Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dezubekizacja żołnierzy i funkcjonariuszy.
Opublikował Wiadomość
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Gru, 2021   

ToMac napisał/a:
I ten wstał. A Tego kto powiedział ukrzyżowali..
Przy czym nie da się tego dowieść, gdyż brak obiektywnych dowodów - ale to nie ten temat ;)
Szwejk napisał/a:
Czy nadal żołnierz składający przysięgę potwierdza ten fakt swoim podpisem na karcie z tekstem roty?
Jak jest teraz, nie wiem - ja składałem w 2008 roku (tego zaś nie pamiętam, ogólnie sporo wtedy się podpisywało sporo dokumentów, pobierało wkładki - chyba karty urlopowe - do książeczek).
michqq napisał/a:
Jak pisze "bezwyznaniowy" to mu nie pisz "ateista", bo niektórym te niuanse są wazne.
W sumie to mój stosunek do świata religii określa słowo "apateizm", szat bym nie darł, dla mnie to nie istotne - jednak celowo nie używam słowa "ateista", żeby mi nikt nie wyjeżdżał z tekstem "a udowodnij mi...", lecz stwierdzam, że nie przynależę do żadnego wyznania, tak formalnie, jak i mentalnie.

-> Po składaniu ślubowania podpisywałem dokument zawierający dosłowny cytat ze stosownej ustawy, tyle, że tam występuje forma zdania fakultatywnego "chcący dopowiada". :gent:
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3276
Skąd: z cywila
Wysłany: Czw 09 Gru, 2021   

Nie, nie podpisuje się - tak samo przed przysięga podkreśla się że jeśli ktoś nie chce to nie musi wypowiadać zwrotu "tak mi dopomóż Bóg"
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 09 Gru, 2021   

Lumen napisał/a:
Nie, nie podpisuje się

Dziękuję za wyjaśnienie :gent:

Wolfchen napisał/a:
Po składaniu ślubowania podpisywałem dokument zawierający dosłowny cytat ze stosownej ustawy, tyle, że tam występuje forma zdania fakultatywnego "chcący dopowiada".

No tak, przysięga wojskowa jest chyba jedynym aktem tego typu kończącym się słowami: "Tak mi dopomóż Bóg". W tekstach innych przysiąg/ślubowań ten zwrot bezpośrednio nie występuje. Co ciekawe, istnieją też służby, dla których ustawy w ogóle nie przewidują tego zwrotu (Policja, SG, PSP, ABW i AW).
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Czw 09 Gru, 2021   

Szwejk napisał/a:
W tekstach innych przysiąg/ślubowań ten zwrot bezpośrednio nie występuje.


Przysięgi bezposrednio z Konstytucji, przewiduja że "może być złożona z dodatkiem".

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group