czerwoną płachtę.
On się ze mną nie zgadza, skorobył napisał że zgadza się cześciowo. Z takim nastawieniem to można robić pyskówki, od prymitywnych po wyrafinowane, a nawet lubować się w temtakim sporcie pyskówkowym, ku uciesze milczącej wkoło gawiedzi.
Jednak, do niczego innego się w ten sposób nie dojdzie, jak tylko do obustronnego zacietrzewienia.

No niby... Można.

Co kto lubi.

Bez problemu znajdziesz na nfow dyskutantów dla których sednem i istotą sporu jest samo poprowadzenie sporu - wielu jest takich którym się to jeszcze nie przejadło.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Alien232 napisał/a:
michqq napisał/a:

(...)
Techniki wkyrwiania kontrdyskutanta, metodą wkładania mu w usta słów niewypowiedzianych - to tak na poziomie wczesnej gimbazy - drogi Alenie.
:gent:

Naprawde? Masz pełen wachlarz form wypowiedzi, nie działasz pod presją czasu w nieprzyjaznym środowisku i jedyne na co wpadłeś celem deprecjonowania mojej wypowiedzi to uciekanie sie do tak prymitywnych argumentacji jak gombaza? Użyj jeszcze sformułowania beneficjent 500 plus do kompletu. Nie trafia do mnie też argumentacja, że jeżeli ktoś jest nowy może wypowiadać się w sposób stonowany i najlepiej powściągliwy. Rozumiem, że widząc człowieka bijącego dziecko na ulicy nie reagujecie bo przecież widzicie go pierwszy raz, może za dwa dni zwrócę mu delikatnie uwagę.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny."


Czym się różni gimbaza od gombazy? Tym czym Gombrowicz od Gimbrowicza...

Alien232 napisał/a:

To juz u Ciebie zahacza o afazję.

"Apostazja Afanasjewa"

michqq napisał/a:

Bez problemu znajdziesz na nfow dyskutantów dla których sednem i istotą sporu jest samo poprowadzenie sporu - wielu jest takich którym się to jeszcze nie przejadło.


https://www.wisdomlib.org.../padartha#nyaya

To która? hetvābhāsa, chala czy jāti?
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Alien232 napisał/a:

Z całej wypowiedzi uczepiłeś się jednego omsknięcia palca o sąsiadujące ze sobą litery i trzymasz się tego jak bezpański pies kawałka kości. Chyba ze w Twoim przypadku mamy do czynienia z osobowością anankastyczną, to co innego.


Nie, nie trzymałem i nie trzymam. Zrobiłem "cytuj" czyli "złapałem" a potem "wyślij" czyli niejako - "puściłem"...

Alien232 napisał/a:
bezpański pies kawałka kości.

Bezpański pies tak łatwo by nie puścił...

Alien232 napisał/a:

Chyba ze w Twoim przypadku mamy do czynienia z osobowością anankastyczną, to co innego.

Jedziesz prywatnie czy na NFZ?

[ Dodano: Czw 02 Gru, 2021 ]
I opuścił nas Obcy GimGom...

A chciałem go zapytać:
- Skąd przybywasz GimGom, gdzie jest twój dom?
- Planeta GomGimGom to mój dom.
- A baza? Gdzie jest twoja baza?
- Mój dom to moja baza. GomGimGom jak Home Sweet Home...


[ Dodano: Czw 02 Gru, 2021 ]
Give him bon before he's gone...

[ Dodano: Czw 02 Gru, 2021 ]
Przepraszam, Give hime bone before he's gone..
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1708
Skąd: warm-maz
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

hmmm pamiętam oburzenie na krytykę "dowcipu" Sthur'a o:"Tupolewie"; ...-tu polew, tam polew". Że to nic złego, że to tylko przewrażliwieni ludzie, że komuś brakuje "luzu"...itd. Analogicznie pamiętam krytykę na "dowcip" o: "Wylewie; ...tu wylew, tam wylew". Pisano wtedy o bezdusznych ludziach, zwyrodnialcach i prostakach. Przychodzi mi na myśl tu typowy Kali... a teraz możemy już wrócić do tematu? Jak nie to idę szykować kolejną paczkę popcornu.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Popcorn jest niezdrowy...
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Oczywiście że nie, nic się nie spodziewałem.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Narazie jeszcze, drogi Alenie232, to Ty na naszej grupie żadnej konwersacji nie przeprowadziłeś.
Na razie jesteś na etapie wyrażania swojego oburzenia wobec słów napisanych oraz - wobec tych tylko wyobrażonych.
:cool:
(Ale bardzo dobrze Ci idzie, nowym to Ty w tej zabawie nie jesteś)

Jeżeli jednak masz cos konkretnego do powiedzenia to chętnie posłuchamy TEŻ.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

michqq napisał/a:
Narazie jeszcze, drogi Alenie232, to Ty na naszej grupie żadnej konwersacji nie przeprowadziłeś.

Alienie232, ale nie Alenie232. Może nie odpowiedzieć.
 
 
Xx_Anonymus_Xx 
4


Wiek: 36
Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 226
Skąd: Polska elita
Wysłany: Sob 04 Gru, 2021   

Witam. Mam pytanie z innej beczki kieruję je do ludzi siedzących w temacie „Polskiego nowego Ładu” czy od nowego roku będzie miał jakiś wpływ na nasze obecne zarobki lub zarobki po obiecanej podwyżce ? Jeśli tak to kogo dotknie taka zmiana ( chodzi od mniej więcej jakiej kwoty netto jaka zarabiają poszczególne osoby w danym stopniu )
Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie mów ludziom, jak coś zrobić. Powiedz im, co zrobić, a oni zaskoczą cię pomysłowością - G. Patton
 
 
Milimetr 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 286
Wysłany: Sob 11 Gru, 2021   

Panowie... Mam wrażenie że wobec "euforii" z dodatkiem motywacyjnym gdzieś zniknął temat podwyżek uposażenia. No chyba, że mi coś umyka?
Motywacyjny ma je zastąpić?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 11 Gru, 2021   

Podwyżki upodażeń nie ma i nie będzie. Podwyżki prądu i gazu, jak najbardziej.
 
 
k_r_y_s 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 207
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob 11 Gru, 2021   

Alien232 napisał/a:
Przyjdzie czas beda podwyzki, chyba ze wroci PO i zacznie likwidowac jednostki i pozbywac sie zolnierzy po 12 latach.
. Żołnierze sami odchodzą, nikogo nie trzeba się pozbywać.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Nie 12 Gru, 2021   

Alien232 napisał/a:
Przyjdzie czas beda podwyzki, chyba ze wroci PO i zacznie likwidowac jednostki i pozbywac sie zolnierzy po 12 latach.


Alan, spójrz na liczby żołnierzy odchodzących co roku za rządów PO oraz zobacz na trend za rządów dobrej zmiany PIS. Oceń sam.
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Nie 12 Gru, 2021   

Statystyki są bezwzględne Po co pozbywać się żołnierzy jak wystarczy ich zniechęcić i sami odejdą. Nawet bez emerytury.

Cytat:
Statystki resortu obrony narodowej wskazują, że w latach 2018 - 2020 na 13 tys. 513 żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej 5 246 (39 proc.) nie posiadało żadnych uprawnień emerytalnych.


https://portal-mundurowy.pl/index.php/component/k2/item/14835-prawie-40-proc-zolnierzy-odchodzacych-z-wojska-nie-nabywa-uprawnien-do-emerytury-czy-w-wojsku-nakreci-sie-spirala-zwolnien-analiza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group